Проблема:
Природні умови на Землі різноманітні, проте люди живуть скрізь: вони населяють Землю від арктичних пустель до вологих екваторіальних лісів. Завдання нашого проєкту встановити залежність архітектури будівель від типу клімату. Дізнатися як збудувати житло враховуючи різноманітні особливості природи.
Трейлер до проекту:
Проєктна діяльність, побудована на STEAM – підході, стимулює розвиток здобувачів освіти , формує ключові компетентності та спонукає до використання імерсивних методів навчання на уроках природничих наук: технології доповненої реальності «Skyscrapers AR» та «Інтернет-графічного інструменту 3Д-моделі Icograms.
Інтегративно-асоціативна складова: географія, економіка, математика, інформатика, мистецтво, технології.
Джерела інформації: статті журналів і газет “Колосок”, інші джерела.
Цифрові ресурси: Google-карти, Viber, Skyscrapers AR, Icograms , QR-код.
Сучасна людина будує оригінальні та функціональні в архітектурному сенсі споруди, проте при будівництві будинків меньше враховує закономірності клімату та рельєфу, але думає про міцність своїх осель. Міцність споруди забезпечується, в першу чергу, конструкцією. А конструкція споруди безпосередньо пов’язана з тією геометричною формою, яку вона має. Тобто з математичної точки зору, важлива геометрична форма, в яку вписується будівля.
Мотивація перед виконанням проєкту
Роздивіться будівлі (3D моделі п’ятьох хмарочосів світу), використовуючи мобільний додаток доповненої реальності «Skyscrapers AR». Технологія AR допоможе вам оживляти об’єкти в прямому сенсі цього слова, використовуючи вже звичні для нас мобільні пристрої та дасть змогу ознайомитися з сучасними архітектурними шедеврами.
Завдання 1:
- скачайте у Google Play додаток «Skyscrapers AR»,
- спроектуйте смартфон на картки з маркерами доповненої реальності «Хмарочоси світу».
Доповнена реальність працює таким чином: спеціальні малюнки містять цифрові “маркери”. За допомогою мобільних додатків камера будь- якого смартфону зчитує маркер та перетворює малюнок на об’ємне зображення, доповнює його графікою, звуком, віртуальною інформацією.
Завдання 2:
Дослідіть та поясніть як, будуючи житло, людина враховує різноманітні особливості природи, насамперед клімат і рельєф.
За малюнками № 1,2,3 поясніть архітектурні особливості будинків (форма даху, розташування вікон, висота будівлі, колір стін, склад будівельних матеріалів).
Дослідіть в яких країнах (частинах світу) та кліматичних поясах традиційними є данні типи будівель.
На крайній півночі розташовані арктичні та субарктичні пояси з суворим, холодним кліматом до -40º. Основний будівельний матеріал в таких регіонах – це дерево, яке зберігає тепло. Будинки будують на палях, які забивають на глибину 12-15 м, причиною такого будівництва є багаторічна мерзлота. Під такими будинками постійно гуляє вітер, що перешкоджає нагріванню землі Крім того, будинки з’єднують спеціальними закритими вулицями для захисту від завірюхи і снігових заметів.
Велика кількість атмосферних опадів характерна для країн з помірним кліматом. Тому, як правило, високі, з великим нахилом роблять дахи в країнах Західної Європи. Зв’язок між нахилом даху і кількістю опадів добре можна побачити в межах України. Загальна картина така: у Карпатах, де випадає найбільше опадів, дахи вищі, ніж на Лівобережжі і на Півдні.
В тропіках, де дощі рідкісне явище, дахи будують плоскими. У цьому легко переконатися, подивившись на будинки Іраку, Саудівської Аравії, Єгипту. На сухість клімату вказує не тільки форма даху, в африканських оазисах будинки будують із землі, перемішаної із сіллю. Вікна в будинках із жарким кліматом роблять низько, щоб не проникало сонячне проміння, стіни фарбують в білий колір.
Клімат і будинок мають тісний зв’язок. Нехай і далі цей зв’язок не порушується, а зовнішній вигляд будинків поєднується з природним ландшафтом.
Робота з інтерактивною картою:
Розташуйте на фізичній карті світу будинки характерні для арктичного, помірного та тропічного поясу.
Творча лабораторія (презентація міні проекту)
Побудуйте з конструктора Lego будинок характерний для нашої місцевості, обґрунтуйте.
Завдання 3:
Спроєктуйте власний макет міста майбутнього та його інфраструктуру в Інтернет-графічному редакторі Icograms, обґрунтуйте свій вибір.
Інформаційна картка
Опрацюйте інструмент для створення власної інфографіки, навчіться створювати красиві тривимірні карти, інфографіку та ізометричні ілюстрації за лічені хвилини завдяки Інтернет-графічному інструменту 3Д-моделі Icograms
Інтерактивна гра «Будуємо місто»
Для створення інфографіки на цій платформі необхідно зробити всього 7 кроків:
- Перейдіть до сервісу:https://icograms.com/.та відкрийте конструктор Ікограм.
- Виберіть шаблон для початку роботи.
- Перетягніть фонові блоки та дороги, будівлі, транспорт, заводи, людей до робочої зони.
- Перетягніть маркери та піктограми.
- За потреби завантажте власну графіку або фото.
- Створіть легенду, використовуючи маркери / піктограми та текстові блоки.
- Відредагуйте, змініть та збережіть шаблон.
Під час проєктування врахуйте особливості рельєфу, річкову мережу, родовища корисних копалин. Продумайте, де краще побудувати завод, школу, адміністративну будівлю, житлові будинки, парк, супермаркет, торгівельний центр, дитячий садок, лікарню, вокзал …
Під час розміщення дитячого садка врахуйте, що малятам необхідне свіже повітря, школу бажано розмістити в центрі мікрорайону, який не перетинає транспортна магістраль. У супермаркет та хлібний магазин ходять щодня, а до торгівельного центру — набагато рідше.
Творча лабораторія (презентація проекту)
P.S. Спробуйте розширити свої компетентності використовуючи імерсивні методи навчання з використанням мобільних додатків доповнененої реальністі. Наприклад, Google Earth допоможе насолодитись відкриттями нових країн, міст, визначних пам’яток архітектури та надзвичайних природних пейзажів. Google Earth чудово підходить для вивчення свого міста та сусідніх населених пунктів.
Проєкт був апробований на МО вчителів географії, проте рекомендую запровадити в учнівському середовищі.
Людмила Шкляр,
учителька географії
НВК „Спеціалізована школа
І-ІІІ ст. ліцей „Успіх”
м. Славута Хмельницька область,
лауреатка V Всеукраїнського Інтернет конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020”
за версією науково-популярного
природничого журналу „КОЛОСОК”
у номінації „Географія”
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності активного гіперпосилання на e-kolosok.org, а також на сам матеріал!