Називається наша команда «LEGO БОТИ»
Чому ми обрали саме таку назву. Коли ми познайомилися з конструктором LEGO Education WeDo збираючи і програмуючи діючі моделі, а потім використовували їх для виконання завдань, ми відчули себе в якості юних дослідників – інженерів.
Улюбленою частиною роботи в команді було пошук та вивчення інформації про Місяць, збирати моделі з конструктора, працювати разом та поважати один одного.
Наша команда розробила Логотип який відбиває нашу місію а саме: конструювання за допомогою пазлів відкриває нам нові можливості, робить нас справжніми роботоінженерами.
Завдяки корисним матеріалам розміщених на сайті http://firstlegoleague.org.ua, навчальним заняттям, зошитам Інженера для сезону «Місія: Місяць», наборам сезону, інтернет ресурсам ми вивчали факти про життя на Місяці.
12 квітня 1961 року, 58 років тому, перша людина вийшла за межі Землі. 108-хвилинний політ Юрія Гагаріна відкрив нову епоху – космічних подорожей.
Після цього в космосі побували понад 500 осіб, що майже вдесятеро менше, ніж кількість альпіністів, які підкорили Еверест. Втім, вже через якихось сто років, мізерний термін за мірками Всесвіту, вікенд на Місяці можуть стати звичайною справою.
Отже, розмірковуємо на тему, яким саме буде життя поза нашою планетою та чому про це важливо задуматися вже сьогодні.
Розглянемо наш проект
Проект має на меті: дізнатися – чи є на Місяці вода, необхідна для підтримки будь-якої форми життя.
Ми довго думали, як бути, щоб мети поставленої нам досягти? Наукову літературу підібрали і на питання: «Чому?» відповіді там шукали.
З книги «Про космос» ми дуже багато нового дізналися. Виявляється, що на місячній поверхні присутні ті самі хімічні елементи, що і на земній. Ґрунт Місяця складається з каміння й пилу, забарвлених у бурий та оранжевий кольори.
Вчені заявили про наявність остаточних доказів того, що на поверхні Місяця є вода у вигляді льоду. Лід є як на північному, так і на південному полюсах.
Це стало відомо завдяки космічному апарату Chandrayaan-1, який досліджував Місяць у період з 2008 по 2009 роки.
Нами була створена і апробована модель машини «Льодобур». Сині вкраплення на зображенні – то і є вода. Ці місця сонце взагалі не освітлює, кажуть науковці. Вони найхолодніші на супутнику, температура там сягає мінус двісті градусів за Цельсієм. І саме там, запевняють дослідники, зберігаються мільйони тонн води, прикриті лише тонким шаром пилу. У стані криги вода може зберігатися мільярди років. І це справді вагомий привід для людей.
Провідні світові компанії у космічних дослідженнях уже готуються до колонізації ( заселення або освоєння незайманих земель) Місяця. Ілон Маск оголосив: у 2023-му відправить до природного супутника Землі першого туриста.
Збірка і програмування робота здійснювалася на основі конструктора LEGO WeDo 2 та набору сезону. Робот сконструйований так, що датчики знаходять найтонший лід і під час руху машини проводиться буріння льоду. Силовий агрегат передає енергію шківа та ременя на передні колеса.
Буріння льоду здійснюється за допомогою відбійника, який приводиться в дію за допомогою шестернево – реміної передачі. Лід подрібнюється і по льодопроводу потрапляє в капсулу, де перетворюється на рідину потім вода зливається на фільтрувальну станцію.
Ще в нашій рухомій частині є інфрачервоний датчик руху, який захищає нашу машину від зіткнення з перешкодою.
У підсумку, якщо зробити нашу модель великого розміру, то вона зможе допомогти вченим добувати воду на природному супутнику.
Роз’яснення до мого проєкту!!!
STEM проекти – це проекти, які направлені на вирішення цілей технічного напрямку, краще готують дитину до реального життя.
І обов’язково в кінці проєкту ми отримуємо продукт!!!
Дізнавшись про Міжнародну організацію «Інноваційні освітні технології» адміністрація школи пройшла співбесіду і стала активними учасниками міжнародної STEM програми FIRST LEGO League Junior (ПЕРША ЛЕГО Ліга Юніор).
Вчителів яких це зацікавило пройшли навчання в м. Київ
Отримала сертифікат
Після навчання школа отримала інструменти за допомогою яких почали працювати над проєктами
Однією з умов програми працювати за темою яку визначають вони.
Так як набір відповідає темі.
Ось і розпочалася робота над проєктом, тривала вона з листопада по лютий 3 місяці)
На уроках природознавства ми познайомилися з розділом «Всесвіт. Сонячна система», почали знаходити додаткову інформацію про супутник завдяки інтернет ресурсам ми вивчали факти про життя на Місяці.
Після пошук та вивчення інформації про Місяць, на уроках трудового навчання почали збирати моделі з конструктора, працювати разом та поважати один одного.
Але не всі учні зацікавилися деякі виконували роботу без запалення і після серії уроків мені було легко визначити хто доведе справу до кінця залишилося 11 учнів ми розділися на дві групи і продовжили працювати в позаурочний час
- ми вивчали факти про життя на Місяці і розмірковували на тему, яким саме буде життя поза нашою планетою та чому про це важливо задуматися вже сьогодні.
- в зошитах Інженера учні робили свої ескізи, схеми моделей і т.д.
Представили Машину « Льодобур »для добування на поверхні Місяця води у вигляді льоду
Спочатку презентували на шкільному квест – фестивалі
Потім його презентували на Всеукраїнському фестивалі і отримали нагороду в номінації «Найбільш креативне рішення».
STEM- проєкти дозволяють розвивати навички програмування і конструювання, являючись інтегратором всіх чотирьох компонентів STEM.
Тому вважаю особливості STEM технологій в наш час актуальні. І вже готуємося до сезону 2019-2020 «Будівельний бум», він присвячений дослідженню процессу проектування та створення доступних/екологічних і надійних будівель в епоху урбанізації.
Сучасним школярам вкрай необхідно бачити результати своєї роботи.
Вакуленко Юлія Вікторівна,
учителька початкових класів
Великоновосілківської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів № 2
Великоновосілківської районної ради
Донецької області,
учасниця V Всеукраїнського Інтернет конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020”
за версією науково-популярного
природничого журналу „КОЛОСОК”
у номінації „Початкова школа”
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності активного гіперпосилання на e-kolosok.org, а також на сам матеріал!