Бахмутська школа № 10 наймолодша у місті. Цьогоріч вона відзначатиме своє 25-річчя. Сьогодні у ній навчається 650 учнів. У школі немає жодної інтерактивної дошки та обладнання для робототехніки, а лабораторне обладнання кабінетів природничого циклу застаріле. Але це не є перепоною до інноваційного розвитку. Реалізація мейкерського проекту „Відкриваючи Японію” (до Року Японії в Україні) показала користь такого навчання для дітей. Школа вже другий рік працює над реалізацією методичної проблеми „Формування ключових компетентностей через впровадження STRЕАM-освіти”.
Учні школи завершили проект „Мрієш–дій”, який розпочався з ініціативи учнівського самоврядування оновити зелений куточок у коридорі школи. Учні 9–10 класів робили математичні розрахунки площі, витрат, вимірювали освітлення зеленого куточка. За результатами досліджень підібрали кольори для оздоблення і квіти, яким буде комфортно в цих умовах.
Учні 5 та 11 класів зробили таблички з мотиваційними хештегами, а дев’ятикласники власноруч виготовили математичний годинник. Проект об’єднав педагогів та учнів спільною метою і працею, показав, як набуті знання можна використати у житті та зробити школу сучасною без спеціального обладнання за умови реалізації педагогіки партнерства.
Бак Тетяна Миколаївна,
вчитель фізики, заступник директора з виховної роботи
Бахмутської ЗОШ І–ІІІ ст. № 10,
переможець III Всеукраїнського Інтернет-конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2019” за версією науково-популярного
природничого журналу „КОЛОСОК”
у номінації „ФІЗИКА” (категорія „STEM-учитель”)