Наукова робота. Дослідження властивостей та застосування неодимових магнітів N 35

Науковий керівник:
Воробйов Владислав Іванович,
учитель фізики,
Себинської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів
Новоодеської районної ради
Миколаївської області,
лауреат IV Всеукраїнського Інтернет-конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ–2019” за версією
науково-популярного природничого журналу
„КОЛОСОК” у номінації „Фізика і астрономія”

Застосування неодимових магнітів N35

В  9 класі ми в перше познайомилися з магнітним полем та постійними магнітами. В підручнику прочитав цікаву історію: «Якось, розмовляючи з Майклом Фарадеєм, один державний діяч запитав у нього: «Як ви гадаєте, чи дасть якусь користь електрика?» Фарадей  посміхнувся:  «Через  кілька  років  ви  обкладатимете  електрику  податком!». Пройшло чи мало часу і зараз наше життя неможливо уявити, наприклад, без електричних двигунів — екологічно чистих, зручних, компактних пристроїв.  Саме тому почав цікавитись роботою електричного двигуна в основі якого лежить явище електромагнітної індукції. Найбільш вражаючим було дослідження М. Фарадея у відкритті індукційного струму. Почалось дослідження з інтернету, часто при пошуку «магніти» можна побачити “неодимові магніти”, але що це за магніти? А ще мало хто із людей можуть знати про застосування неодимових магнітів.

Неможливо навіть уявити, скільки дивовижних і найрізноманітніших фокусів можна проробити за допомогою надпотужних неодимових магнітів. Через дуже велику силу, ці магніти здатні впливати один на одного на дуже великих відстанях, змушуючи рухатись предмети , у яких заховані неодимові магніти. Особливо потужні магніти можуть зробити дуже сильне тяжіння, тому техніка безпеки при їх експлуатації повинна бути чітко усвідомлена. Хоч всі неодимові магніти покриваються міцним захисним покриттям, існує небезпека важкого отруєння, якщо в результаті ударів або з технологічних причин покриття буде порушено.

Рис. 1. Набір неодимових магнітів N35

Неодимові магніти, це ідеальні магніти для пошуку сталевих і залізних предметів в ґрунті, стінах, піску, підлогах. Для цього достатньо пустити магнітний кулю по підлозі, і він в той же момент знайде всі шурупи і цвяхи. Також можна прив’язати кільцевий магніт на нитку, і він стане зручним  шукачем для знаходження предметів у підлозі, стінах, ґрунті.

Магніти – унікальні розвага для дітей і дорослих. Безліч головоломок, різні  «висячі у повітрі» предмети, незвичайні скульптури, ігри з магнітами – це настільки притягує увагу, що навіть дорослі з задоволенням розважаються з магнітними кубиками, кульками – супермагнітами, кільцями і циліндрами, дисками. Велику популярність завоювали магніти у виробництві рекламної продукції та іграшок, сувенірів і прикрас. Також неодимові магніти можна зустріти на кредитних і дебетових пластикових картах, вони є в мікрофонах і гучномовцях, а ще в електродвигунах, генераторах, трансформаторах, реле, компасах, амперметрах, металодетекторах.

За допомогою неодимових магнітів можна відрехтувати вм’ятинки на трубах, саксофонах та інших музичних інструментах, зроблених з тонкого металу, не дивлячись на те, що дістатися до потрібного місця за допомогою інших інструментів дуже складно. Все що потрібно, це сталева кулька потрібного діаметру і магніт. Шарик «ведеться» магнітом по трубці до потрібного місця з невеликим тяжінням, і коли досягне вм’ятини – досить прикласти магніт до поверхні і поводити ним уздовж вм’ятини. Куля, притягуючись з великою силою зсередини, ідеально вирівняє поверхню, а сам магніт не дозволить йому зробити  «випуклість». На такий ремонт йде всього кілька секунд. Потім кулька точно так само виводиться з інструменту.

Сьогодні магнітні носії інформації поступаються місцем більш сучасним. І це змушує переносити дані, відео, аудіо на DVD, на жорсткі диски комп’ютерів, а всі ці відеокасети, дискети та інші застарілі технології відправляємо на сміття. Однак далеко не завжди ми б хотіли, щоб те, що на них записано могло потрапити в чужі руки. В Інтернеті досить багато приватного відео, яке було вкрадено у нічого не підозрюючи людей саме таким чином. Важливо розуміти , що навіть при розірваній і заплутаній плівці, пом’ятій і навіть подряпаній дискеті – з них все одно при бажанні можна багато чого отримати. Але якщо обробити їх надсильним магнітним полем – інформація буде безповоротно знищена. Неодимові магніти цілком підходять для цих цілей. При правильному застосуванні вони дозволять вам бути впевненими, що приватне відео або цінна інформація буде знищена.
Також довідався, що за допомогою магнітів можна очищати акваріумів та інших ємностей. І я вирішив провести свій перший експеримент по очистці вікон в класній кімнаті. Один магніт – з внутрішньої сторони, із закріпленою на ньому губкою. А зовні – другий магніт. Рухаємо тим магнітом, який зовні, а той, який всередині – із зусиллям притискає магнітним полем до скла і рухається слідом за першим. Важливо тільки стежити , щоб дотик магніту зі склом був «м’яким», інакше можна розбити його.

Всі перераховані вище способи застосування неодимових магнітів, це всього лише крапля води в морі. Можна ще звернути увагу на використання цих магнітів в механізмах затискачів і фіксації, для яких вони ідеально підходять, також з їх допомогою можна робити очищення моторного і трансмісійного масла, володіють благотворною дією на організм людини, що називається магнітотерапією, відновлення магнітних властивостей інших магнітів і т.д.

Для створення міні-електродвигуна я почав мандрівку з ознайомленням властивостей магнітів. Чи мало що довідався.

Властивості неодимових магнітів N35

Неодимовий магніт – це сплав металів і бору, який сьогодні отримав неймовірну популярність.

Переваги неодимових магнітів:

 1. Тривалий термін використання. Вони втрачають від 0.1% до 3% своєї сили раз на 10-15 років.
 2. Компактні розміри.
 3. Сила тяжіння 50-300 кг в залежності від розміру.

Заходи безпеки при експлуатації!!!

 1. Не можна прикладати неодимовий магніт до вимірювальних приладів без потреби, адже результат зіткнення – це зупинка або повне виведення з ладу даних приладів.
 2. Сила тяжіння настільки велика, що при використанні магніту можна прищемити пальці. Тому рекомендується одягати захисні рукавички при його експлуатації.
 3. Не варто тримати магніт поблизу екрану телевізора і комп’ютера, жорсткого диска і флешки, так як вони можуть вийти з ладу.

Основні характеристики

Таблиця 1

Клас

магнітна індукція, мілліТесла (КілоГаусс)

Коерцітивна сила, кілоАмпер/метр (кілоЕрстед)

Магнітна енергія, кілоДжоуль/м3 (мегаГаусс-Ерстед)

Робоча температура, градус Цельсія

N35

1170-1220 (11,7-12,2)

≥955 (≥12)

263-287 (33-36)

80

Перш ніж використовувати магніти необхідно знати деякі властивості, які допоможуть у подальшому їх застосуванні.

Дослідження неодимових магнітів N35

Тому ми вирішили дослідити такі властивості:

 • механічні;
 • електричні;
 • фізичні;

Та як результат застосувати на практиці отримані знання та створити власний міні-електродвигун у поєднані з диском Ньютона.

Результати

 1. Кількість – 100 шт(N35);
 2. Маса(1шт) – 0,02г.;
 3. h(товщина) – 0,858мм;
 4. d(діаметр) – 5мм;
 5. S(площа) – 19,625мм2

Дослід №1

Визначення коефіцієнта тертя (магніту по металу)

Використовуючи формулу:

µ=Fтер/N;

m1(магніт);

m2(додатковий тягарець)=9,1г;

Таблиця 2

№ досліду

m2

m1

N1, Н

Fтер, Н

µ

S, мм2

1

9,1

0,02

0,089376

0,55

6,15

1S

2

0,04

0,089572

1

11,16

2S

3

0,08

0,089964

2,5

27,7

4S

4

0,1

0,090165

3

33,2

5S

Графік  залежності µ(S)

Графік  залежності Fтер(N)

Висновок. Аналізуючи графіки прослідковується пряма залежність коефіцієнта тертя від площі магнітів, що у подальшому допоможе нам з’ясувати яку кількість необхідно підібрати магнітів для створення двигуна.

Дослід №2

Дослідження електричних властивостей магніту (N35)

Оскільки електричний двигун працює від електрики, то ми звичайно вирішили перевірити електричні властивості магніту.

В результаті дослідження було з’ясовано.

 1. Опір магніту без протікання струму становить:

R(100шт)=0,05 Ом

 1. Коли через магніт протікає електричний струм його опір різко зростає.

Таблиця 3

№ досліду

U,В

Iкз

Iмаг

Rдж,Ом

Rмаг, Ом

1

1,3

1,24

0,22

1,04

5,9

2

2,73

2,58

0,5

1,05

5,45

3

4

3,68

0,94

1,08

4,25

Графік  залежності Rмаг(Iкз)

Висновок:

Даний графік дає можливість спрогнозувати за якого значення сили струми опір магніту досягне 0 Ом. А пояснити це можна лише на основі того що під час проходження струму магніт нагрівається, а як ми знаємо під час нагрівання магніт втрачає свої властивості. Тому й падає його опір.

Дослід №3

Дослідження силових властивостей магніту (N35)

Важливу роль у створенні електродвигуна відіграє також знання про магнітну силу магніту. Для з’ясування провели експеримент простим способом підвішування тягарців.

Дослідили магнітну силу 1шт.

1шт –витримала – 250г.

Висновок: Неодимові магніти дійсно сильні магніти. Отже для створення електродвигуна нам буде достатньо використати невелику кількість неодимових магнітів.

Дослід №4

Виготовлення міні –електродвигун з диском Ньютоном.

Озброївшись знаннями, ми приступили до  його створення. Постало запитання, «Чим особливий буде наш двигун?» . Відповідь не забарилась, «Ми зуміємо пов’язати електромагнітне поле та електромагнітну хвилю» Електродвигун демонструє  явище електромагнітної індукції, а при обертанні диска Ньютона з високою швидкістю ми можемо спостерігати, як ці кольори зливаються, утворюючи білий тон, що перевершує по яскравості кожен з кольорів окремо. Цей простий експеримент є одночасно пізнавальним, так як він:
– демонструє процес злиття кольорів веселки в білий колір;
– демонструє склад білого кольору.

А світло як ми знаємо – це електромагнітна хвиля.

Необхідне приладдя:

 1. Мідний ізольований дріт.(d=0.4мм)
 2. Система батарей.(1уп.- 30гр.)
 3. Роздрукований диск Ньютона.(принтер і папір)
 4. Декілька неодимових магнітів. (ціна 100шт- 60гр.)
 5. Булавки.(ціна 1уп.- 3гр.)
 6. Пульт ДУ(несправний)
 7. З’єднувальні провода.
 8. Ентузіазм.

Інструктаж з БЖД

 1. Дотримуйтесь загальних правил ТБ при роботі з електричними колами.
 2. Пам’ятайте про сильну магніту дію неодимових магнітів та тримайте подалі від предметів на які можуть вплинути магнітне поле.

Результат:

Принцип дії електродвигуна ґрунтується на перетворенні електричної  енергії  на механічну. Основна проблема яка постала перед нами це створення колектора який  автоматично  змінює  напрямок  струму  в  рамці. Для його створення ми зачистили частину одного кінця дроту. Після замикання кола рамка внаслідок дії  сил Ампера починає повертатися  і при потраплянні на лаковану поверхню рамка за інерцією продовжує свій рух і таким чином вона набирає оберти.

Висновок: Знання про магнітні властивості відкриває нам безмежний простір у створенні різноманітних пристроях, дія який ґрунтується на явищі електромагнітної індукції. В результаті дослідження ми отримали нові знання, задоволення від отриманої роботи, а головне сконструювали міні-електродвигун та спостерігали злиття кольорів, що дозволяє побачити фізичну природу світла.

Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності активного гіперпосилання на e-kolosok.org, а також на сам матеріал!

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonfutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbetbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩaAG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88
Поширити
0