Наукова робота. Вивчення впливу домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людини

Роботу виконала
учениця 5 класу
Пєлєван Євгенія

Керівник:
Кунєва Марина Дмитрівна,
вчителька біології
Василівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Болградської районної ради Одеської області,
лауреатка IV Всеукраїнського Інтернет-конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ–2019” за версією
науково-популярного природничого журналу
„КОЛОСОК” у номінації „Біологія”

ВСТУП

Сьогодні вже, мабуть, ніхто не сумнівається в сприятливому впливі тварин на людей, що живуть у складних умовах сучасного світу. Наші вихованці часто стають справжніми домашніми лікарями і рятують людей від найрізноманітніших проблем зі здоров’ям. Одним з основних цінних якостей, якими володіють домашні тварини, є гармонією дії, тобто здатність нормалізувати психоемоційний стан господаря. Засвоєно цю якість на те, що будь-який домашній вихованець, незалежно від того, собака це, кішка з’являючись в будинку, стає частиною енергетичного поля господаря, а також його родини. «Включившись» в енергетику людей, тварини виконують відразу кілька функцій: енергетичного щита, «запобіжника» і «акумуляторної батареї». У результаті цього йде постійний і дуже потужний обмін енергією між живими істотами. І, незважаючи на те, що кожен вид тварин має свої особливості, які проявляються в процесі такого обміну, для людини воно завжди результативно, позитивно і вигідно.

Саме кішки й собаки відіграють значну роль в інтеграції соціального середовища і родини. Вони вчать відповідальності і впевненості в собі. Це особливо важливо в родинах, де є діти з порушеннями емоційного контролю. Кішки й собаки вибудовують зв’язки, дозволяють краще спілкуватися з іншими людьми. Дружба з кішкою або собакою діє найбільш сприятливо на людей похилого віку і дітей.

Багато психіатричних лікарень визнали позитивний вплив кішок на пацієнтів. Тварини дають пацієнтам упевненість спонукають до відкритості зовнішнього світу. Існує багато історій про людей, які, завдяки кішкам або собакам, почали говорити, ходити або видужали після важкої хвороби. Поки не вивчені всі можливості нашої свідомості але ми знаємо, скільки можна досягти за допомогою сили волі. Кішки й собаки допомагають нам повірити в себе

У зв’язку з вище викладеним, метою роботи являється дослідження впливу домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людини.

Для досягнення поставленої мети сформовані наступні завдання:

 • особисті спостереження протягом заданого терміну (січень-лютий 2019 року);
 • неформальний збір інформації очевидців);
 • вивчити закономірності поведінки тварин на людини;
 • зауважити, як тварини на емоції і фізичні недуги виявляти турботу про них, щоб спілкуватися з тваринами і їх;
 • об’єкт дослідження
 • домашні коти і породи яких не були собака породи Мопс.

1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ

1.1.Спостереження вчених

Сприятливий вплив тварин на стан здоров’я людини відоме з давніх часів, сьогодні підтверджується численними дослідженнями. Австралійські вчені помітили, що спілкування з тваринами знижує рівень холестерину в крові, а британські вчені виявили такий цікавий факт: діти краще вчяться в школі виростають більш здоровими, мають нормальну психіку та імунітет, а також розвинене почуття відповідальності, якщо в будинку є домашні тварини. За результатами тестів, найбільший вплив тварини роблять на 5-8 річних дітей. Механізми такого впливу до цих пір не вивчені: одні посилаються на роботу біоенергетичних ритмів мозку, інші – на біополе. Все починалося в кінці XVIII століття в Англії, де тваринами почали «лікувати» пацієнтів психіатричних лікарень. На сьогоднішній день в Скандинавії широко поширена «кінська» терапія, в Ізраїлі дітей – інвалідів реабілітують за допомогою дельфінів. Тварин для зоотерапії спеціально дресирують, а в США навіть існують спеціальні фірми, що готують собак-лікарів. Сприятливий вплив на людину здатні надавати і абсолютно звичайні тварини. Домашня кішка допоможе знизити артеріальний тиск, вилікувати головний біль, сприяє швидкому загоєнню травм, знімає втому і стрес, позбавляє від безсоння. Крім цього, пухнасті улюбленці допомагають людям з серйозними психічними захворюваннями, хворобами серця та пошкодженнями мозку. Котяче бурчання, що створює вібрації на частоті 22-44 герц, згідно досліджень вчених з Північної Кароліни, прискорює процес регенерації клітин. Собаки здатні вилікувати аритмію, виразкову хворобу, хронічний бронхіт, серцеву недостатність і остеохондроз хребта (Блескина,1991).

1.2. Корисні звички домашніх тварин

Присутність тварин у домі й спілкування з ними може помітно впливати на наше здоров’я. Останнім часом доказів цього все більшає.

На початку 90-х років минулого століття група дослідників Кембриджського університету виявила, що у тих, хто має домашні тварини, всього за місяць поліпшується загальний стан здоров’я. Ці позитивні зміни зберігалися протягом усіх 10 місяців дослідження. Було виявлено, що господарі домашніх тварин менше страждають на захворювання.

Дружба дитини з домашнім улюбленцем — це не лише незабутні щасливі моменти, гарний настрій малюка і розвиток уміння спілкуватися. Саме тварина може навчити дитину з перших років життя відповідально і з повагою ставитися до оточуючих. Діти дізнаються, як тварини харчуються і ростуть, починають розуміти необхідність щоденної турботи про друзів і близьких. Вкрай важливо правильно обрати домашню тварину для дитини. Доглядаючи за ними, малюк навчиться відповідальності, і в майбутньому йому це обов’язково допоможе.

Домашні тварини — чудові компаньйони для літніх людей. Якщо літня людина заводить чотириногого друга, їй частіше доводиться виходити з дому, щоб купувати корм і вигулювати вихованця на свіжому повітрі. Невелика активність у зрілому віці просто необхідна для тонусу і доброго самопочуття. До того ж, щоденні обов’язки, почуття відповідальності, та, мабуть, навіть самореалізація в турботі про вихованця — сенс життя багатьох самотніх людей.

1.3. Користь тварин для здоров’я людини

Часто нас дратує поведінка домашніх тварин, яке, однак, може бути цілком виправдане. Приміром, кішка починає мітити територію в недозволеному місці – на речах чи взутті якогось члена сім’ї. Часто це говорить про те, що саме у цієї людини вже існують або починаються проблеми зі здоров’ям. А, позначаючи речі, тварина вже вирівнює несприятливу енергетику місця, таким чином, нейтралізуючи негативні випромінювання. Якщо кішка мне лапками певне місце на тілі людини, то значить, саме там відзначається порушення проточності енергій, тобто її в цьому місці не вистачає або це місце хворе. Часто тварина лягає на хворе місце або просто сідає поруч, в цей момент тварина забирає надлишок енергії і, приймаючи негативну енергетику. У ході спостережень за тваринами зазначалося, що в періоди загострень хвороб у людей їх стан здоров’я також погіршувався. Не рідкісні випадки, коли тварина навіть гине від того захворювання, яке приймає у господаря. Те, що тварини мають здатність лікувати людей – не новина. На сьогоднішній день вже багато вчених упевненні в тому, що кожен вид домашніх тварин здатний виробляти потужний терапевтичний ефект. Часто саме з ним вона проводить більшу частину часу. По суті, домашня тварина – це замикаюча ланка сімейного кола, тому одна його присутність робить енергетичне поле сім’ї збалансованим, незалежно від кількості її членів. Цікаво, що час енергетичного впливу кішок для кожного випадку строго обмежена. Зауважте, скільки хвилин кішка сидить на руках людини, швидше за все і в наступний раз це буде тривати стільки ж. Час впливу залежить не тільки від стану самої людини, а й від того, наскільки добре почувається тварина. Час без посереднього впливу у собак не обмежується станом їх здоров’я. Дослідники прийшли до висновку, що це пов’язане з тим, що собаки відчувають велику прихильність до людей, яка часто стає сильнішою інстинкту самозбереження. Коли людина, перейнявшись духом співчуття і любові до свого вихованця, доглядає за хворою твариною, у нього з’являється унікальна можливість назавжди позбутися від своєї хвороби без болю і страждань. Тому дуже важливо дбати про свого вихованця, тоді і він зможе стати справжнім домашнім лікарем. Багаторічні дослідження свідчать про те, що в 80% випадків до моменту прояву перших ознак хвороби у тварини його власника спостерігається або повне зникнення симптомів захворювання, або виражене зниження його інтенсивності, чи ремісія хронічних хвороб.

(Лебедев,1994).

2. МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ

Дослідження по вивченню впливу домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людини проводились в селі Василівка Болградського району Одеської області в січні та лютому 2019 року.

У дослідженні брали участь дві сім’ї: сім’я Раділових і сім’я Пєлєван. Родини, в яких перебували тварини, дуже піклувалися про них.

У сім’ї Раділових проживає собака Мопс – Єва, а в сім’ї Пєлєван– кіт Мурчик і собака Кнопа.

Збір даних розглядався кількома способами:

 • особисті спостереження протягом заданого терміну ( січень – лютий 2019 року).
 • неформальний збір інформації (опитування членів сім’ї).
 • спостерігаючи за тваринами, зауважували наступне:
 • порода тварини, кличка, стать, загальний колір забарвлення шерстяного покриву;
 • характер членів родини, їх емоційний стан, якими хворобами страждають, як відносяться до тварин;
 • звички тварини, її реакція на ситуації в сім’ї і недуги членів родини.

3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

У результаті проведених досліджень спостерігались добрі стосунки між домашніми тваринами і членами сім’ї. В сім’ї Раділових живе собака породи Мопс. Колір шорсткі – рудувато-коричневий, носик чорний, а очі завжди блискучі та розумні. Зі слів членів сім’і, він потрапив до них зовсім маленьким. Він був схожий на маленьке ведмежа. Він любить гратися з іграшками, бігати з дітьми наввипередки. Зараз собака в сім’ї – домашній улюбленець усієї родини, є другом дітей. Прогулянки з собакою дуже добре впливають на поведінку дітей, їх емоційний і психічний розвиток. У дітей проявляється почуття доброти і турботи до близьких. Вони кажуть, що собаки дуже розумні, вміють вчитися, розуміють господаря навіть без слів, відчуваючи його настрій.

У сім’ї Пєлєван проживають кіт Мурчик та собака-дворняжка – Кнопа. Шорстка собаки має рудувато-коричневий забарвлення, вона коротка і гладенька. Мордочка довгуватої форми, вушка стоячі, а коричневі оченята завжди мають добрий погляд. Собака – вірний друг людини, який не зрадить, допоможе в усьому, зрозуміє настрій людини. Тож варто бути вдячним нашим улюбленцям за їхню відданість та відплачувати їм тим же самим.

Другом Кнопи є кіт Мурчик. Він пухнастий, окрас тікінг золотого кольору. Мордочка в нього кругленька, очиці блискучі та завжди стоячі вушка.

Зі слів членів сім’ї, в родині хворіють на захворювання серця, гіпертонію та ревматизму. Одного разу бабуся почувала себе погано. Кіт ліг біля неї, і через деякий час вона почала відчувати себе набагато краще. Вона довила, що кіт сприймає негативну енергетику. Коли болять ноги у бабусі, кіт лягає саме на її ніжки. бабуся часто говорить, що при спілкуванні з тваринами зникає головний біль, котяче бурчання допомагає зняти стрес. Він постійно лягає на хворе місце людини, тим самим впливаючи на її лікування.

Кіт – миле створіння, завжди приносить радість і настрій. Ця тварина грає роль домашнього «Антистреса».

ВИСНОВКИ

 • домашні коти справді поліпшують емоційний стан людини, заспокоюють нервову систему і, як наслідок, знижується артеріальний тиск. Їх заспокійливе муркотіння з ритмічним топтанням лапками і поколюванням кігтиками, а ще плюс живе тепло котячого тіла допомагає при м’язових і суглобових болях.
 • собаки впливають на людей виключно позитивно. Спілкування з ними приносить емоційне розвантаження, заспокоює, породжує бажання їх доглядати, а при депресивних станах у людей появляється бажання спілкуватися. Пробуджується інтерес до життя, підвищується самооцінка.
 • в результаті дослідницьких спостережень ми виявили, що домашні тварини впливають на емоційний стан людини та самопочуття, являються «лікарями» людей. Вони задовольняють потреби людей фізичні, емоційні, естетичні.

ЛІТЕРАТУРА

 1. Братья наши меньшие / Т. Блескина, Р. Кадике, В. Новицкий. – Рига : Радикал, 1991. – 112 с.
 2. Ваші домашні улюбленці: Збірник / Сост. А. В. Лебедев. – М. : Церера, 1994. – 367 с.
 3. Інтернет ресурси
  Джерело:https://www.segodnya.ua/lifestyle/science/kak-domashnie-zhivotnye-vliyayut-na-vashih-detey-1128611.html

ДОДАТКИ

 

Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності активного гіперпосилання на e-kolosok.org, а також на сам матеріал!

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonfutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbetbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩaAG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88
Поширити
0