Пригода 16. Безпека ігор та розваг. Вождь — розумна голова

Якось Зернятка вирішили пограти в індіанців.

Підемо в яр! запропонував Пустунчик. Там такі зарості справжні джунглі!

В яру гарно, але ж це далеко, заперечила Лапуня. Хтозна кого можна там зустріти? До того ж, там така кропива не пролізеш!

Що тепер, лише на дитячому майданчику гратися? засмутився Пустунчик. Це ж нецікаво! Місця мало і все надто „цивілізовано”, які вже там індіанці?

Воїни нашого племені повинні самі визначати, де безпечні місця для ігор, де ні, сказав Розумник. Непогано було б вислати розвідників у стан блідолицих!

Я слідопит Пильне Око, найкращій розвідник! застрибав Пустунчик.

А я великий мисливець Рись М’яколапка! вигадала Лапуня.

Тоді я… почав Розумник.

Ти вождь Розумна Голова! сказав Пустунчик. Тільки ти зможеш визначити, хто з нас кращий розвідник.

Добре, чекаю вас на лавці біля кущів. Там – наш табір. Пройдіть весь стан блідолицих, відмічайте всі небезпеки, що чатують на нас, та доповідайте мені. Гайда!

Пустунчик першим з бойовим кличем вилетів надвір. Лапуня йшла тихо-тихо, як годиться справжньому воїну з племені Рисі. Друзі розійшлися в різні боки.

Розумник сидів на лавці, спостерігав, як грається малеча у пісочниці, рахував, скільки „блідолицих” гуляє у дворі. Згодом до вождя приєдналися його воїни.

Пильне Око прибіг першим і доповів, що скрізь все безпечно. Лише у віддаленому кутку двору він помітив знайомого бездомного собаку Джека. Він мирний. З тими, хто його підгодовує, Джек товаришує, на інших теж не нападає, лише гавкає. А ще з краю двору є зарості жовтої акації та кропиви кусаються дуже боляче!

Рись М’яколапка прийшла пізніше, поза кущами. Друзі помітили її, лише коли Лапуня торкнулася до них.

Доповідай, що ти бачила, велика мисливице! тоном вождя звелів Розумник.

У пісочниці, де граються малі блідолиці, я знайшла величезне скельце від пляшки, почала М’яколапка. Біля гаражів стирчить з-під землі велика іржава залізяка з гострим краєм. Треба її викопати, щоб хтось не перечепився! Машин у дворі мало, їдуть повільно, з цього боку небезпеки немає. Але я бачила здалеку тіні трьох бездомних „койотів”. Треба триматися від них подалі, хтозна, що в них на думці! Біля сараїв хтось кинув драбину оце справжня небезпека! Я чула, як двоє блідолицих хотіли влізти на дах та стрибнути звідти, а там досить високо та й драбина дуже хитка. Поблизу третього парадного з вікна вилетіла пластикова пляшка, могла впасти прямісінько комусь на голову!

Деякі блідолиці такі неохайні! зітхнув Пустунчик. Аж соромно за них!

Скільки ти помітив небезпек, Пильне Око? спитав вождь Розумна Голова.

Дві… Три, якщо кропиву та шипи акації рахувати окремо.

А ти, М’яколапко?

Шість!

Пильне Око, ти прийшов першим, але багато чого пропустив. Лапуня виграла. Зазвичай, дівчата обережніші, але схильні перебільшувати небезпеку. У хлопців, навпаки, хоробрість межує із легковажністю. Всім нам є чому повчитися, мої хоробрі червоношкірі воїни! Пам’ятайте, небезпека, яку ти вчасно помітив і зрозумів, вже не така страшна. Її значно легше оминути.

О, Розумна Голово, ти великий вождь! сказали воїни племені.

Зернятка викопали страшну залізяку, щоб хтось з неуважних блідолицих не поранився нею. Потім друзі вигадали ще багато бойових завдань. Гратися в індіанців було дуже весело.

ЗАВДАННЯ.

Полічи, скільки небезпечних місць знайшли Зернята. А які небезпеки можуть спіткати тебе по дорозі у школу? Як їх уникнути?

Поширити
0