Проблема. Подорожі – справа непроста. Як спланувати подорож, як наповнити її цікавим і корисним сенсом, як побачити найцікавіші місця світу, де знайти кошти на мандри? Вічна проблема мрійників про подорожі.
Трейлер до проєкту¹. Подорожі приваблюють і захоплюють, наповнюють неймовірними емоціями і надзвичайними спогадами. Ти досі лежиш на дивані, мрієш і переглядаєш у ютубі влоги мандрівників? Зреалізуй запропонований проєкт і ти навчишся мандрувати цікаво, керувати своїми ресурсами задля здійснення суперподорожі – мрія стане реальністю.
¹ Проєкт – відповідно до правил нового українського правопису (від 3 червня 2019 року).
Інтегративно-асоціативний складник: географія, економіка, математика, інформатика, мова і література, мистецтво, технології, народознавство, етика.
Джерела інформації: статті журналів „КОЛОСОК” і газет „КОЛОСОЧОК”, інші джерела.
Цифрові ресурси: „Movie Maker”, „Sony Vegas”, ґуґл-карти, вайбер, скайп.
Привітання
У всіх країнах світу вітаються по-різному. Привітання – це знак поваги і привід для спілкування. Будьте ввічливими, вітайтеся правильно, а „КОЛОСОК” вам допоможе.
- Знайдіть інформацію про те, як вітаються у різних країнах світу. Запам’ятайте рухи привітання.
- Дізнайтеся, які країни належать до ООН, у чому полягає діяльність цієї організації. Подумайте, яке значення має для світу діяльність ООН.
- Пограйте у гру „Саміт ООН”. Хід гри: на саміт приїхали представники різних країн, вам треба з усіма ними привітатися. Зробіть це правильно!
- Поспостерігайте, як вітаються ваші друзі, рідні, однокласники.
- Придумайте власне привітання, нехай це буде фішкою вашого класу чи родини.
Традиційна кухня
Коли ви заплануєте подорож до якоїсь країни, обов’язково ознайомтеся з її кухнею. Інколи вона може бути вкрай непередбачуваною, і ви маєте бути до цього готові.
- Дізнайтеся про традиційні національні страви країн, які б ви хотіли відвідати.
- Спробуйте їх приготувати.
- Для презентації своєї роботи організуйте „Фестиваль їжі народів світу”.
- Деякі інгредієнти страв можуть спричинити алергію та анафілактичний шок. Знайдіть інформацію про найпоширеніші алергени, прояви та наслідки анафілактичного шоку.
- Складіть їхній перелік. Пересвідчитися у відсутності у вас алергії можна в алерголога.
- Поспостерігайте, як ваш організм реагує на харчові подразники (чхання, кашель, свербіж у носі тощо).
- Подумайте, як уберегтися від харчової алергії, що крім продуктів харчування є причиною її виникнення?
Прапор як символ держави
Прапор, герб, гімн – усе це символи держави. Орієнтуватися у прапорах для мандрівника, і не лише для нього, вкрай важливо. Кожен колір прапора щось означає, у ньому може бути прихована історія чи природні особливості країни.
- Ознайомтеся з прапорами країн світу.
- Дослідіть один із прапорів. У яких кольорах він виконаний, що вони означають? Чому на державних символах важливо відображати особливості країни.
„Свята і традиції”, „Звичайне незвичайне”, „Мова та комунікація” та про інші теми ти можеш прочитати за посиланням: kolosok.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/putivnyk-end.pdf