Скарбничка „КОЛОСОЧКА” від Олени Гальвіцької

 

Олена Гальвіцька, 

вчителька початкових класів

загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 24

ім. М. Конопницької м. Львова

Більше про Олену Гальвіцьку

Олена Гальвіцька | Global Teacher Prize Ukraine 2019

 

Дуже давно використовую у своїй професійній діяльності журнал «Колосок» та газетку «Колосочок», адже це – справжня енциклопедія про все на світі!

І з Дарією Бідою ми – давні «колоскові» друзі: разом працювали із проєктами, статтями, змагалися на брейн-рингу, зустрічалися на конкурсі «Вчитель року» та на проекті «STEM-освіта», від самого початку співпрацювали у Міжнародному природничому дитячому конкурсі «Колосок», разом створювали «Чарівну книгу природи» та розробляли вправи для тематичних уроків…

Мабуть, зараз вже час розповісти, як кожний та кожна з нас може, використовуючи газетку «Колосочок» та «колоскові» матеріали, плідно та творчо працювати з нушенятами.

Театралізуємо з «Колосочком»

Клуб допитливих Зернят

Діти дуже люблять театралізувати: перевтілюватися у різноманітних героїв, проживати цікаві події, які стаються з казковими персонажами, переодягатися у яскраві костюми. Наукові казки від КОЛОСКА – чудовий матеріал для інтеграції змісту предмету „Я досліджую світ”, читання та мови, адже персонажі казок добре знають і люблять природу.

Згідно чинного Державного стандарту початкової освіти:

«Спільними для всіх ключових компетентностей є: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами».

Одна з 6-ти основних змістових ліній типової освітньої програми початкової освіти НУШ-2 –  «Театралізуємо».

Поєднувати театралізацію з читанням «Колосочка» ми почали давно. А кілька років тому мої допитливі, творчі сонечка вирішили перевтілитися в улюблених персонажів-зернят: Лапуню, Розумника та Пустунчика. Мені треба було лише трішки їм допомогти… І ось що у нас вийшло!

  1. Клуб допитливих зернят: Знайомство
  2. Клуб допитливих зернят: Правда і вигадка про їжака
  3. Клуб допитливих зернят: Зернятка про корисні копалини
  4. Клуб допитливих зернят: Знайома незнайомка – про картоплю
  5. Клуб допитливих зернят: Прилетіли лелеки

А це – мої Зернятка сьогодні (фото 1 – 3).

Фото 1

Фото 2

Фото 3

Блок перший: театралізуємо з «Колосочком».  Пальчиковий театр

Як залучити весь клас до колоскової вистави? Рецепт дуже простий:

  • Читаємо наукову казку з нашого улюбленого «Колосочка» або з «Чарівної книги природи» (фото 4)

    Фото 4

  • Ділимося на групи
  • Обговорюємо ролі та характери персонажів
  • Проводимо невеличку репетицію (5-7 хвилин)
  • Демонструємо свою виставу однокласникам та переглядаємо їхні.
  • Обговорюємо усе, що подобалося, та над чим ще варто попрацювати (фото 5)

Фото 5. Хто найважливіший

Органічно перевтілитися у персонажів наукових казок нам допомагають герої пальчикового театру. Вони можуть бути зі звичайного паперу, але краще фетрові. Ось що говорить про цей матеріал у спецпроекті «Колошкільне дитинознавство» дитячий і сімейний психолог Світлана Ройз: «Фетр сам по собі дуже теплий матеріал; це окситоциновий матеріал, що створює відчуття близькості, довіри й тепла. До нього приємно торкатися. З фетром дуже добре працювати імпульсивним дітям, просто тримати у руках…»

Фото 6. Зернята з фетру

Тому я пошила наших Зерняток: Лапуню, Розумника та Пустунчика саме із фетру (фото 6-7). Сподіваюся, на нас чекає ще не одна казкова вистава!

Хочете спробувати? Тоді раджу починати з екологічних казок – вони зараз дуже на часі, та й діти їх обожнюють. Можливо, Ви ще не знаєте, але зараз до всіх газеток відкрито вільний доступ на сайті «Колосок». Тому заходьте і використовуйте!

Фото 7. Зернята з фетру

„Екоказки та Екопроекти”

„Пригоди Зернят у Країні Здоров’я”

„Чарівна книга природи”

0