STEM-урок Чучмій Надії. Незвичайна рідина

Надія Борисівна Чучмій, учитель початкових класів закладу загальної середньої освіти Миронівського академічного ліцею № 2 Миронівської міської ради Київської області, лауреатка V Всеукраїнського Інтернет конкурсу „УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020” за версією науково-популярного природничого журналу „КОЛОСОК” у номінації „Початкова школа”

Мета. Створити умови для здобуття знань  здобувачів освіти про воду та її властивості (властивість води (вода – розчинник) й застосування, для проведення дослідів; висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками;.

Сприяти виявленню зацікавленості до поняття про стани води, про значення її в природі і цінність для людини;

Спонукати до розвитку навичок висловлювати оцінки-судження; удосконалювати роботу в групах, спостерігати, порівнювати, робити висновки, бачити зміни в природі та вміти їх пояснювати, удосконалювати усне зв’язне мовлення.

Заохочувати до виховання  естетичного сприймання природи, прагнення зберегти й охороняти її, зокрема воду.

Навички ХХІ століття +: Робота з інформацією. Медіаграмотність. Комунікативність. Робота в команді. Критичне мислення. ІКТ. Креативність. Підприємливість та фінансова грамотність. Дослідження і спостереження.

Тип уроку: інтегрований.

Інтегративно-асоціативна складова: «Я досліджую світ», «Навчання грамоти», «Математика», «Дизайн і технології»,  «Образотворче мистецтво».

Обладнання: глобус, прозорі склянки або келихи, чиста вода, кілька паперових рушників (серветки тощо), харчовий барвник, пластиковий контейнер із невисокими бортиками, щкільний паперовий рушник/серветка, фломастери, вода, гречка, сіль, цукор, олія, листки пекінської капусти.

Тематичний тиждень: «Подорож краплинки».

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Орієнтація, мотивація діяльності.

ІІ. Цілепокладання.

  1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Діти сидять за партами.

  • Тему нашого уроку ви дізнаєтеся, прочитавши анаграм (написана на дошці) ОДВА(ВОДА)

(діти стоять у колі, роздивляються глобус)

  • Погляньте на глобус. Який колір переважає? (Блакитний.).  Блакитним кольором позначають воду. Вона займає більшу частину планети Земля.
  1. Мотивація навчальної діяльності.
  • Де живе вода? (відповіді дітей).
  • Так, у річках,озерах, ставках і джерелах, морях, океанах. У ґрунті також є вода. Під поверхнею землі ховаються підземні води. Тіла тварин і людей, рослин також частково складаються із води.
  • Прочитайте, де ще живе вода ( Картки з анаграмами  показує учитель).

Нофнат (фонтан), доводасп (водоспад), олбоот (болото),  кпоаакн (копанк), трсмуок (струмок). (Додаток 1)

Перегляд фото на яких зображені фонтан, водоспад, болото, струмок.

  • Де ви бачили фонтан? Він створений природою чи людиною?
  • Хто з вас бачив водоспад, болото, струмок? Вони створені природою чи людиною?
  • Хто знає що таке копанка? (Фото копанки.)

Копанка — невелике водоймище з ґрунтовою водою, викопане для господарських потреб.

  • Хто створює копанки природа чи люди?
  • Подумайте, які є потреби у сільському господарстві. Як можна використати воду з копанки?
  • Діти, прослухайте вірш української поетеси Любові Забашти.

Жива вода Жива вода дає життя Усьому живому в світі, Якщо живе жива вода, Тоді — земля у квіті. Л. Забашта

  • Як ви його розумієте? (відповіді дітей)
  1. Визначення очікуваних результатів.
  • Вивчаючи тему «Вода» ви матимете можливість дослідити її властивості та зрозуміти яку роль вона відіграє для людства.

ІІІ. Цілереалізація.

  1. Дослідницька діяльність. Робота в малих групах (діти діляться самостійно).
  • Вода – основне джерело життя на Землі. Нею живляться всі рослини, без неї не виживе ні тварина, ні людина. Але як же вона потрапляє із землі у важкодоступні місця? Відповідь ми знайдемо, провівши певні цікаві досліди.

Дослід 1.

Нам будуть потрібні прозорі склянки або келихи, чиста вода, кілька паперових рушників (серветки тощо), харчовий барвник.

Порядок дій.

В одній склянці розбавте харчовий барвник того кольору, який вам подобається.

Опустіть один кінець паперового рушника в ємність із водою, інший – у порожню склянку. Щоб побачити результати, нам необхідно трішки почекати.

Фізкультпауза

У горі пливе хмаринка (діти піднімають руки вгору).Унизу росте травинка (нахиляються низенько).

Тварина стежкою біжить (імітують рухи ),

У листі вітер шелестить (піднімають руки й махають).

Ми нагнулись до струмка (всі нахилилися).

– Ой, вода у нім яка!

Миєм руки, миєм личка (імітуємо рухи вмивання),

Акуратність — наша звичка.

Що ж відбувається? Діти бачать, що рідина починає підніматись по папері і планомірно переміщатись у порожню склянку. Паперовий рушник буде поступово забарвлюватись у зелений або червоний колір, і всі побачать своїми очима шлях переміщення води. Процес буде тривати до того часу, доки в обох склянках не збереться однакова кількість рідини. Факти Саме так мандрує вода по рослинах. Вони вбирають рідину корінням із землі й завдяки невеликим виступам усередині стовбура доставляють її нагору до листя та плодів. Разом із водою потрапляють і поживні речовини.

Дослід 2.

Робота в малих групах.

Приготуйте пластиковий контейнер із невисокими бортиками, щкільний паперовий рушник, фломастери, воду. На одному краї паперової серветки намалюйте в рядочок крапочки, відступивши хоча б кілька сантиметрів від краю. Далі закріпіть її на пластиковому контейнері так, щоб край із крапочками був усередині контейнера, але не торкався самого дна. Тепер поступово наливайте в контейнер воду так, щоб вона покривала тільки самий край серветки. Прийшов час магії. Вода буде підніматися вгору по серветці, досягне кольорових крапок і … продовжить свій шлях угору, перетворюючи кольорові крапки в доріжки.

 У чому ж секрет? Відбувається це тому, що папір поглинає воду, а вона, у свою чергу, піднімається вгору в пористому матеріалі, яким є папір. Також вода  ще й піднімається вгору від кореня до листя в рослині. При цьому вода захоплює за собою і фарбу, а для рослини мінеральні та поживні речовини.

Дослід 3.

Робота у малих групах.

Обладнання: паперовий рушник, маркери, лупи, пластиковий посуд із водою.

Перебіг досліду:

Шматочок паперового рушника складаємо увосьмеро. Унизу смужки ставимо крапки маркером.

Опускаємо кольоровий кінчик у стакан із водою, інший кінчик – у пустий стакан. Спостерігаємо.

На нижній частині паперового рушника ставимо крапки маркерами. Опускаємо кольорову частину в лоток із водою. Спостерігаємо, що відбувається.

Фізкультпауза.

  • Поки вода працює, ми відпочинемо.

Я — пилинка, ти — пилинка. Угорі висить хмаринка. Дощик нас не налякає, Ми радіємо й кружляєм, І на землю всі сідаєм. Із землі ми повставали І за парти посідали.

Дослід 4.

  • А от для наступного експерименту нам знадобляться: склянки, щільна паперова серветка або рушник, харчовий барвник, вода.Воду використовують в усіх професіях (кухар, лікар, вчитель і художник.). Часто художники використовують не ті кольори, що купили, а створюють свої, нові кольори змішуючи фарби. Якщо Ви вже пробували змішувати кольори, то знаєте, що з основних – червоного, синього і жовтого – можуть вийде зелений, оранжевий і фіолетовий і ціла маса відтінків. Але вам усе одно буде цікаво, чи відбудеться це при перетіканні води з повних склянок із різними кольорами в порожній. Принцип той же, що і в попередньому досліді, тільки на цей раз ми використовуємо два основні кольори.

Уявіть, що ви художники і вам потрібно створити самостійно свій відтінок улюбленого кольору.

Робота в групах.

Об’єднайтеся в групи.

  • Візьміть, будь ласка, три склянки (у одній розбавте жовтий барвник, в іншій – синій.. Складіть папір у декілька раз. Опустіть його  у склянку з водою жовтого кольору і у пусту. Ще один папір скрутіть і опустіть у склянку з водою синього кольору і у порожню.)

 Дослід 5

  • Вода живе у рослинах. Але ми це не помічаємо. Щоб зрозуміти, як вода рухається рослиною ,– ми проведемо дослід.

Дослідницька діяльність. Робота в групах.

Клас ділиться на три групи. У кожної групи харчовий барвник. листок пекінської капусти, стакан із водою, ложка.

Завдання. Розчинити барвник у воді, поставити у стакан листок капусти. Поставити стаканчики окремо на поличку.

На кінець уроку подивитися, чи відбулися зміни. Які?

Фізкультпауза.

Я краплиночка маленька кап-кап-кап. З неба падаю швиденько кап-кап-кап. Утворився Дощ веселий  кап-кап-кап. Всі ховаються в оселю кап-кап-кап, А  дерева, квіти, трави кап-кап-кап Всі сміються від забави.

Цікавинки.

  • Вода живе в продуктах харчування. Як ви гадаєте, у яких.
  • Коли ми їмо кавун, то практично п’ємо воду, оскільки він до 93% складається з води
  • Як не дивно, на перший погляд такий сухий фрукт, як банан  понад 75% також складається з води.
  • У помідорах міститься 95% води, а в огірках – 99%.
  • Воду ми використовуємо, щоб зварити їжу. Наприкдад, суп. Що ми кидаємо у воду, щоб суп був смачним? ( картоплю, моркву цибулю, крупу, сіль).

Дослідницька діяльність. Колективна діяльність.

  • Вода є розчинником. Це її властивість. Чи все вода може розчинити? Ми дізнаємося з досліду.

Усі діти підходять до парти, на якій стоїть обладнання (сіль, цукор, олія, пластикові стакани з водою, ложка).

  • Хто має бажання розчинити цукор? (охочі проводять дослід.)
  • Який висновок можна зробити?
  • Хто розчинить сіль? Усі охочі проводять дослід.
  • Який висновок можна зробити?
  • Хто розчинить олію?
  • Висновок?

Гра

Які продукти розчиняються у супі, а які – ні. (плескайте у долоні, якщо розчиняються, тупотіть ніжками – якщо ні. )

  • Картопля, сіль, морква, цибуля, цукор, олія, гречка.

Спостерігаємо за результатами дослідів.

  • Повернемося до першого досліду. Що ви помітили? Який висновок можна зробити?.

(Вода живе у   річці, болоті, фонтані, водоспаді,  Рухається  рослинами, папером, розбавляє фарбу,  живе у їжі).

Цікавинка

  • Людський організм в середньому на 66% складається з води;
  • Переважно ми потребуємо півтора– два літри води на добу.
  • За життя в середньому  людина   може випити до 40 т води.
  • Понад 80% хвороб у світі передаються через воду.
  • 1  мільярд жителів нашої планети п’є воду, використовувати яку небезпечно для здоров’я …
  • Найчистіша вода у Фінляндії. За даними дослідження,  Фінляндія зайняла перше місце серед 122 країн світу.

Діти сидять за партами.

Вода буває прісна і солона. В Україні є солоне озеро Сиваш. Також солона вода у Чорному та Азовському морях. (демонстрація на карті).

  • Діти, на вашу думку, яка вода в Україні найчистіша? (джерельна)
  • Де її можна знайти? (у лісі, колодязі.)
  • Що таке колодязь? (глибока викопана яма, захищена від обвалів.)
  • Як ще називають колодязь? (криниця.)
  • Криниця – це народний символ України. У кожному селі були чоловіки – колодязники. Вони уміли досліджувати, у якому місті сильне джерело. Брали гілку верболозу і казали, що це «палочка-гадалочка». Прихиляли її до землі: де листочки її ворушилися, там копали криницю всім селом. Як докопували до джерела, то викладали в середині гладеньким камінням, яке возили з річки. Ця частина називалася цямринням, а верхня була з дуба. Верхню частину називали журавель.

У народі говорили, що коли викопати криницю, то на небі спалахне ще одна зірка. Якщо падає зірка – то джерело замулилося. Щоб зірки не згасали, потрібно оберігати криниці.

Фізкультпауза.

  • Станьте всі рівненько і повторюйте за мною рухи і слова.

А вода це справжнє диво!(розводимо руки перед собою) Як прожити без води? З нею ми завжди щасливі, З нею в нас нема біди.

Є вода — ростуть рослини: (присіли) Ліс, сади, рясні поля. Це чудово для людини І радіє вся Земля. (встали)

Плавають в водичці діти, ( імітуємо рухи) Риби у воді живуть. (складаємо долоньки й імітуємо рух риб) Розцвітають в лузі квіти,  (розводимо руками) І рясні дощі ідуть (руки вгору і опускаємо вниз).

Кругообіг повсякчасно (колові рухи руками) На Землі вода веде. Тож з водою всім прекрасно І біди нема ніде! (всі показують вподобайку)

  • Послухайте казку про криницю.

Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Було це давним-давно, коли нашу землю топтали татарські орди. Жорстоко вони нищили все на своєму шляху.

В одній хатині жила бідна вдова з двома своїми дітками. Щоб не вмерти від ворожого меча, вона схопила в охапок дітей та й скочила в криницю.

І сталося диво. Перетворилася дочка Наталочка на красивий кущ калини, а намисто її — на червоні ягідки. З того часу і росте біля криниці калина, кісточки якої нагадують серце дівчинки. А хлопчик Йванко став журавликом біля криниці. Тому з того часу воду з криниць набирають журавлі.

Мати ж стала вербою. Із давніх-давен можна біля криниць побачити плакучу вербу, яка проливає свої сльози за рідними дітьми. І росте вона біля своєї доньки-калини та синочка-журавля.

Усі разом вони оберігають криницю від забруднення і дають людям спочинок.

Конструювання. Творча діяльність.

  • За допомогою цеглинок LEGO побудуйте криницю, створіть свій дизайн.

Робота в парах.

  • Представте свою роботу.
  • Де знаходиться криниця, чим особлива, хто може нею користуватися?

Поясніть прислів’я.

Не плюй у криницю, бо будеш з неї пити водицю.

Чиста вода – для хвороби біда.

Сонце – батько, вода – наша мати.

Задачі

Діти сидять за партами.

(Математика з другом).

  • Діти, складіть задачі усно, по черзі один одному і розв’яжіть їх.

Фізкультпауза

Промайнула лише мить — (пальцями стукаємо по долонях.)

Дощик з неба крапотить.

Ми присіли під кущем. (присідаємо)

Щоб не змокнуть під дощем.

Мить — і сонце засіяло. (встаємо)

Все навколо чисте стало.

Тягнем руки до небес: (тягнемо руки вгору)

Нас зігрій і світ увесь.

 

  • Вода буває у трьох станах – твердому, рідкому і газоподібному.

Твердий – це лід у морозильній камері, крига взимку на річці, сніг, град.

Рідкий – це дощ, газоподібний – хмари і веселка. (вода після дощу випаровується і піднімається високо у небо. Там збирається у хмари).

  • Подумайте, як можна використовувати дощову воду? (наприклад – збирати у каструлі чи бочки та поливати рослини.)
  • Як економити воду, що біжить з крану вашого будинку чи квартири? (закривати повністю крани, щоб вода не капала, під час миття посуду не тримати кран постійно відкритим, не мити овочі та фрукти під проточною водою).
  • Розв’яжіть задачу.

Щоб помити яблуко під відкритим краном потрібно витратити 5 літрів води. Щоб помити у мисці з водою – 1 літр. Який спосіб миття яблука є економним? Скільки води можна зекономити?

Робота з даними. Діаграма.

Збираємо дані про однокласників. Таблиця. Учитель малює таблицю на дошці.

  • Підніміть руки, кому подобається гратися під дощем. ( 5)

 Підніміть руки, хто грається зі снігом.(19)

Підніміть руки, хто роздивляється хмаринки і бачить у них схожість із тваринами? (18)

Підніміть руки, хто бачив веселку?(20)

Створюємо діаграму.

Діти самостійно в зошитах у клітинку створюють діаграму.

Перший стовпчик буде висотою 5 клітинок синього кольору.

Другий –  білого, 18 клітинок.

Третій – блакитного, 19 клітинок.

Четвертий, фіолетового,  – 20 клітинок.

  • Усі розумники. Гарно попрацювали. Пора відпочити.

Хмарка сонечко закрила. (руками затулили долоньки)

Слізки срібнії згубила.(пальчиками показали сльози)

Ми ті слізки пошукаєм, (нахилилися)

У травичці позбираєм.(присіли)

Пострибаєм, як зайчата.(пострибали)

Політаєм, як пташата.(встали і помахали руками)

Потанцюємо ще трішки,(виконуємо танцювальні рухи)

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

Образотворче мистецтво.

Усі за партами. Кожен працює самостійно.

  • Прослухайте вірш.

Непосида Непосидливій водичці любо плинути у річці, гомоніти у струмочку, відпочити у ставочку. А як сонечко пришкварить, непосида небом марить, щоб хмаринкою за вітром мандрувати понад світом. Та не зовсім все так сталось, як омріялось-гадалось: за сосну перечепилась і дощем униз пролилась. – Дощик, дощик! — раді діти. Нам полив дерева, квіти! І з хмариночки водичку повернув у нашу річку. Я. Вознюк

  • Діти, всі ми зрозуміли, що вода є всюди. Намалюйте, де живе вода, адже у кожного з вас є своя ідея, своє бачення.

 Діти презентують свою роботу у «кріслі автора».

Фронтальна робота.

  • Ми багато говорили і дізналися про воду. Складемо разом білий вірш (сенкан)

Сенкан про воду.

    1. Тема – вода repliche orologi
    2. Опис – прозора, смачна, джерельна.
    3. Дія – біжить, хлюпоче, смакує тощо
  1. Ставлення, почуття з приводу обговорюваного. Для всіх корисна і необхідна.
  2. Перефразування (синонім) – рідина.

Діти усно складають речення.

ІV. Рефлексивно-оцінюючий.

  1. Підведення підсумків уроку.

Діти в колі.

Кубик Блума діти почергово передають по колу і  відповідають на запитання вчителя.

  • Назвіть де живе вода? (прісна, солона)
  • Чому потрібно берегти воду?
  • Поясни, чому цукор розчиняється у воді? (як рослина п’є воду). Поясни значення води в житті людей, тварин, рослин.
  • Поділись ідеєю, як зберегти воду?
  • Запропонуй правила користування водою для її збереження (економного використання).
  • Придумай, як допомогти джерелу, що замулилося чи засмітилося.
  1. Рефлексія.
  2. Діти в колі.
  • Уяви, будь ласка, що ти найкраща краплинка у Всесвіті.
  • Де ти зараз знаходишся?
  • Що ти  робиш?
  • Чи тобі радіють? Які емоції  ти викликаєш у людей?
  1. Самооцінювання.
  • Оціни свою роботу використовуючи такі  слова  – чудово, все вдалося, було важко.

 Додаток 1

нофнат

доводасп

олбоот

кпоаакн

трсмуок

 

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonfutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbetbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩaAG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88
0