Короткий хвіст, красиві китички на вухах… рись впізна­ти дуже легко. Ця дика кішка водиться і в Карпатах, тож не дивно, що вона стала символом укра­ї­н­ських гір.

Саванний слон зоб­ражений на гербі Респуб­ліки Кот-д’Івуар, яка, до речі, до 1986 року мала назву Республіка Берег Слонової Кістки. Ця тварина є символом багатьох країн Південно-Східної Азії.

Не кленовим листком єдиним! Національними символами Канади є бобер канадський та росомаха.

Ластівку і тура (дикого бика) прийнято вважати символами України. До речі, голова тура зображена на гербі Молдови.

Лев є символом не лише міста Львів, але й Естонії! Три сині леви є окрасою герба цієї країни.

Білоголовий орлан є націо­нальним символом США. Його зображення красується на національному гербі – Великій печатці та президентському штандарті.

Дельфінисимвол Мальти. Вони були на гербі цієї країни впродовж 1964 – 1974 рр.

Кенгуру – національний символ Австралії. Його разом із ему зобразили на австралійському гербі.

Велика панда є символом охорони природи, а також офіційним символом Всесвітнього фонду природи (WWF).

Неофіційним символом Нової Зеландії є нелітаючий птах ківі.

Краса дикої природи

Ця качка є однією з найкрасивіших тварин дикої природи. Свою назву, мандаринка, вона отримала через різнокольорове оперення на честь китайських чиновників, одяг яких теж вирізнявся яскравими барвами.

Рибалочка блакитний (зимородок) – птах невеликий, трохи більший за горобця. Має яскраве оперення: згори блискуче блакитно-зелене із дрібними світлими цяточками на голові та крильцях, а знизу – руде.

Рожеві фламінго птахи надзвичайної краси. Доросла особина має біло-рожеве оперення; махові пера – чорного кольору, значна частина покривних пер зверху крил та ноги птаха – пурпурово-червоні, рожевого забарвлення і дзьоб, лиш його кінчик – чорний.

Найбільш прикметною рисою іпатки атлантичної є трикутний дзьоб, який набуває яскравого помаранчевого забарвлення під час сезону розмноження. Такого ж кольору в іпатки й ноги.

Яскраво-жовті крила з чорним візерунком, смарагдові кружальця, помаранчеві плями… Махаон – один з найкрасивіших метеликів України.

Амурські тигри – найбільші з усіх інших видів тигрів. Ці величні красені занесені у Червону книгу, адже є вимираючим видом. Вони мають довгу та густу шерсть, є надзвичайно сильні та міцні.

Хіба лисиці бувають тільки руді? Ні, і песець (лисиця полярна) цьому підтвердження. Улітку її хутро сірувато-бурого забарвлення. А от взимку воно стає дивовижного сніжно-білого кольору.

Сніговий барс, або ірбіс проживає у горах Центральної Азії. Його хутро білосніжно-сіре із золотавим відтінком і темно-сріблястими розетками чи плямами. А розкішний довгий хвіст допомагає тварині під час переміщення крутими схилами.

Великі чудеса дикої природи

Поблизу берегів Австралії, у Кораловому морі, красується найбільша у світі екосистема та неймовірне диво природи – Великий бар’єрний риф. Самих лише коралів тут понад 400 видів.

У Південній Азії здійнялися та гордо височіють Гімалаї – найвищі гори на Землі. Завдовжки вони сягають майже 2 500 км та мають неповторну флору: тут і заболочені джунглі, і листяні, хвойні, тропічні ліси, й альпійські луки.

Амазонка – найдовша та найповноводніша річка. Амазонські джунглі – тропічні ліси, що вирізняються найбільшим біорізноманіттям у світі. Ці унікальні природні багатства Південної Америки визнані одним із Семи нових чудес світу.

Річка Ігуасу протікає через усю Бразилію, а на злитті із річкою Парана утворює систему із 270 водоспадів (Водоспад Ігуасу). Він простягається на 3 км і є окрасою Аргентини та Бразилії.

У Північній Америці розташована одна з найглибших ущелин світу – Великий каньйон. Він утворений у товщі вапняків, пісковиків і сланців трохи більше мільйона років тому, а на його дні протікає річка Колорадо.

Серенгеті (або мовою племені масаїв „безкраї рівнини”) – географічний район та унікальна саванна система поблизу Танзанії та Кенії. Територія регіону складається із боліт, пагорбів, саван та луків і є раєм для біорізноманіття (зебр, газелей, буйволів, антилоп…). Тут існує кілька парків та заказників диких тварин, які є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ У ФОРМАТІ PDF

Поширити
0