ПРИГОДИ ЗЕРНЯТ У КРАЇНІ ЗДОРОВ’Я.
Пригода 2. Правила поведінки у школі. ДОБРЕ ВИХОВАНИЙ РОБОТ
КОНСТРУКТОР ВПРАВ ТА ЗАВДАНЬ
- Методика „Щоденні 5” для розвитку мовлення. Слухання.
Скористайтеся інструкціями для вчителя та учнів
„Пригода 2. Правила поведінки у школі. ДОБРЕ ВИХОВАНИЙ РОБОТ”
2. Запитання та завдання для бесіди з дітьми за прослуханою розповіддю.
3. Гра „Ланцюжок”. Кожен по черзі має назвати дію, яку виконував „дуже чемний робот” (повторювати слова не можна). Виграє той, хто назве дію останнім (вітається, слухає, грається…)
- Гра „Пантоніма”. Пригадаймо, що ми робимо під час перерви. Замість звичної фізкультхвилинки запропонуйте малятам показати пантомімою свої дії на перерві та на уроці.
- Гра „Розповідаємо рухами”. Одна дитина показує певні дії „дуже чемного робота” , решта описують їх, визначають, коли він їх виконував, на перерві чи на уроці. Той, чий опис виявився найточнішим, демонструє свої дії.
- Правила-піктограми з „дуже чемним роботом”. Запропонуйте дітям зобразити правила поведінки в школі у вигляді піктограм. Потім можна буде разом вибрати найвдаліші малюнки і розмістити їх в організаційному куточку класу, щоб усі учні їх засвоїли і не забували.
- Гра „Перерва чи урок”. Пограйте у інтерактивну гру за посиланням. Завдання: вибери, коли ти це робиш – на уроці чи на перерві.
- Гра „Телефонна розмова”. Учителька роздає кожній групі телефонну слухавку (макет із картону) і просить учнів:
– обговорити у малих групах, які правила класу тобі найбільше сподобалися, чим саме , а яке буде важко виконати і чому?
– обрати представника групи, який буде „говорити по телефону”.
Учитель імітує звук дзвінка. Дитина, яку обрали, бере слухавку.
Обрана дитина із ще однієї групки бере слухавку, коли „припиняється дзвінок”. Триває розмова по телефону між двома дітьми про те, чому їм подобається саме це правило класу та яке буде виконати важко. Усі інші слухають розмову, потім аналізують її (чи правильно висловлювали свої думки співрозмовники, чи ввічливими були). Гра триває доти, доки не порозмовляють представники від кожної групи. Учитель робить підсумок гри про комфорт у класі.
- Гра „Так чи ні”. Пограйте за посиланням у гру та перевірте як ви засвоїли правила поводження у класі та школі.
- Гра „Анаграма” — безладна перестановка букв у слові, що створює інше слово. Розгадайте анаграми та запишіть відповіді у спеціально відведеному місці.
- Правила власноруч
Продовжити розмову, започатковану під час слухання та обговорення, можна, запропонувавши учням поміркувати над тим, як слід поводитись у школі. Варто обговорити шкільні правила поведінки, порівняти їх із тими, яким підпорядковувалось життя у дитсадку, визначити, чому вони різні, чому шкільні правила саме такі, а не інакші. Тоді малята краще розумітимуть зміст правил і свідомо дотримуватимуться їх.