Рецепт приготування
Щоб отримати барвники, подрібніть рослини чи їхні частини і довго кип’ятіть у воді, отримаєте концентрований відвар.
Червоний – відвар із листків червоної капусти або стебел звіробою. Якщо кору вільхи потримати кілька днів у воді, а потім приготувати відвар, теж отримаємо червоний барвник.
Синій барвник можна отримати з відвару квітів живокості та коріння споришу (пташиної гречки, гусячої трави) або з коріння дивосилу (оману). Коріння треба спочатку потримати у нашатирному спирті – водному розчині аміаку.
Зелений. Барвник цього кольору можна отримати з листя трилисника – білої конюшини.
Жовтий барвник можна отримати з багатьох рослин: дроку красильного, горішнику (кори), вільховидної крушини (кори, листя, ягід), підмаренника (квітів). З плодів барбарису виходить жовтий барвник з лимонним відтінком.
Коричневий. Якщо відварити у воді суху шкірку ріпчастої цибулі, то можна отримати коричневий барвник різних відтінків – від майже жовтого до темно-коричневого. Відвар зі шкірки цибулі використовують для фарбування великодніх яєць, їх варять у відварі.
Фіолетовий. Ягоди чорниці й ожини, не важко здогадатися, містять фіолетовий барвник. Він не дуже стійкий, але може згодитися для акварельних фарб.
Оранжевий. Зі стебел і листків чистотілу вдається добути барвник оранжевого кольору.
Чорний барвник можна приготувати з відвару ягід і коріння воронцю.
Увага!
Не iснує жодного натурального барвника блакитного кольору. Цiкаво, чому вiн найрiдкiснiший у природi? Зате жовтих природних барвникiв – найбiльше.