Гра 1. „Кольорові команди”.
Поділіть дітей на команди: „Червоні”, „Сині”, „Зелені” тощо. Кожна команда перед екскурсією називає тіла, які у природі мають „їхній” колір, а на екскурсії – шукає їх і визначає, які вони: штучні чи природні. Команди по черзі називають ці тіла.
Гра 2. „Мікрофон”.
Обладнання: іграшковий мікрофон (або будь-який предмет, який імітує мікрофон).
Діяльність: діти стають в коло, передають мікрофон і називають об’єкти, які побачили в парку (по одному), та їхній колір.
Порада: проводьте цю вправу в класі після екскурсії. Запропонуйте дітям після назви об’єкта додавати „живе” або „неживе”.
Завдання 1. „Кольори природи” (КЛ9, 1–3).
Поділіть дітей на три групи. Роздайте кожній групі аркуш КЛ9. Діти називають, які об’єкти зображені на аркушах, та утворюють від їхніх назв кольори. По завершенні пригадайте з дітьми, які ще є кольори з подібним походженням назви.
Завдання 2. „Барви природи”.
Обладнання: аркуші паперу, олівці.
Діяльність: діти спостерігають навколо себе, що є зеленого, оранжевого, жовтого, рудого, коричневого, червоного кольорів. Кожна дитина на аркуші пише назви або малює об’єкти живої чи неживої природи, які мають певне забарвлення.
Порада: поділіть дітей на групи (пари); тоді діти групами (парами) виконують це завдання під час екскурсії і мають один аркуш паперу для фіксації спостережень.