Мета екскурсії: знайомство з природнім середовищем поблизу школи, виявлення екологічних проблем та шляхів їх вирішення.

Екскурсію можна провести у формі квесту. Станціями можуть бути різні об’єкти на місцевості (недавно посаджений ряд дерев, окреме старе дерево, годівниця, клумба, грядка, город, теплиця, жива загорода, ставок – залежно від того, що є у вашому розпорядженні). Біля кожної станції ви розповідаєте, чим цей об’єкт є цінний, якого догляду потребує, і запитуєте дітей, як вони можуть долучитися до його охорони чи використання. Важливо показати проблемні місця: сміття, поламані гілки, засохлі квіти тощо.

Долучіть старшокласників до організації квесту. Нехай хтось із них прийде і запросить дітей на подвір’я, а біля кожної станції стоятиме один зі старшокласників та інформуватиме учнів. Так першокласники будуть розуміти, що попередники дбали про природу біля школи, що це важливо. Станції будуть помітніші, коли біля них чекатимуть учні. Зі станції до станції дітей можна скеровувати загадками або підказками.

Порада: ознайомте дітей з правилами поведінки під час екскурсій.

Ігри та завдання

Завдання 1. „Що я побачив (побачила) вперше?” або „Що мене здивувало (вразило)?”

Обладнання: аркуші паперу, олівці.

Діяльність: на аркуші спостережень діти пишуть день тижня, дату та місяць, годину, о котрій почалася екскурсія. Свої спостереження діти можуть намалювати після екскурсії і поділитися побаченим з однокласниками – у парі або у групі.

Завдання 2 (для груп). „Добра справа для природи”.

Складіть перелік добрих справ для природи. Робіть відмітки, що вже зроблено.

Завдання 3 (для груп). „Cкарбничка ідей”.

Придумайте, що можна зробити для збереження природи поблизу своєї школи.

Влаштуйте змагання: яка група запропонує найбільше ідей у скарбничку. Діти висловлюють думки, які починаються словами: ­­„Я можу…” або „Я буду…”

Результат екскурсії – „СКАРБНИЧКА ІДЕЙ 1-А КЛАСУ”: не ламати кущі, а підв’язати; не топтати газони, а полити квіти; прибрати сміття; зробити годівничку або покласти в неї їжу; посадити дерево.

Поширити
0