Газета „КОЛОСОЧОК” № 8/2016 „Природа – фабрика барвників”; стаття Ірини Пісулінської „Хто малює оранжевим пензлем?” (журнал „КОЛОСОК” № 3/2011)
КОНСТРУКТОР ВПРАВ ТА ЗАВДАНЬ
- Завдання „Стіна слів”. Опрацювати та дізнатися значення слів із газети „Колосочок” № 8/2016 значення слів: пігменти, каротиноїди, фарбарі, барвники, лабораторія.
- Розгадайте ребус та створіть свій у генераторі ребусів, використовуючи „Стіну слів”.
- Прочитайте науково-популярний текст „Хто малює оранжевим пензлем?” та виконайте вправу „Займи позицію”. Запропонуйте учням дискусійне твердження „Каротиноїди є у клітинах та тканинах усіх живих організмів на планеті” і попросіть їх визначити свою позицію щодо нього.
Розмістіть у протилежних кутках кімнати плакати. На одному з них написано „згодний (згодна)”, на другому – „не згодний (не згодна)”, на третьому – „не знаю, не маю конкретної позиції”.
Обговоріть правила виконання вправи.
- Виберіть кількох учнів і запропонує їм обґрунтувати свою позицію. Як варіант, можна запропонувати всім, хто поділяє один і той самий погляд, обговорити спільну позицію і вибрати аргументи на її захист.
- Після викладу різних поглядів, запитайте, чи не змінив хтось із учасників своєї думки і чи не хоче перейти до іншого плакату. Запропонуйте учням перейти й обґрунтувати причину свого переходу.
- Можна запропонувати учасникам назвати найпереконливіші аргументи своєї та протилежної сторін, скориставшись публікацією у газеті.
- Лабораторія Пустунчика „Корисний борщ”. Виконайте завдання 1 на ст. 35 та знайдіть у статті, які саме каротиноїди містяться в моркві, а які – в томатах.
- Інтерактивна гра „У майстерні давніх фарбарів”. Перегляньте, які фарби можна отримати із різних рослин у та пограйте в інтерактивну гру «У майстерні давніх фарбарів», користуючись підказками у газеті, відшукайте пари.
- Об’єднайте учнів у групи. Запропонуйте виконати дослід й обговорити його результати. Кольорові досліди можна вибрати з рубрики „Кольорові досліди на кухні» за матеріалом газети „Колосочок” №8/2016.
- Довідайтеся у газеті „Колосочок” №8/2016 як виготовити натуральні барвники.
- Інтерактивна гра „Натуральні харчові барвники”. Віднайдіть продукт та барвник, який з нього добувають.
- Відшукайте та розмістіть на спільну стіну Padlet кольорові цікавинки, скористайтеся матеріалом із г. «Колосочок» №8/2016. Як варіант можна наклеїти стікери на спільну коркову дошку у класі.
- Гра «Фея мрій» Обери кружечок з кольором своєї мрії. Намалюй свою мрію.
Висловіть думки, чому вчитель зафарбував оранжевий кружечок та як це пов’язано із здоров’ям? - Рефлексія. Вправа «Щоденник вражень»
– Чи дізнався я, як можна отримати натуральні харчові барвники? або
– Чи дізнався я, хто малює оранжевим пензлем?