Кольорові цікавинки. НУШ. 1 клас

Газета „КОЛОСОЧОК” № 8/2016 „Природа – фабрика барвників”; стаття Ірини Пісулінської „Хто малює оранжевим пензлем?” (журнал „КОЛОСОК” № 3/2011)

КОНСТРУКТОР ВПРАВ ТА ЗАВДАНЬ

 1. Завдання „Стіна слів”. Опрацювати та дізнатися значення слів із газети „Колосочок” № 8/2016 значення слів: пігменти, каротиноїди, фарбарі, барвники, лабораторія.
 2. Розгадайте ребус та створіть свій у генераторі ребусів, використовуючи „Стіну слів”.
 3. Прочитайте науково-популярний текст „Хто малює оранжевим пензлем?” та виконайте вправу Займи позицію. Запропонуйте учням дискусійне твердження „Каротиноїди є у клітинах та тканинах усіх живих організмів на планеті” і попросіть їх визначити свою позицію щодо нього.

Розмістіть у протилежних кутках кімнати плакати. На одному з них написано „згодний (згодна)”, на другому – „не згодний (не згодна)”, на третьому – „не знаю, не маю конкретної позиції”.

Обговоріть правила виконання вправи.

 • Виберіть кількох учнів і запропонує їм обґрунтувати свою позицію. Як варіант, можна запропонувати всім, хто поділяє один і той самий погляд, обговорити спільну позицію і вибрати аргументи на її захист.
 • Після викладу різних поглядів, запитайте, чи не змінив хтось із учасників своєї думки і чи не хоче перейти до іншого плакату. Запропонуйте учням перейти й обґрунтувати причину свого переходу.
 • Можна запропонувати учасникам назвати найпереконливіші аргументи своєї та протилежної сторін, скориставшись публікацією у газеті.
 1. Лабораторія Пустунчика Корисний борщ. Виконайте завдання 1 на ст. 35 та знайдіть у статті, які саме каротиноїди містяться в моркві, а які – в томатах.
 2. Інтерактивна гра „У майстерні давніх фарбарів”. Перегляньте, які фарби можна отримати із різних рослин у та пограйте в інтерактивну гру «У майстерні давніх фарбарів», користуючись підказками у газеті, відшукайте пари.
 3. Об’єднайте учнів у групи. Запропонуйте виконати дослід й обговорити його результати. Кольорові досліди можна вибрати з рубрики „Кольорові досліди на кухні» за матеріалом газети „Колосочок” №8/2016.
 4. Довідайтеся у газеті „Колосочок” №8/2016 як виготовити натуральні барвники.
 5. Інтерактивна гра Натуральні харчові барвники. Віднайдіть продукт та барвник, який з нього добувають.
 6. Відшукайте та розмістіть на спільну стіну Padlet кольорові цікавинки, скористайтеся матеріалом із г. «Колосочок» №8/2016. Як варіант можна наклеїти стікери на спільну коркову дошку у класі.
 7. Гра «Фея мрій» Обери кружечок з кольором своєї мрії. Намалюй свою мрію.
  Висловіть думки, чому вчитель зафарбував оранжевий кружечок та як це пов’язано із здоров’ям?
 8. Рефлексія. Вправа «Щоденник вражень»

– Чи дізнався я, як можна отримати натуральні харчові барвники? або

– Чи дізнався я, хто малює оранжевим пензлем?

Поширити
0