Найпухнастіший хвіст
Моєму котику лише 8 місяців. Ми знайшли його маленьким на вулиці за нашим будинком ще у травні. Кошеня було дуже голодне й недоглянуте. Я попросив тата забрати його додому. Цього ж дня ми його викупали та добряче нагодували. Мама прийшла ввечері додому і була дуже здивована, навіть обурена. Але наступного дня вона сама почала лікувати котика від паразитів. Зараз Тіша (так я його назвав) – мамин улюбленець і мій найкращий друг!
Хвіст його такий же смугастий, як у єнота, і пухнастий та руденький, як у білки або молодої лисички. Зустрічаючи мене зі школи, Тіша піднімає та розпушує свій хвостик. Це означає, що він дуже радий мене бачити. Також він піднімає хвостик від вдячності, коли, плутаючись, під ногами, біжить до своєї тарілочки їсти.
Тішка дуже любить гратися. Любить стрибати та хапати мене за ноги, щоб ми побігали. На жаль, ці ігри не дуже любить сусідка знизу…
А ще Тіша – це наш будильник! Щоранку приблизно о п’ятій годині він скидає з меблів всі дрібні речі: ключі, монетки, ручки, статуетки. І так, поки хтось не встане і його не нагодує! А одного разу скинув навіть праску! Потім Тіша носиться по квартирі, як Спайдермен! Який тут сон?! Але ми його все одно дуже любимо!
Юрій Лисюченко, 6-В клас Одеської СШ № 69
Найкращий хвіст
Любий „КОЛОСОК”, мене дуже зацікавила тема „Його величність хвіст” і вирішила взяти участь у цьому конкурсі й розповісти, яку важливу роль для собаки відіграє хвіст. Собаки розмовляють не лише гавкаючи, собача мова дуже складна. Вуха, лапки, хвости, морда, шерсть, ніс – усе бере участь.
Наприклад, вуха собаки напружені, хвіст застиг вертикально, шерсть на холці стала дибки, голова гордо піднята, а очі уважно дивляться на тебе. Що це означає? Це поза переваги, і з нею треба рахуватися. Не чіпай собаку, не намагайся його погладити. Якщо голова собаки нахилена вперед, вуха притиснені, хвіст опущений – можна спокійно пройти поруч. Якщо собака напружена, глухо гарчить і показує ікла, не випускай його з очей, повільно відступай, не роби різких рухів. Собака радісно крутить хвостом від нетерпіння, стрибає навколо тебе і незлобно попискує – він зустрічає господаря або собаку, до якого прекрасно ставиться. Тоді можна спокійно спостерігати за щасливим собакою.
Тетяна Малицька, 3-А клас Червоноградської ЗОШ № 11 Львівської області
Хвіст-дороговказ
Мій пес – Джек. Він мій ровесник. Зростали ми разом. Мама згадує: коли мені було 9 місяців, я почав повзати і бачив перед собою тільки хвіст Джека, то хутко повзав за ним з кімнати в кімнату. Згодом і ходити навчився за допомогою мого собаки. Я підповзав до нього, хапався за хвіст, піднімався і, тримаючись за спину Джека, робив перші кроки. Бабуся сміялася: „Цуценятко веде малятко”.
Зараз ми з Джеком часто бігаємо наввипередки на прогулянці. Як добре, що у мене є такий друг!
Митрофанов Олександр, 3-А клас
Хвіст розкаже
Часто кажуть, що собаки все розуміють, просто сказати не можуть. Звісно, людську мову вони ще не опанували. Проте ми можемо вивчити їхню „мову хвоста”.
Норма для собачого хвоста – це коли він дещо зігнутий та вільно звисає. Стривожений собака притискає хвіст в основі, а сам він продовжує звисати. А якщо хвіст собаки піднятий, то це може бути ознакою і збудження, і настороженості, і навіть тривоги. Тому коли собака їсть чи спостерігає, то хвіст завжди ледь піднятий – він насторожі. Хвіст піднятий майже перпендикулярно догори – це вияв повного самоконтролю та впевненості у собі (як правило, так вони себе поводять, зустрічаючи знайомих собак). Та якщо друга половина хвоста дещо опущена, то це вже прояв загрози, а якщо навпаки – ще сильніше закидається на спину, то це бажання довести свою вищість (зазвичай так поводиться сильний собака, зустрічаючи незнайомого). Якщо в собаки хвіст висить між ніг, то він визнає покору. А якщо кінець хвоста водночас злегка загнутий догори і задні лапи ледь зігнуті, то цей собака висловлює слабку загрозу або заявку на оборону. А щільно притиснувши до живота хвіст, собака повідомляє про повну покору, страх, навіть жах та відчай. У такому випадку він, швидше за все, тікатиме, можливо з вищанням.
І ще трохи про виляння хвостом. Зазвичай ми думаємо, що собака, який крутить хвостом, хоче цим сказати „Я радий тебе бачити”. Та нещодавно вчені докладніше вивчили це питання, і з’ясувалося, що цілком позитивно налаштований собака виляє хвостом більше в правий бік, а засмучений чи роздратований – в лівий. Тож будьте уважні, як саме собака виляє до вас хвостом!
У котів хвіст не менш „говіркий”. Він може розповісти, як кицька на вас реагує, чи варто її зараз зачіпати, чи ліпше облишити її, щоб не налякати чи, навпаки, не розлютити ще дужче. Ознакою гарного ставлення кота до вас є майже всі положення, коли хвіст вгорі. Винятком є лише розпушений хвіст, піднятий догори: вочевидь, кіт наляканий, але не подає вигляд і намагається налякати вас у відповідь. Про невпевненість кота у ставленні до вас свідчить хвіст, піднятий під кутом 45° – у такому випадку можна чекати чого завгодно. А ось хвіст, піднятий трубою, – це завжди ознака дружнього ставлення, тож з таким котом можна сміливо бавитись, брати на руки та гладити. Своє бажання побавитись кіт також виявляє, погойдуючи піднятий хвіст. Якщо ж кіт загнув кінчик піднятого хвоста, то, не зважаючи на дружелюбність до вас, гратися він зараз не налаштований. Прихильність до вас означає і поза, коли хвіст паралельний до підлоги. Ну, а якщо хвіст задертий догори та тремтить, то це не звичайна прихильність – так коти радісно вітають своїх господарів. А загалом, хвіст, що тремтить, – це свідчення того, що кота щось зацікавило. Якщо ж кіт почав бити хвостом по підлозі, то в ньому прокинувся мисливський азарт і він збирається нападати. І нарешті, ознаки наляканості. Кіт опустив і витягнув хвіст – насторожився, просто опустив – налякався, зажав хвіст між лапами – він нажаханий (все одно, що людина, яка підняла руки догори та затинається від переляку).
Отже, дослухайся до стану своїх улюбленців, будьте чуйні та терплячі – і ви обов’язково порозумієтеся, а в цьому вам допоможуть їхні пухнасті, куці, довгі та рухливі – такі різні хвости.