Моя родина. НУШ. 1 клас

ПРИГОДИ ЗЕРНЯТ У КРАЇНІ ЗДОРОВ’Я.

Пригода 13. Моя родина. СІМЕЙНИЙ ЛАНЦЮЖОК

КОНСТРУКТОР ВПРАВ ТА ЗАВДАНЬ

1. Слухання „Пригоди 13. Моя родина. СІМЕЙНИК ЛАНЦЮЖОК” та складання схеми сім’ї на фланелеграфі.

Підказка для вчителя. Я зараз розповім вам ще одну пригоду зерняток, водночас буду викладати на фланелеграфі кружечки, різні за величиною. Тепер подивіться, що у нас утворилося. Це схема. Як можна назвати це одним словом (Родина).

– А зараз пропоную кожному з вас скласти схему своєї сім’ї. Маленькі кружечки – це діти, більші – це мама і тато, найбільші – це бабусі та дідусі.

2. Вправа „Уміння аналізувати” та бесіда за прочитаною пригодою „Моя родина”.

Підказка. Поясніть дітям, що мир та порозуміння в родині є запорукою щасливого життя. Усі її члени мають бути рівноправними, поважати один одного та прислухатися до порад своїх рідних. Також запитайте дітей, що таке сімейні обов’язки, та які завдання має виконувати кожен із членів родини.

3. Гра „Так чи ні”. Варто більш детально обговорити правила доброзичливих стосунків у родині. Для цього запропонуйте школярам твердження, які вони мають проаналізувати й оцінити словами  „так” чи „ні”. Діти мають назвати правильну відповідь, аргументувавши свій вибір.

4. Ребуси на тему „Родина”. Запропонуйте відгадати ребуси, у яких зашифровані слова до теми. Це завдання сприятиме розвитку логічного мислення. Цікавим буде спробувати скласти свій ребус за допомогою генератора ребусів.

5. Методика „Щоденні 5. Робота зі словами”. Стіна слів „Родина”.

Скористуйтеся шаблоном та опрацюйте слова з теми „Родина”, відгадані у попередньому завданні.

6. Гра „Хто уважний і кмітливий”.

Із поданих букв складіть слова на тему „Сім’я”

Я, р, д, о, с, и, і, б, т, а, н, м.

(родина, рід, сім’я, син, доня, діти)

7. Гра „Сімейний ланцюжок”. Запропонуйте за зразком із прочитаної пригоди дітям скласти свій сімейний ланцюжок, як варіант, можна використати фото рідних.

8. Вправа „Оціни ситуацію”. З прочитаної пригоди ви зрозуміли вже, що Пустунчик та його друзі неодноразово допомагали рідним. Пропоную вам подумати, як би ви вчинили в різних ситуаціях, коли….

Мама захворіла.

У тата поганий настрій.

Бабуся стомилася.

Маленька сестричка плаче, а мама зайнята.

Дідусь ремонтує машину.

9. Робота у парах. Гра „Пазли” до теми „Моя родина”. Після зібрання пазлів, обговоріть картинки у групах чи колективно.

10. Дидактична гра „Скажи лагідно”. Пограйте в інтерактивну гру та доповніть відповіді своїми прикладами „лагідних” слів.

11. Дидактична гра „Щоб сім’я була щаслива”. Запропонуйте дітям утворити коло та передавати м’яку іграшку один одному, даючи відповідь на запитання „Що зробити, щоб сім’я була щасливою?”.

12. Прийом технології критичного мислення „Кубик Блума”. Запропонуйте дитині не готове знання, а проблему. Учні, використовуючи свій досвід і знання, повинні знайти шляхи вирішення заданої проблеми.

13. Моя матуся. Мій татко. Пишемо про свою матусю. Пишемо про свого татка. Завдання допоможе дитині розвинути комунікативні вміння, навчитися бачити в рідних людях позитивні риси, різні емоції, сприятиме усвідомленню індивідуальності, неповторності кожної людини. Дитині запропоновано дописати речення про свою матусю, намалювати її емоції в сердечках і розповісти, коли вона їх проявляє.

14. Вправа „Склади пазли”інтерактивна гра „Родина”. Відгадайте загадки, щоб дізнатися, кого зображено на картині.

15. Моя суперова родина: доповнюємо речення. Цей комплект допоможе дитині навчитись описувати зовнішність і вподобання людини. У кожному завданні запропоновано доповнити речення за поданим шаблоном й намалювати портрет одного з членів родини.

16. Кросворд „Родина”. Пограйте в інтерактивну гру, відгадайте загадки, відгадки надрукуйте.

17. Перегляд анімаційного відео за QR- кодом. Для того, щоб школярі мали цілісне уявлення про склад власної сім’ї, покажіть їм анімаційне відео з цікавими віршами.

18. Створіть хмару тег на тему „Родина”.

19. Вправа „Сенкан”.

Сім’я.

Дружна, щаслива.

Працює, відпочиває, гордиться.

Нехай у сім’ї панує мира та злагода!

Рідні люди.

20. Вправа „Резюме”. Насамкінець можна створити „Пам’ятку дружньої родини”.

21. Створення спільного фотоколажу або виставки малюнків „Коло дружньої родини”.

Поширити
0