Очистити
Більше

Фільтр:

Автор:

Наукова робота. Скільки треба працювати українцю, аби заробити на iPhone: порівняльна характеристика України з країнами європейського союзу

Роботу виконала:
Теплякова Дар’я Олександрівна,
учениця 9 класу
Харківської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів № 125
Харківської міської ради
Харківської області

Наукові керівники:
Громова Ольга Валеріївна,
учителька географії
Харківської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів № 125
Харківської міської ради
Харківської області,
„спеціаліст вищої категорії”,
лауреатка V Всеукраїнського Інтернет-конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020”
за версією науково-популярного
природничого журналу „КОЛОСОК”
у номінації „Географія”

ВСТУП

Мобільні телефони змінили світ – немає потреби аргументувати очевидність цього факту. Змінився спосіб спілкування, та й саме поняття «бути на зв’язку» зазнало суттєвої зміни: більшість людей залишаються на зв’язку 24 години на добу – завдяки маленьким пристроям. «Розумні гаджети» стали невід’ємною частиною нашого життя: люди використовують їх не лише для дзвінків або повідомлень, але й для перевірки погоди, здійснення онлайн-покупок, пошуку роботи тощо. З кожним роком кількість проданих смартфонів зростає, відповідно до зростання їх популярності. Омріяним телефоном для багатьох студентів, підлітків та й, узагалі, громадян є iPhone – смартфон від корпорації Apple, який існує на сьогоднішній день в одинадцяти поколіннях і декількох варіаціях.

Актуальність обраної до дослідження теми вбачаємо у тому, що за надзвичайної популярності смарт гаджетів Apple дедалі частіше постає питання про заробіток на них (необхідний час та цінова характеристика), зокрема з аспекту заробітку для підлітків та студентів, які ще не мають відповідних дипломів та устаткованого місця роботи.

Метою роботи є проведення науково-пошукової, дослідницької та аналітичної роботи щодо витоків та розвитку iPhone та компанії Apple, з’ясування часових рамок заробітку на гаджет та створення порівняльної характеристики заробітку на iPhone в Україні та провідних європейських країнах.

Відповідно до поставленої мети в роботі визначено такі завдання:

1) визначити ключові чинники у процесі формування телефонної індустрії;

2) проаналізувати становлення та розвиток компанії Apple;

3) виявити сучасний стан компанії Apple та окреслити часові рамки заробітку на iPhone;

4) порівняти умови та часові рамки заробітку на iphone в Україні, зокрема у м. Києві та в європейських країнах, зокрема у м. Цюрих та Лондон.

У роботі використано аналітичний метод дослідження.

Об’єктом дослідження є телефонна індустрія та її лідер – компанія Apple з власною лінійкою гаджетів – iPhone.

Предметом є гаджет iPhone, його цінова характеристика та час й ціна, необхідні для його придбання.

Матеріалом дослідження слугували науково-дослідницькі статті, довідники, видання, інтернет-джерела та шкільні підручники з географії за 10 -11 клас. Усю необхідну для аналізу інформацію виокремлено методом вибірки із зазначених джерел та ресурсів.

Практичне значення роботи полягає в тому, що зібраний матеріал про часові рамки заробітку на iPhone стануть у нагоді не тільки підліткам і студентам, а також звичайним громадянам, які виявили бажання придбати гаджет. Порівняльна характеристика умов та часових рамок заробітку на гаджет в Україні та європейських країнах може стати в пригоді вчителям географії під час підготовки уроків, позакласних заходів пізнавального спрямування.

РОЗДІЛ І ТЕЛЕФОНІЯ ХХІ СТОЛІТТЯ: ВИТОКИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ

1.1 Загальний огляд сучасної смарт-індустрії

Смартфон — це мобільний телефон. Однак, він набагато потужніше ніж звичайний мобільний апарат зв’язку. У смартфоні, як правило, представлена величезна кількість функцій, яких немає в звичайному телефоні. Сьогодні смартфон відрізняється від телефону зручною та швидкою роботою з мобільним інтернетом. іPhone (у простолюдді «айфон») — це одна з моделей смартфонів.

У світі величезна безліч виробників смартфонів, причому більшість має китайське походження. Всі вони, крім Apple, випускають телефони на базі операційної системи Android. Їхня продукція відрізняється за частиною зовнішнього вигляду (не завжди), технічного оснащення і програмної прошивки.

22 червня 2018 року, група аналітиків з компанії IC Insight озвучила топ-12 найбільших виробників смартфонів у світі, використовуючи дані за підсумками 2017 року.

Як вдалося з’ясувати, всього за минулий рік було продано 1,5 млрд смартфонів, причому на частку таких від китайських брендів довелося 625 млн, тобто трохи менше половини.

Найбільшим виробників такої електроніки стала компанія Samsung, яка за підсумками року навіть домоглася збільшення продажів фірмових телефонів на 2% в порівнянні з 2016 роком.

Всього вона продала 317,4 млн телефонів, тобто її положення явно не можна назвати плачевним або навіть поганим. На другому місці по продажах йде Apple з показником в 215,8 млн проданих смартфонів.

Трійку лідерів замкнула Huawei, зумівши реалізувати 153,3 млн телефонів. На четвертому місці знайшлося місце для Oppo.

Вона успішно продала 118 млн мобільних пристроїв з різних цінових категорій, але переважно на території Китаю. П’ятірку лідерів замкнула Vivo з відміткою в 95,1 млн телефонів. Потім йде Xiaomi, яка наростила продажі своїх смартфонів в 2017 року порівняно з 2016 роком на цілих 73%, досягнувши позначки в 91,7 млн проданих телефонів.

Потім йдуть LG, Lenovo, ZTE, TLC, Gionee і LeEco. У кожної з цих компаній, крім південнокорейської LG, продажу мобільних пристроїв скоротилися в силу різних причин.

Так, наприклад, продукцію від компанії LeEco через очевидних причин почали купувати на 21% рідше, але їй все одно вдалося потрапити в топ-12 найбільших виробників телефонів в світі [2].

Рис. 1.1 – Список компаній-лідерів телефонної індустрії за 2017 рік

Продуктивність будь-якого сучасного смартфона, в тому числі і вашого, перевищує сумарну потужність всіх комп’ютерів, використаних NASA для розрахунків і управління висадкою людини на Місяць в рамках програми “Аполлон”. (https://24tv.ua/ukrayina_tag1119/)

1.2 Витоки телефонної індустрії та провідні її виробники

В історії людства можна відзначити принаймні дві видатні події, які сприяли розвитку телефонії: у 1876 році Олександр Белл здійснив перший телефонний дзвінок, а вже у 1973 році українець Мартін Купер використав для цього дивовижний пристрій, який сьогодні є невід’ємною частиною нашого життя. 

Мартін Купер, якому зараз 84, народився у сім’ї українських емігрантів у Чикаго, які приїхали з містечка під Києвом. Його кар’єрний шлях розпочався у компанії Motorolа, що тоді конкурувала з Bell Labs у розробці автомобільних стільникових телефонів. Саме тут він створив свій перший мобільний пристрій DynaTAC. Вже у 1992 році розпочалась ера цифрового зв’язку.

Перший телефон покоління 2G представила компанія Motorola -Motorola International 3200. 1994-ий рік приніс нову послугу у світ стільникового зв’язку – смс, яка була створена для інформування клієнтів, але виявилась досить популярною серед користувачів. Далі естафету перейняла Nokia, яка зробила перший крок до мобільного Інтернету

Революційним стрибком став вихід смартфону від Apple у 2007 році. Можливо він не був новинкою, але запропонував легкий функціонал для користувачів і став основою розвитку 3G-технологій.

Сучасні телефони (моделі середньої цінової категорії і вище) чудово справляються з багатьма завданнями, що виходять за рамки телефонних: робота з електронною поштою, перегляд текстових документів та електронних таблиць, робота з планувальником завдань та іншими.

Станом на 2019 рік, основними виробниками смартфонів є компанії Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei та ін. Для детального аналізу розглянемо таблицю І.

Таблиця І

Провідні виробники телефонної індустрії (2019 рік)

Виробник

Країна виробника

Acer

Тайвань

Apple

США

Casio

Японія

Doogee

Китай

DELL

США

Fujitsu-Siemens

Японія

GIGABYTE

Тайвань

Huawei

Тайвань

HP

США

HTC

Тайвань

Lenovo

Китай, Гонконг

Motorola

США

Nokia

Фінляндія

Palm

США

Panasonic

Японія

Philips

Нідерланди

Sharp

Японія

Sony Ericsson

Швеція

Sony

Японія

T-Mobile

Німеччина

Toshiba

Японія

Viewsonic

США

Vodafone

Велика Британія

Xiaomi

Китай

 

1.3 Становлення й сучасний стан компанії Apple

«У 1976 році двоє друзів Стів Джобс і Стів Возняк заснували компанію Apple. Джобсу було 21, Возняку 26, вони вміли мріяти, життя било ключем, і вони хотіли змінити цей світ» [3].

У 1977 році Джобс познайомився з Армас Марккулом, який в той час був працівником компанії Intel. Армас допоміг двом молодим підприємцям, вклавши у їх перші розробки особисті заощадження на суму 92 000 доларів, а також склавши бізнес-план компанії. Із його допомогою було взято кредит на 250 000 доларів від Bank of America. Така істотна підтримка розкрила перед друзями нові перспективи, і дозволила вибратися з гаража, де, власне, усе й починалося.

Перший масштабний успіх компанія Apple здобула після виходу в світ ПК Apple-2. Він мав цілу низку переваг – …«володів клавіатурою, потужним на той час графічним модулем, пристроєм для відтворення звуку і був одягнений в пластиковий корпус» [4]. Саме на ньому компанія заробила понад 130 мільйонів доларів. Надалі компанію чекало падіння. Через низку конфліктів Джобс залишає компанію і засновує власний бізнес. На початку 90-х Джобс повертається в справи компанії і підтримує перший успішний проект за останні роки – комп’ютер iMac.

Продукт мав значний успіх – за рік було продано 800 000 штук. Компанія почала переходити на новий рівень.

Проривом стало створення в 2001 році операційної системи Mac OS X та легендарного плеєра iPod. У 2005 році Apple знову вражає ринок, випустивши надзвичайно простий та доступний дешевий комп’ютер Mac mini, який коштує всього 499 доларів, і mp3 – плеєр, вартістю 100 доларів. У період з 2007 по 2017 роки Apple зробила низку надзвичайно важливих кроків на ринку сарт-індустрії: запустила магазин iTunes, розробила низку найпопулярніших донині смартфонів та iPad, удосконалила концепцію MacBook та укорінилася на міжнародному ринку, ставши одним із беззаперечних лідерів.

Сьогодні компанія Apple займає І місце в світі за ринковою капіталізацією, розмір якої у 2017 році становив 850 мільярдів доларів (Додаток Б). «Протягом багатьох років компанія Apple змогла згенерувати величезний запас грошових резервів в розмірі $ 100 млрд – це значить, що у компанії більше грошей, ніж ВВП 136 країн світу. Крім того, Apple має грошові запаси вищі ніж, ніж ВВП Ісландії, Кот-д’Івуар, Сербії та Словенії разом узятих» [5]. Складно сказати, яким би був світ сьогодні без винаходів Джобса та його креативного уявлення технологій.

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ І.

У світі величезна безліч виробників смартфонів, причому більшість має китайське походження. Всі вони, крім Apple, випускають телефони на базі операційної системи Android. Їхня продукція відрізняється за частиною зовнішнього вигляду (не завжди), технічного оснащення і програмної прошивки. Як вдалося з’ясувати, всього за минулий рік було продано 1,5 млрд смартфонів, причому на частку таких від китайських брендів довелося 625 млн, тобто трохи менше половини.

Сучасні телефони (моделі середньої цінової категорії і вище) чудово справляються з багатьма завданнями, що виходять за рамки телефонних: робота з електронною поштою, перегляд текстових документів та електронних таблиць, робота з планувальником завдань та іншими.

Станом на 2019 рік, основними виробниками смартфонів є компанії Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei та ін.

Сьогодні компанія Apple займає І місце в світі за ринковою капіталізацією. Складно сказати, яким би був світ сьогодні без винаходів Джобса та його креативного уявлення технологій.

РОЗДІЛ ІІ СПОСОБИ ЗАРОБІТКУ НА СЕРЕДНЬОСТАТИСТИЧНИЙ IPHONE: ШЛЯХИ НАБУТТЯ РОБІТНИЧОЇ ЗАЙНЯТОСТІ

2.1 іРhone для підлітків та студентів: окреслення шляхів заробітку

Переглянувши пропозиції в Інтернеті і в оффлайн-магазинах, станом на вересень 2019 року, бачимо, що вартість іPhone X, середньостатистичного іPhone, продовжує залишатися на рівні 30-35 тисяч грн. Саме від цієї суми ми і будемо відштовхуватися. Також до уваги візьмемо постійну зайнятість – роботу (роздачу листівок, написання статей в Інтернеті тощо) або навчання.

По-перше, першим шляхом заробітку може стати сам Інтернет. Якщо у наявності смартфон, то можна спробувати встановити додатки, за які користувачу платитимуть. Окрім цього, є кілька програм, які нагороджують своїх користувачів за скачування інших програм, перегляд рекламних роликів, передачу промокоду або залучення більшого числа користувачів. Найпопулярнішими з них є Uento, а також AdvertApp. З їх допомогою можна почати заробляти майже відразу ж. Але, варто зазначити, що є й мінуси:

Невелика оплата трудоємкої праці;

Потреба у великій кількості вільного часу;

Тобто, основним заробітком така діяльність бути не може, проте пару-другу тисяч зможуть принести у разі плідного користування.

По-друге, варто розглянути поняття про майнінг. Є криптовалюти, «добувати» які можна навіть у смартфонах. Наприклад, Electroneum. На жаль, таку діяльність основною також назвати не можна, адже, так само як і у випадку з переглядом роликів, оплата є невеликою. Така діяльність може бути лише допоміжною.

По-третє, для студентів уже більшої актуальності набуває трейдинг. Трейдинг валютних пар, він же Форекс, це один з найприбутковіших з можливих методів. Чимало брокерів мають власний мобільний додаток, через який можна також торгувати. Вкладення тут не великі — відкрити рахунок у Форекс-брокерів можна за 10-20 доларів. Потім на ці ж гроші і купувати/продавати.

Прикметно, що з цього методу може вийти чи не повноцінна робота, але можна витрачати й менше часу. Для цього професійні трейдери використовують радників. Такі програми автоматично керують вашими угодами, не змушуючи вас сидіти над власним аналізом графіків і ринку. Трейдінг повністю автоматичний. Не потрібно мати великий депозит. Відзначимо лише, що на депозитах від 200 – 250 доларів і вище, радники дають кращі результати. Багато часу приділяти не треба. Вистачить періодичних перевірок і відстеження угод. Тобто, даний спосіб є доступним як студентам, так і звичайним устаткованим працівникам і дозволить в короткі терміни швидше заробити на iPhone.

Для узагальнення ідей варто розглянути таблицю ІІ.

Таблиця ІІ

Ідеї заробітку для підлітків/студентів [6]

Молодіж, студенти

Підлітки

Ремонт домашньої техніки, дрібний ремонт та інше, що є підвладним будь-якому чоловікові, але не завжди зрозуміле для самотніх жінок або пенсіонерів. Якщо фірм у місті немає, то можна розмістити оголошення на OLX або в соціальних мережах.

Вигул собак:

Навіть затяті собачники не завжди мають час або можливість вигулювати тварин. Тому вони можуть наймати певну особу для здійснення вигулів.

Репетиторство:

Варто додати оголошення про свої послуги і допомагати дітям учитися. Можна навчати грі на гітарі, користуванню комп’ютером, побутовою технікою.

Послуги нагляду за дітьми:

В Америці, наприклад, підлітки досить часто заробляють бебі-сітерством. Тобто, можна спробувати посидіти з дитиною, поки її батьки зайняті низкою справ.

Доставка:

Доставляти людям в офіси канцелярське приладдя, харчування або воду.

Репетиторство з дітьми молодших класів:

Займатися репетиторством з дітьми молодших класів або допомагати їм виконувати домашні завдання.

Походи в магазин замість пенсіонерів або інвалідів. Домовляються про таку допомогу зазвичай родичі клієнта.

 

Прибирання:

Витерти пил, винести сміття, помити підлогу або посуд тим, хто не може або не встигає цим займатися, але готовий платити – можна.

Послуги доставки необхідних термінових речей:

Дівчата зрозуміють, яке це, коли посеред навчального дня на колготках з’явилася стрілка і постає необхідність у новій парі.

Доставка їжі і продуктів:

Почати можна з дрібних доручень знайомих дорослих, які просто не встигають вийти на обід або вечерю, і яким ви можете принести готову їжу додому або в офіс. Також це може бути замовлення покупок в магазині.

Створення сувенірів для туристів й організація екскурсій.

Допомога людям похилого віку:

Можна за невелику плату допомагати їх батькові чи матері по дому, стежити за тим, аби в холодильнику були свіжі продукти, щось готувати, ходити в аптеку за ліками.

Здача житла (кімнати):

Уявімо, що за добу кімната здається 5 годин по 100 грн. У день – 500 грн, значить iPhone SE можна купити вже через 21 день і 2 години

Вирощування кімнатних рослин на продаж:

Найпростіше вирощувати на продаж кактуси і сукуленти. При цьому варто враховувати, що сукуленти – повільно зростаючі рослини, тому їх вирощування – для заробітку в перспективі.

Написання статей, оголошень

Розведення і продаж акваріумних рибок

Підлітки, які захоплюються акваріумними рибками, можуть подумати про їх розведення на продаж.

Написання коментарів, проставляння лайків

Водити дітей молодшого шкільного віку на гуртки. Ви можете подарувати дитині шанс розвивати свої таланти і трохи заробити, якщо домовитеся з її батьками.

Переклад текстів та літератури

Розшифровка текстів, переклад

Підліткам можна заробити шляхом розшифровки текстів. Цього дуже потребують журналісти, яким завжди не вистачає часу на розшифровку інтерв’ю. Для пошуку замовлень ви можете звертатися безпосередньо в редакції ЗМІ або шукати завдання на фріланс-біржах.

Заощадження грошей

Написання творів на продаж.

Обробка фотографій, зокрема з використанням програми Photoshop,

Фотографувати і продавати фото

Перепродаж творів мистецтва, зокрема власних

Малювання на продаж

Ведення блогу, youtube-каналу

Ведення блогу, youtube-каналу

 

 Гарно чи погано, але зараз ми живемо у матеріальному світі. Гроші – це одна з важливих складових. Майже все у суспільстві обертається навколо них. Важливим завданням є навчити дітей правильно поводитися з грошима, тому що ці навички їм знадобляться в майбутньому. Кишенькові гроші — найкращій спосіб навчити дітей розподіляти грошові кошти, накопичувати їх та знайти шлях, як і де заробити у дорослому житті.

2.2 Окреслення часових рамок заробітку на iPhone відповідно до середньої орієнтовної вартості смартфону

 Аналізуючи нещодавно проведене дослідження Міжнародної дисконтної платформи Picodi, можна окреслити часові рамки заробітку на новий смартфон iPhone в мінімальній конфігурації з 64 ГБ флеш-пам’яті. Вибірка Picodi включає всього 43 країни, зокрема Україну. Отримані дані дослідники оформили у вигляді інфографіки.

Вартість моделі iPhone 7 Plus 2016-му і 2017-му (вказано ціни, заявлені виробником) становила від $769 до $969, виробник оновив лінійку до моделі iPhone X за $999 — стартова ціна підвищилася на 30%.

Після презентації нового iPhone 11 питання про заробіток на айфон продовжує набувати своєї популярності. Варто з’ясувати, скільки днів потрібно працювати, щоб заробити на новинку.

Для підрахунку в 2018 році використовувалися загальнодоступні дані про середню заробітну плату по країні без регіональних прив’язок. Для підрахунку часу використовувався стандартний 8-годинний робочий день і 21 робочий день у місяці.

Індикатор iPhone 2019 розраховується на основі цін iPhone 11 Pro (з пам’яттю 64 ГБ), офіційно опублікованих на місцевих сайтах Apple або авторизованих реселерів (Додаток В). Інформація про середній зарплаті була взята з сайтів національних статистичних управлінь або відповідних міністерств. Заробітну плату поділили на 21 – середня кількість робочих днів у місяці.
 Зазначається, що портал вже вивчав стартові ціни на новий iPhone. У 2018 році верхню сходинку антирейтингу посіли Філіппіни (понад 156 днів). У 2019 році цю сходинку зайняла Україна (понад 97 днів). У список увійшли 43 країни, серед яких була Україна.

У підсумку 2018 року, щоб українцеві заробити на новенький iPhone Xs середньостатистичному українцеві треба було працювати приблизно 136,7 днів. Відповідно до цього, студентам і школярам знадобиться мінімум у три-п’ять разів більше часу, аніж українцю із середньої заробітною платою, адже максимум, що можуть заробити студенти чи підлітки є трохи вищим за мінімальну заробітню плату. Тобто, підлітку знадобиться від (137*5=441) 685 днів, аби заробити на омріяний смарт гаджет. Студентам знадобиться від (137*3=411) 411 днів, аби отримати новий айфон.

Прикметно, що все це є дієвим за умови, що всі зароблені гроші будуть в повному обсязі відкладено на покупку iPhone, без витрат на їжу, одяг і оплату рахунків за комуналку.

За рейтингом Україна зайняла передостаннє 42 місце, випередивши Філіппіни, де громадянин повинен докласти зусиль працювати 156,6 днів. У Китаї, де збираються смартфони Apple, щоб дозволити собі купити iPhone Xs, треба відпрацювати мінімум 50 повних робочих днів.

Найбільший смартфон компанії iPhone XS Max в базовій комплектації коштує 1099 доларів США, що вже чимало. Апарат з 512 ГБ флеш-накопичувачем обійдеться власникам в 1449 доларів (40 600 гривень) — це найдорожчий iPhone у історії компанії Apple, якщо не брати до уваги ексклюзивні моделі та версії iPhone 11 Pro.

З огляду на той факт, що купити iPhone XS Max в Україні за ціною виробника офіційно не вийде, бо пристрої будуть перепродувати за нечуваними цінниками, які ще на старті продажів злетіли е на 30-35%, орієнтовною ціною пристрою стане 50-55 тисяч гривень.

У той самий час, менше за все доведеться працювати швейцарцям — громадяни цієї країни можуть заробити собі на iPhone всього за 5 днів.          В Україні нові iPhone вже почали продаватися, тож орієнтовні ціни вже відомі: 5,8-дюймовий iPhone XS обійдеться в 39 999 грн, за 6,5-дюймовий iPhone XS Max в базовій конфігурації з 64 ГБ флеш-пам’яті попросять 44 999 грн, а за “бюджетний” iPhone XR – 29 999 грн. Ці ціни – є найвищими у світі.

Станом на 2019 рік, потрібно 96,7 дня, щоб «відпрацювати» останній айфон, що на 40 днів менше, ніж рік тому. Лідери рейтингу Швейцарія, США, Люксембург – витрачають набагато менше заробітничого часу. У цих країнах співвідношення iPhone до середньої заробітної плати є найвигіднішим. Середньостатистичний швейцарець зможе накопичити необхідну суму на iPhone 11 за 4,8 дні, американець – за 5,8 дні, a люксембуржець – за 6,7 дні. Звичайно ж, як уже було зазначено, антирекорд належить Україні. Довго на новий айфон потрібно відкладати також жителям Колумбії (89,7 дня) і Казахстану (76,5 дня). У таких країнах як Польща і Чехія новий гаджет рівнозначний за вартістю 31,8 і 25,2 робочих дні.

У 2018 році верхню сходинку антирейтингу посіли Філіппіни (понад 156 днів), за ними розташувався Пакистан (понад 88 днів). В Аргентині, Індії, Китаї та Мексиці потрібно понад 50 робочих днів. Найбільш співвідноситься з вартістю смартфона виявилася оплата праці у Швейцарії, Люксембурзі, Норвегії, Данії та Еміратах, де у 2018 році було потрібно менш як 7 днів.

Антирекорд же у 2019 році належить Україні. Довго на новий айфон потрібно відкладати також жителям Колумбії (89,7 дня) і Казахстану (76,5 дня). У таких країнах як Польща і Чехія новий гаджет рівнозначний за вартістю 31,8 і 25,2 робочого дня.

Підсумовуючи, можемо сказати, що середньостатистичному українцеві необхідно приблизно 100-150 днів аби заробити на новий iPhone. Підліткам й студентам набагато важче: показник у прибл. 100-150 днів необхідно множити на 3-5, адже рівень заробітку підлітків та студентів дещо поступається дорослим громадянам із досвідом роботи та устаткованим робочим місцем.

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ ІІ

Розглянуто шляхи заробітку на останній айфон для підлітків та студентів. Запропоновано заробіток на самому Інтернеті, майнінг, трейдінг, репетипорство, прибирання, ремонт, догляд за дітьми, домашніми тваринами, та інше.

 Так у 2019 році українцеві знадобиться 96,7 дня, щоб “відпрацювати” айфон. Це на 40 днів менше, ніж рік тому. У лідерах рейтингу виявилися Швейцарія, США, а також Люксембург, де співвідношення iPhone’ів до середньої заробітної плати є найвигіднішим. Середньостатистичний швейцарець зможе накопичити необхідну суму на iPhone 11 за 4,8 дня, американець – за 5,8 дня, a люксембуржець – за 6,7 дня.

РОЗДІЛ ІІІ ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТРИВАЛОСТІ ТА УМОВ ЗАРОБІТКУ IPHONE В УКРАЇНІ ТА ПРОВІДНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ

 3.1 іphone в Україні vs Європі

 Аби підвести узагальнюючі підсумки науково-пошукової діяльності та проведеного аналізу, перш за все, обговоримо причини явища антирейтингу України та обґрунтуємо доступність гаджету для більш розвинених країн.

 Україна, як одна з країн, що розвиваються, має нижчий рівень заробітних плат а, отже, менший прожитковий мінімум у порівнянні з низкою європейських країн. Від прожиткового мінімуму та рівня зарплат залежить, відповідно, і сума, яку громадянин може відкласти на задоволення особистих потреб. Антирейтинг України обумовлений тим, що рівень заробітних плат у країні є, станом на 2019 рік, найнижчим у Європі та одним із найнижчих у світі за винятком низки країн Африки, які навіть не є країнами, що розвиваються (Уганда та ін.).

 Доступність iPhone також знаходиться у залежному зв’язку від рівня прожиткового мінімуму та заробітної плати, а також суми, яку особа може щомісяця відкласти на особисті потреби. Так, наприклад, у Польщі заробити на новий айфон швидше, аніж в Україні, адже й рівень заробітних плат, ціни на комунальні послуги та розвиток країни вцілому на даний момент є вищим за Україну. Та ж сама картина спіткає нас при порівнянні часового вектору заробітку на новий гаджет в Україні та Чехії, Україні та Австрії і тд.

 Проаналізувавши низку європейських країн та їх можливість заробітку на iPhone узагальнимо отримані результати в діаграму 3.1

Діаграма 3.1 – Індекс iPhone 2019: Україна vs європейські країни

Окрім цього, додатково було проаналізовано кількість годин, які має становити мінімум задля заробітку нового айфону 7 (одного з найдешевших компанії Apple) в українському Києві та інших міст Європи. Звернімо увагу на діаграму 3.2. Суми в залежності від моделі варіюються (див. додаток А)

Діаграма 3.2 – Кількість мінімальних робочих годин задля заробітку необхідної суми на iPhone 7 станом на 2019 рік В Україні найвища вартість нових iPhone 11 Pro Max в перерахунку на долари.

 3.2. Аналіз цінової політики на смарфони в Україні по відношенню до Європейськиї країн

Інтернет ресурс «Економічна правда» [7] провело дослідження на високі ціни смартфонів Apple в Україні та вартістю цих пристроїв в інших країнах. Знайти таку інформацію просто: потрібно зайти на сайт Apple, вибрати країну, а потім — модель смартфона. Щоб побачити всю цінову картину, можна зайти на сайт iphone-worldwide.com. Всього доступні 32 країни. Ми узагальнили цю інформацію (діаграма 3.3).

Діаграма 3.3. Як відрізняються ціни на iPhone в Україні та 32 країнах світу

У підсумку, найменше смартфони Apple коштують у США і Японії. Смартфони Apple в Україні коштують дорожче, ніж у 32 розвинених країнах. Офіційна ціна на лінійку iPhone Pro 11 в Україні iPhone 11 Pro коштує 34 999 гривень (рекомендована ціна в США — 999 доларів або 25 тисяч гривень); iPhone Pro 11 Max –37 999 гривень (в США – від 1099 доларів або 27 400 гривень); iPhone 11 – 23 999 гривень (ціна в США 699 доларів або 17 400 гривень).
 Після презентації лінійки iPhone 11, вартість попередніх поколінь iPhone знизилася мінімум на 2000 гривень, а ось ціни на новинки виявилися не настільки гуманними. Видання GSMinfo порівняло вартість попередніх моделей з оновленою лінійкою смартфонів Apple.
 Виявилося, що в Україні найвища вартість нових iPhone 11 Pro Max в перерахунку на долари. Так, топова версія нового смартфону на 512 ГБ в більш менш перевірених магазинах коштує близько 60000 гривень – за поточним курсом це близько $2400. У США смартфон коштує $1449 – в перерахунку на національну валюту це дешевше на 23500 гривень.
 Звичайний iPhone 11 має найнижчу ціну в Японії, де доступний за $692 (навіть нижче, ніж рекомендована вартість смартфону в США), тоді як в Україні гаджет пропонується за $970 – дорожче на 7000 гривень.

 Українці змушені переплачувати за імпортну електроніку, сотні мільйонів доларів в рік, тому що в Україні негласно діє національний принцип вичерпання авторських прав на торговельну марку. Національний принцип означає, що власник торгової марки або його представник одноосібно встановлює в країні ціну на свій товар і вказує, хто має право його імпортувати і продавати. об значно знизити ціни на більшу частину імпорту. В Україні потрібно ввести міжнародний принцип вичерпання авторських прав на торговельну марку.

 Міжнародний принцип означає, що безліч імпортерів незалежно один від одного встановлюють ціну на імпортний товар в залежності від попиту і пропозиції на ринку, а сам товар має право імпортувати і продавати в країні будь-яка компанія без дозволу власника торговельної марки.
 Ціну на iPhone 8 64 Гб, як і майже на всю решту техніку Apple в Україні, встановлює офіційний авторизований дистриб’ютор техніки Apple компанія ТОВ ПІІ “Асбіс-Україна” (ASBIS Україна). Це один з найбільших імпортерів електроніки в країні. У нього є потужні конкуренти – ІП “І-АР-СІ” (ERC) і ТОВ “МТІ”, які також імпортують величезний асортимент електроніки. Однак є підстави вважати, що тільки “ASBIS Україна” має право імпортувати в Україну смартфони Apple. Таким чином, “ASBIS Україна” повністю контролює канал поставок техніки Apple в Україні і “білий” канал продажів. В результаті Україна входить до числа країн, де офіційно ввезений iPhone 8 64 Гб найдорожчий в світі.

 За даними операторів зв’язку України в телекомунікаційних мережах працює більш ніж 560 тисяч iPhone різних поколінь. Станом на 2019 рік в мережі Київстар зареєстровано близько 170 тисяч iPhone, МТС Україна — 221 тисяч iPhone, Lifecell — 100 тисяч iPhone, ТриМоб орієнтовна кількість — 70 тисяч iPhone.

 Зараз в Європі на смартфони iPhone актуального покоління діють наступні ціни: iPhone 8 – 799 євро, iPhone 8 Plus – 909 євро, iPhone X – 1149 євро. І вони не дуже відрізняються від рекомендованих цін для українського ринку: 25 499 грн для iPhone 8, 29 999 грн для iPhone 8 Plus і 37 999 грн – iPhone X. Тобто, на європейські ціни цілком можна орієнтуватися.

 Ресурс Macerkpof, стверджує, що ціни на нові моделі залишаться на рівні нинішніх. Тобто, за «бюджетну» iPhone XC з LCD-екраном діагоналлю 6,1 дюйма попросять 799 євро, а преміальні iPhone Xs і iPhone Xs Max коштуватимуть відповідно 909 євро і 1149 євро за базові версії. Моделі з 256 ГБ флеш-пам’яті будуть на 170 євро дорожче.

 Таким чином, незважаючи на позиціонування, назвати iPhone XC «бюджетним» можна чи, хоча було спочатку зрозуміло, що молодша модель iPhone буде більш доступною тільки в порівнянні зі старшими побратимами.

ВИСНОВОК ДО РОЗДІЛУ ІІІ

Обговорено причини явища антирейтингу України та обґрунтовано доступність гаджету для більш розвинених країн. Проаналізувавши низку європейських країн та їх можливість заробітку на iPhone узагальнено отримані результати в діаграмах. Виявилося, що в Україні найвища вартість нових iPhone 11 Pro Max в перерахунку на долари. Ціну на iPhone 8 64 Гб, як і майже на всю решту техніку Apple в Україні, встановлює офіційний авторизований дистриб’ютор техніки Apple компанія ТОВ ПІІ “Асбіс-Україна”. Компанія повністю контролює канал поставок техніки Apple в Україні і “білий” канал продажів. В результаті Україна входить до числа країн, де офіційно ввезений iPhone 8 64 Гб найдорожчий в світі.

ВИСНОВКИ

іPhone («айфон») — це одна з моделей смартфонів, яка має певні характерні притаманні моделі ознаки та вирізняється операційною системою та низкою інших функцій. Ще у 1876 році Олександр Белл здійснив перший телефонний дзвінок, а вже у 1973 році українець Мартін Купер використав для цього новітній на той час пристрій, що, із набуттям сучасних рис, став невід’ємною частиною нашого життя.

Перший телефон покоління 2G представила компанія Motorola -Motorola International 3200. Революційним стрибком став вихід смартфону від Apple у 2007 році.

Сучасні телефони (моделі середньої цінової категорії і вище) чудово справляються з багатьма завданнями, що виходять за рамки телефонних: робота з електронною поштою та ін. Станом на 2019 рік, основними виробниками смартфонів є компанії Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei та ін.

У 1976 році Стів Джобс і Стів Возняк заснували компанію Apple.

Першим масштаблним проривом після тривалих взлетів і падінь компанії стало створення в 2001 році операційної системи Mac OS X та легендарного плеєра iPod У 2005 році Apple випускає комп’ютер Mac mini і mp3 – плеєр, вартістю 100 доларів. У період з 2007 по 2017 роки Apple зробила низку надзвичайно важливих кроків на ринку смарт-індустрії: запустила магазин iTunes, розробила низку найпопулярніших смартфонів та iPad, удосконалила концепцію MacBook та укорінилася на міжнародному ринку. Сьогодні компанія Apple займає І місце в світі за ринковою капіталізацією, розмір якої у 2017 році становив 850 мільярдів доларів.

На відміну від дорослого українця, якому просто необхідно відкладати необхідну суму заощаджень на новий iPhone, підліткам, так само, як і студентам доводиться шукати шляхи ймовірного заробітку без наявності відповідних дипломів або навіть, атестатів про середню освіту (стосується підлітків).

Основними способами заробітку для підлітків та студентів є:

  1. Ремонт/надання послуг щодо сфер ремонту;
  2. Вигул домашніх тварин;
  3. Репетиторство;
  4. Послуги нагляду за дітьми;
  5. Робота у сфері доставки;
  6. Погодинне прибирання;
  7. Нагляд за людьми похилого віку;
  8. Вирощування кімнатних рослин на продаж;
  9. Написання статей на продаж (копірайтинг, рерайтинг);
  • Створення сувенірів, прикрас, їх продаж;
  1. Фотографія на продаж;
  • Продаж творів мистецтва, зокрема образотворчого та ін.

Аналізуючи нещодавно проведене дослідження Міжнародної дисконтної платформи Picodi, можна окреслити часові рамки заробітку на новий смартфон iPhone в мінімальній конфігурації з 64 ГБ флеш-пам’яті. У підсумку 2019 року, щоб українцеві заробити на новенький iPhone Xs середньостатистичному українцеві треба працювати приблизно 136,7 днів. Україна, як одна з країн, що розвиваються, має нижчий рівень заробітних плат а, отже, менший прожитковий мінімум у порівнянні з низкою європейських країн. Від прожиткового мінімуму та рівня зарплат залежить, відповідно, і сума, яку громадянин може відкласти на задоволення особистих потреб.

Так, наприклад, у Польщі заробити на новий айфон швидше, аніж в Україні, адже й рівень заробітних плат, ціни на комунальні послуги та розвиток країни вцілому на даний момент є вищим за Україну. Та ж сама картина спіткає нас при порівнянні часового вектору заробітку на новий гаджет в Україні та Чехії, Україні та Австрії, Німеччині, Франції і тд.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Чим відрізняється смартфон від айфона [Інтернет ресурс] Режим доступу: https://moyaosvita.com.ua/tehnologii/chim-vidriznyayetsya-smartfon-vid-ajfona/
  2. Топ-12 найбільших виробників смартфонів у світі [Інтернет ресурс] Режим доступу: https://itechua.com/smartphones/27993
  3. Заснування і діяльність фірми Apple [Інтернет ресурс] Режим доступу: http://ua-referat.com/Заснування_і_діяльність_фірми_Apple
  4. Історія Успіху Компанії Apple [Інтернет ресурс] Режим доступу: https://busines.in.ua/istoriya-uspihu-kompaniyi-apple/
  5. Цікаві факти про компанію Apple [Інтернет ресурс] Режим доступу: http://tut-cikavo.com/tekhnolohii/prystroi-internet/562-tsikavi-fakti-pro-kompaniyu-apple
  6. 17 простих способів, як заробити підлітку [Інтернет ресурс] Режим доступу:https://gazeta.ua/articles/family/_17-prostih-sposobiv-yak-zarobiti-pidlitku/731685
  7. Економічна правда [Інтернет ресурс] Режим доступу: https://www.epravda.com.ua/rus/

ДОДАТКИ

ДОДАТОК А

Орієнтовна вартість найпопулярніших iPhone відповідно до світових цін

 

Країни світу


iPhone XS


iPhone XS Max


iPhone XR

Австралія

1629 AUD

72671Р

 

1879 AUD

83824Р

 

2199 AUD

98100Р

 

1799 AUD

80255Р

 

2049 AUD

91408Р

 

2369 AUD

105683Р

 

1229 AUD

54827Р

 

1299 AUD

57950Р

 

1479 AUD

65980Р

Австрія

 

1149 EUR

76970Р

 

1319 EUR

88358Р

 

1549 EUR

103765Р

 

1249 EUR

83668Р

 

1419 EUR

95056Р

 

1649 EUR

110464Р

 

849 EUR

56873Р

 

909 EUR

60892Р

 

1019 EUR

68261Р

 

Бельгія

 

1159 EUR

70500Р

 

1329 EUR

80841Р

 

1559 EUR

94832Р

 

1259 EUR

76583Р

 

1429 EUR

86924Р

 

1659 EUR

100914Р

 

859 EUR

52252Р

 

919 EUR

55901Р

 

1029 EUR

62593Р

 

Бразилія

 

7299 BRL

132777Р

 

8099 BRL

147329Р

 

9299 BRL

169159Р

 

7999 BRL

145510Р

 

8799 BRL

160063Р

 

9999 BRL

181893Р

 

5199 BRL

94575Р

 

5499 BRL

100033Р

 

5999 BRL

109128Р

 

Великобританія

 

999 GBP

77475Р

 

1149 GBP

89108Р

 

1349 GBP

104618Р

1099 GBP

85230Р

1249 GBP

96863Р

1449 GBP

112373Р

749 GBP

58087Р

799 GBP

61964Р

899 GBP

69720Р

Угорщина

Возмещаемый НДС: 15%

399990 HUF

81411Р

95778Р с налогом

459990 HUF

93623Р

110145Р с налогом

537990 HUF

109498Р

128822Р с налогом

439990 HUF

89552Р

105356Р с налогом

499990 HUF

101764Р

119723Р с налогом

577990 HUF

117640Р

138400Р с налогом

299990 HUF

61058Р

71833Р с налогом

319990 HUF

65128Р

76622Р с налогом

359990 HUF

73270Р

86200Р с налогом

Німеччина

Возмещаемый НДС: 10%

1149 EUR

79624Р

88471Р с налогом

1319 EUR

91404Р

101560Р с налогом

1549 EUR

107343Р

119270Р с налогом

1249 EUR

86554Р

96171Р с налогом

1419 EUR

98334Р

109260Р с налогом

1649 EUR

114273Р

126970Р с налогом

849 EUR

58834Р

65371Р с налогом

909 EUR

62992Р

69991Р с налогом

1019 EUR

70615Р

78461Р с налогом

Гонконг

Возмещаемый НДС: 0%

8599 HKD

74567Р

74567Р с налогом

9899 HKD

85840Р

85840Р с налогом

11599 HKD

100582Р

100582Р с налогом

9499 HKD

82372Р

82372Р с налогом

10799 HKD

93645Р

93645Р с налогом

12499 HKD

108387Р

108387Р с налогом

6499 HKD

56357Р

56357Р с налогом

6899 HKD

59825Р

59825Р с налогом

7799 HKD

67630Р

67630Р с налогом

 Данія

Возмещаемый НДС: 19%

8899 DKK

74402Р

91854Р с налогом

10249 DKK

85688Р

105788Р с налогом

12099 DKK

101156Р

124883Р с налогом

9799 DKK

81926Р

101143Р с налогом

11149 DKK

93213Р

115078Р с налогом

12999 DKK

108680Р

134173Р с налогом

6699 DKK

56008Р

69146Р с налогом

7149 DKK

59770Р

73791Р с налогом

8049 DKK

67295Р

83080Р с налогом

Ірландія

Возмещаемый НДС: 21.5%

1179 EUR

71263Р

90781Р с налогом

1349 EUR

81538Р

103870Р с налогом

1579 EUR

95440Р

121580Р с налогом

1279 EUR

77307Р

98481Р с налогом

1449 EUR

87583Р

111570Р с налогом

1679 EUR

101485Р

129280Р с налогом

879 EUR

53130Р

67681Р с налогом

939 EUR

56756Р

72301Р с налогом

1049 EUR

63405Р

80771Р с налогом

Іспанія

Возмещаемый НДС: 10%

1159 EUR

80317Р

89241Р с налогом

1329 EUR

92097Р

102330Р с налогом

1559 EUR

108036Р

120040Р с налогом

1259 EUR

87247Р

96941Р с налогом

1429 EUR

99027Р

110030Р с налогом

1659 EUR

114966Р

127740Р с налогом

859 EUR

59527Р

66141Р с налогом

919 EUR

63685Р

70761Р с налогом

1029 EUR

71308Р

79231Р с налогом

Італія

Возмещаемый НДС: 13%

1189 EUR

79649Р

91551Р с налогом

1359 EUR

91037Р

104640Р с налогом

1589 EUR

106444Р

122350Р с налогом

1289 EUR

86348Р

99251Р с налогом

1459 EUR

97736Р

112340Р с налогом

1689 EUR

113143Р

130050Р с налогом

889 EUR

59553Р

68451Р с налогом

949 EUR

63572Р

73071Р с налогом

1059 EUR

70941Р

81541Р с налогом

Канада

Средний налог с продаж: 8%

1379 CAD

70892Р

76564Р с налогом

1589 CAD

81688Р

88223Р с налогом

1859 CAD

95569Р

103214Р с налогом

1519 CAD

78090Р

84337Р с налогом

1729 CAD

88886Р

95996Р с налогом

1999 CAD

102766Р

110987Р с налогом

1029 CAD

52899Р

57131Р с налогом

1099 CAD

56498Р

61018Р с налогом

1239 CAD

63695Р

68791Р с налогом

Китай

Возмещаемый НДС: 0%

8699 CNY

84927Р

84927Р с налогом

10099 CNY

98595Р

98595Р с налогом

11899 CNY

116168Р

116168Р с налогом

9599 CNY

93713Р

93713Р с налогом

10999 CNY

107381Р

107381Р с налогом

12799 CNY

124954Р

124954Р с налогом

6499 CNY

63449Р

63449Р с налогом

6999 CNY

68330Р

68330Р с налогом

7899 CNY

77117Р

77117Р с налогом

Люксембург

Возмещаемый НДС: 11.8%

1121 EUR

76130Р

86315Р с налогом

1285 EUR

87267Р

98943Р с налогом

1507 EUR

102344Р

116036Р с налогом

1217 EUR

82649Р

93707Р с налогом

1382 EUR

93855Р

106411Р с налогом

1604 EUR

108931Р

123505Р с налогом

831 EUR

56435Р

63985Р с налогом

889 EUR

60374Р

68451Р с налогом

995 EUR

67573Р

76613Р с налогом

Малайзія

Возмещаемый НДС: 5%

4999 MYR

77092Р

81150Р с налогом

5699 MYR

87887Р

92513Р с налогом

6649 MYR

102538Р

107935Р с налогом

5399 MYR

83261Р

87643Р с налогом

6099 MYR

94056Р

99006Р с налогом

7049 MYR

108707Р

114428Р с налогом

3599 MYR

55502Р

58423Р с налогом

3849 MYR

59358Р

62482Р с налогом

4299 MYR

66297Р

69787Р с налогом

Мексика

Возмещаемый НДС: 15%

24499 MXN

70232Р

82626Р с налогом

28199 MXN

80839Р

95105Р с налогом

32999 MXN

94600Р

111294Р с налогом

26999 MXN

77399Р

91058Р с налогом

30699 MXN

88006Р

103537Р с налогом

35499 MXN

101767Р

119726Р с налогом

18499 MXN

53032Р

62391Р с налогом

19699 MXN

56472Р

66438Р с налогом

22199 MXN

63639Р

74869Р с налогом

Нідерланди

Возмещаемый НДС: 15%

1159 EUR

75855Р

89241Р с налогом

1329 EUR

86981Р

102330Р с налогом

1559 EUR

102034Р

120040Р с налогом

1259 EUR

82399Р

96941Р с налогом

1429 EUR

93526Р

110030Р с налогом

1659 EUR

108579Р

127740Р с налогом

859 EUR

56220Р

66141Р с налогом

919 EUR

60147Р

70761Р с налогом

1029 EUR

67346Р

79231Р с налогом

Нова Зеландія

Возмещаемый НДС: 0%

1899 NZD

87023Р

87023Р с налогом

2199 NZD

100770Р

100770Р с налогом

2599 NZD

119101Р

119101Р с налогом

2099 NZD

96188Р

96188Р с налогом

2399 NZD

109936Р

109936Р с налогом

2799 NZD

128266Р

128266Р с налогом

1399 NZD

64110Р

64110Р с налогом

1499 NZD

68693Р

68693Р с налогом

1699 NZD

77858Р

77858Р с налогом

Норвегія

Возмещаемый НДС: 19%

11490 NOK

74930Р

92506Р с налогом

13290 NOK

86668Р

106998Р с налогом

15590 NOK

101668Р

125515Р с налогом

12690 NOK

82756Р

102168Р с налогом

14490 NOK

94494Р

116659Р с налогом

16790 NOK

109493Р

135177Р с налогом

8690 NOK

56670Р

69963Р с налогом

9290 NOK

60583Р

74794Р с налогом

10490 NOK

68409Р

84455Р с налогом

ОАЕ

Возмещаемый НДС: 0%

4229 AED

78201Р

78201Р с налогом

4859 AED

89851Р

89851Р с налогом

5709 AED

105569Р

105569Р с налогом

4649 AED

85968Р

85968Р с налогом

5279 AED

97617Р

97617Р с налогом

6129 AED

113335Р

113335Р с налогом

3179 AED

58785Р

58785Р с налогом

3389 AED

62668Р

62668Р с налогом

3809 AED

70435Р

70435Р с налогом

Польща

Возмещаемый НДС: 18%

4979 PLN

73305Р

89397Р с налогом

5729 PLN

84347Р

102863Р с налогом

6719 PLN

98923Р

120638Р с налогом

5479 PLN

80667Р

98374Р с налогом

6229 PLN

91709Р

111840Р с налогом

7219 PLN

106284Р

129615Р с налогом

3729 PLN

54902Р

66953Р с налогом

3999 PLN

58877Р

71801Р с налогом

4479 PLN

65944Р

80419Р с налогом

Португалія

Возмещаемый НДС: 20%

1179 EUR

72625Р

90781Р с налогом

1349 EUR

83096Р

103870Р с налогом

1579 EUR

97264Р

121580Р с налогом

1279 EUR

78784Р

98481Р с налогом

1449 EUR

89256Р

111570Р с налогом

1679 EUR

103424Р

129280Р с налогом

879 EUR

54145Р

67681Р с налогом

939 EUR

57841Р

72301Р с налогом

1049 EUR

64617Р

80771Р с налогом

Сінгапур

Возмещаемый НДС: 7%

1649 SGD

75537Р

81222Р с налогом

1889 SGD

86531Р

93044Р с налогом

2199 SGD

100731Р

108313Р с налогом

1799 SGD

82408Р

88611Р с налогом

2039 SGD

93402Р

100432Р с налогом

2349 SGD

107602Р

115701Р с налогом

1229 SGD

56298Р

60535Р с налогом

1299 SGD

59504Р

63983Р с налогом

1469 SGD

67291Р

72356Р с налогом

США

Средний налог с продаж: 7%

999 USD

67852Р

72602Р с налогом

1149 USD

78040Р

83503Р с налогом

1349 USD

91624Р

98038Р с налогом

1099 USD

74644Р

79869Р с налогом

1249 USD

84832Р

90770Р с налогом

1449 USD

98416Р

105305Р с налогом

749 USD

50872Р

54433Р с налогом

799 USD

54268Р

58067Р с налогом

899 USD

61060Р

65334Р с налогом

Таїланд

Возмещаемый НДС: 7%

39900 THB

76244Р

81982Р с налогом

45900 THB

87709Р

94311Р с налогом

53900 THB

102996Р

110748Р с налогом

43900 THB

83887Р

90201Р с налогом

49900 THB

95352Р

102529Р с налогом

57900 THB

110639Р

118967Р с налогом

29900 THB

57135Р

61435Р с налогом

31900 THB

60957Р

65545Р с налогом

35900 THB

68600Р

73764Р с налогом

Тайвань

Возмещаемый НДС: 0%

35900 TWD

79200Р

79200Р с налогом

41500 TWD

91554Р

91554Р с налогом

48900 TWD

107880Р

107880Р с налогом

39900 TWD

88024Р

88024Р с налогом

45500 TWD

100379Р

100379Р с налогом

52900 TWD

116704Р

116704Р с налогом

26900 TWD

59345Р

59345Р с налогом

28900 TWD

63757Р

63757Р с налогом

32500 TWD

71699Р

71699Р с налогом

Турція

Возмещаемый НДС: 12.5%

Нет в продаже

Нет в продаже

Нет в продаже

Нет в продаже

Нет в продаже

Нет в продаже

Нет в продаже

Нет в продаже

Нет в продаже

Філіпіни

Возмещаемый НДС: 0%

67990 PHP

86922Р

86922Р с налогом

77490 PHP

99067Р

99067Р с налогом

90490 PHP

115687Р

115687Р с налогом

74990 PHP

95871Р

95871Р с налогом

84490 PHP

108016Р

108016Р с налогом

97490 PHP

124636Р

124636Р с налогом

50990 PHP

65188Р

65188Р с налогом

53990 PHP

69023Р

69023Р с налогом

60490 PHP

77333Р

77333Р с налогом

Фінляндія

Возмещаемый НДС: 16%

1179 EUR

76256Р

90781Р с налогом

1349 EUR

87251Р

103870Р с налогом

1579 EUR

102127Р

121580Р с налогом

1279 EUR

82724Р

98481Р с налогом

1449 EUR

93719Р

111570Р с налогом

1679 EUR

108595Р

129280Р с налогом

879 EUR

56852Р

67681Р с налогом

939 EUR

60733Р

72301Р с налогом

1049 EUR

67848Р

80771Р с налогом

Франція

Возмещаемый НДС: 13%

1155 EUR

77372Р

88933Р с налогом

1328 EUR

88960Р

102253Р с налогом

1558 EUR

104368Р

119963Р с налогом

1255 EUR

84070Р

96633Р с налогом

1428 EUR

95659Р

109953Р с налогом

1658 EUR

111067Р

127663Р с налогом

855 EUR

57275Р

65833Р с налогом

918 EUR

61495Р

70684Р с налогом

1028 EUR

68864Р

79154Р с налогом

Чехія

Возмещаемый НДС: 14%

29990 CZK

76552Р

89014Р с налогом

34490 CZK

88039Р

102371Р с налогом

40490 CZK

103354Р

120180Р с налогом

32990 CZK

84210Р

97919Р с налогом

37490 CZK

95697Р

111275Р с налогом

43490 CZK

111012Р

129084Р с налогом

22490 CZK

57408Р

66753Р с налогом

23990 CZK

61237Р

71205Р с налогом

26990 CZK

68894Р

80110Р с налогом

Швейцарія

Возмещаемый НДС: 7%

1199 CHF

75325Р

80995Р с налогом

1389 CHF

87261Р

93830Р с налогом

1639 CHF

102967Р

110717Р с налогом

1299 CHF

81607Р

87750Р с налогом

1489 CHF

93544Р

100585Р с налогом

1739 CHF

109250Р

117473Р с налогом

879 CHF

55222Р

59378Р с налогом

949 CHF

59619Р

64107Р с налогом

1069 CHF

67158Р

72213Р с налогом

Швеція

Возмещаемый НДС: 17.5%

12795 SEK

78972Р

95724Р с налогом

14695 SEK

90699Р

109939Р с налогом

17195 SEK

106130Р

128642Р с налогом

13995 SEK

86379Р

104702Р с налогом

15895 SEK

98106Р

118916Р с налогом

18395 SEK

113536Р

137620Р с налогом

9495 SEK

58604Р

71035Р с налогом

10095 SEK

62308Р

75524Р с налогом

11395 SEK

70331Р

85250Р с налогом

Південна Корея

Возмещаемый НДС: 10%

1370000 KRW

74070Р

82300Р с налогом

1580000 KRW

85424Р

94916Р с налогом

1850000 KRW

100022Р

111135Р с налогом

1500000 KRW

81099Р

90110Р с налогом

1710000 KRW

92453Р

102725Р с налогом

1980000 KRW

107051Р

118945Р с налогом

990000 KRW

53525Р

59473Р с налогом

1060000 KRW

57310Р

63678Р с налогом

1200000 KRW

64879Р

72088Р с налогом

Японія

Средний налог с продаж: 5%

112800 JPY

67305Р

70670Р с налогом

129800 JPY

77449Р

81321Р с налогом

152800 JPY

91172Р

95731Р с налогом

124800 JPY

74465Р

78189Р с налогом

141800 JPY

84609Р

88839Р с налогом

164800 JPY

98332Р

103249Р с налогом

84800 JPY

50598Р

53128Р с налогом

90800 JPY

54178Р

56887Р с налогом

101800 JPY

60742Р

63779Р с налогом

Росія

87990Р

с НДС

100990Р

с НДС

118990Р

с НДС

96990Р

с НДС

109990Р

с НДС

127990Р

с НДС

64990Р

с НДС

68990Р

с НДС

77990Р

с НДС

 Країни з найнизькими цінами на кожну модель iPhone

67852Р

США

78040Р

США

91624Р

США

74644Р

США

84832Р

США

98416Р

США

50872Р

США

54268Р

США

61060Р

США

 Країни з найвисокими цінами на кожну модель iPhone

132777Р

Бразилия

147329Р

Бразилия

169159Р

Бразилия

145510Р

Бразилия

160063Р

Бразилия

181893Р

Бразилия

94575Р

Бразилия

100033Р

Бразилия

109128Р

Бразилия

 

Додаток Б

Географія продажу iPhone

Нижче наведено список країн, в яких Apple iPhone продаються офіційно

 

 Країни, в яких iPhone продається: починаючи з першого покоління починаючи з другого покоління очікується в найближчому майбутньому

Додаток В

 

Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності активного гіперпосилання на e-kolosok.org, а також на сам матеріал!

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonfutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbetbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩaAG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88
Поширити
0