Проблема. Чи має вода надзвичайні властивості? Хтось може по ній «ходити»? Яка вода легша холодна чи гаряча? Можливо побачити кордон між річками, морями та океанами? Чи може вода бути еко-батареєю?
Цікаві властивості води
- Вода-єдина речовина на Землі, яка існує в трьох агрегатних станах: рідкому, твердому та газоподібному. Виконай практичну роботу.
- Вона розчиняє речовини будь-якого агрегатного стану.
- Капілярні явища – поверхневі явища на межі рідини і твердого тіла, що стикаються між собою; напр., піднімання або опускання рівня рідини у тонких трубках, занурених у рідину, на яку діє сила ваги; завдяки капілярним явищам відбувається рух соків у рослинах, води у ґрунті. Обріж щойно зрізану квітку (гвоздику, нарцис), залишивши приблизно 5 см стебла. У воду додай декілька краплин харчового барвника або чорнила, постав у неї квітку. Через декілька годин подивись на листки квітки. Запиши висновки.
- Поверхне́вий на́тяг — фізичне явище, суть якого в прагненні рідини скоротити площу своєї поверхні при незмінному об’ємі. Завдяки силам поверхневого натягу краплі рідини приймають максимально близьку до сферичної форми, виникає капілярний ефект, деякі комахи можуть ходити по воді. Поверхневий натяг виникає як у випадку поверхні розділу між рідиною й газом, так і у випадку поверхні розділу двох різних рідин. Досліди, які тварини можуть «ходити по воді»;оформи роботу у формі реферату.
- Перевір, змішується тепла вода з холодною чи ні. Для цього виконай дослід.
- Переглянь відео. Порівняй властивості води Тихого океану та Аляскінської затоки за допомогою кіл Венна.
- Картоплю розкласти на столі. У кожну встромити два дротики: мідний і залізний. За допомогою окислення міді й заліза утворюються два полюси – плюс і мінус. З’єднати їх послідовно. Коли коло замкнулося – з першої й до останньої картоплини – отримали енергію. Під’єднати лампочку. Зробити висновки.
- Виготовлення лепбуку.
Кириченко Тетяна Володимирівна,
учителька початкових класів
Кирилівської загальноосвітньої школи-садка
І ступеня “Золота рибка”
Кирилівської селищної ради
Якимівського району Запорізької області,
лауреатка V Всеукраїнського Інтернет конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020”
за версією науково-популярного
природничого журналу „КОЛОСОК”
у номінації „Початкова школа”
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності активного гіперпосилання на e-kolosok.org, а також на сам матеріал!