Ігор Пирогов. Затока Сиваш. Частина 2
1988 Поширити
Схожі публікації
Ігор Пирогов. Затока Сиваш. Частина 3
Сучасне становище флори Сиваша повністю відображає характер розвитку ландшафтів і під впливом природних процесів, і під антропогенним впливом. Характерний дуже мозаїчний рослинний покрив. На цій, порівняно невеликій території, поєднуються пустельний, степовий і лучний типи рослинності, переважають пустельні полиново-злакові степи у поєднанні з луками і солончаками.
Ігор Пирогов. Затока Сиваш. Частина 1
Геологічна будова Сиваша дуже складна, адже водойма лежить у межах Скіфської плити між стійкою Східноєвропейською платформою і рухомою Альпійсько-Гімалайською складчастою геосинклінальною областю. Геологічна історія затоки налічує мільярди років. Складні процеси докорінно змінювали вигляд території. Сиваш розташований у південно-західній частині Східноєвропейської платформи на рівнині, що межує з Українським кристалічним щитом...
Космічні апарати-дослідники і не тільки…
7 березня 2009 року з космодрому на мисі Канаверал запустили ракету-носій „Delta-2” з космічним телескопом „Керlеr” на борту. Маса телескопа становить 1 052,4 кг. Основна мета проєкту полягала у виявленні екзопланет земного типу, а також у визначенні параметрів орбіт планет шляхом реєстрації періодичного послаблення зоряного світла під час транзиту.