Австрія – країна гірськолижних курортів, замків, палаців і монастирів.

Столиця Австрії Відень – одне з найкрасивіших міст світу. Відень розташований на березі Дунаю. Архітектурна візитка міста – знаменитий собор Святого Стефана, зведений у XIV–XV ст. у готичному стилі. Однією із найвідоміших архітектурних споруд Відня є палац Бельведер, архітектурний ансамбль якого складається із двох палаців: Верхнього і Нижнього Бельведеру. Комплекс є одним із найкрасивіших зразків бароко у світі, тут розміщені експозиції Австрійської галереї. До пам’ятних місць Відня також належать міський парк „Пратер”, Віденський будинок мистецтв, Національна бібліотека із унікальною колекцією глобусів, численні музеї та місця, пов’язані із життям і діяльністю великих композиторів: Гайдна, Моцарта, Бетховена, Брамса, Штрауса. У місті багато незвичайних архітектурних пам’яток. Так, на одній із вулиць височіє похмурий колос із сірого каменю – барокова „Чумна колона”. Вона споруджена 1682 року на знак завершення епідемії чуми, що забрала життя понад 100 000 людей.

Собор святого Стефана

Австрію називають батьківщиною вальсу, а Відень – музичною столицею світу. Символом мистецького Відня є Віденська опера, де щороку в лютому відбувається найбільш знаний бал Австрії та всієї Європи – Опернбаль. На час його проведення зал для глядачів і сцена перетворюються на величезний танцювальний майданчик.

Палац Бельведер

Якщо ти не був у Зальцбурзі, ти не був в Австрії! Це місто, що виникло на місці колишніх соляних копалень, пов’язане, передусім, з ім’ям Вольфганга Амадея Моцарта. Під час екскурсії містом туристи можуть відвідати будинок, де народився геніальний композитор.

Національну кухню Австрії часто називають віденською. Це єдина у світі кухня, яка отримала назву не від країни, а від її столиці. Справжніми символами цієї кухні є віденський шніцель, торт „Захер”, яблучний струдель і кава меланж.

ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ У ФОРМАТІ PDF

Поширити
0