Очистити
Більше

Фільтр:

Автор:

Наукова робота. Оцінка питання економного використання та збереження теплової енергії в місті Тернівка Дніпропетровської області та оптимізація шляхів теплозбереження

Виконавець:
учень 10 класу
Тернівської ЗЗСО №6 1-3 ступенів
Дніпропетровської області
Воропаєв Владислав Олексійович

Науковий керівник:
учителька біології та екології
другої кваліфікаційної категорії
КЗ „Тернівська загальноосвітня школа І – ІІІ ст.№ 6
Тернівської міської ради
Дніпропетровської області,
лауреатка V Всеукраїнського Інтернет-конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020” за версією
науково-популярного природничого
журналу „КОЛОСОК” у номінації
„Біологія та основи здоров’я”
Разінкова Олена Анатоліївна

РЕЗЮМЕ

Воропаєв В. О. Оцінка питання економного використання та збереження теплової енергії в місті Тернівка Дніпропетровської області та оптимізація шляхів теплозбереження. Комунальний заклад “Тернівська загальноосвітня школа І – ІІІ ст. №6 Тернівської міської ради – Екологічний проєкт – 25с., 15 рис., 7 табл., джерела.

Необхідність оцінки питання економного використання та збереження теплової енергії в м. Тернівка Дніпропетровської області та оптимізація шляхів теплозбереження насамперед спричинена енергетичними проблемами, що гостро стоять сьогодні перед житлово-комунальним господарством (ЖКГ) України. Особливо ці проблеми стосуються комунальних підприємств теплопостачання, оскільки вони використовують великий обсяг природного газу, вугілля та електроенергії які ідуть на потреби ЖКГ. Сьогодні показник споживання газу та інших енергетичних ресурсів в Україні в декілька разів перевищує середньоєвропейський, що катастрофічно впливає на економічне та екологічне становище країни. Відповідно, завдяки раціональному використанню енергії та теплозбереженню можна досягнути суттєвого покращення енергетичної, екологічної та економічної ситуації. При цьому, саме у сфері опалення, завдяки певному знанню та бажанню його застосовувати у повсякденні, можна економити найбільшу кількість електроструму, газу та інших енергоносіїв. Саме при опаленні споживається найбільша частина всієї енергії, яка використовується в домашньому господарстві (до 70%). При тому, часто ця енергія використовується надзвичайно марнотратно.

Дослідження в рамках екологічного проєкту спрямовано на вивчення та висвітлення питань, пов’язаних з тепловою енергією – її виробництвом, транспортуванням, збереженням та раціональним використанням в межах м. Тернівка Дніпропетровської області.

Вступ

Актуальність теми. Актуальність питання теплозбереження та теплопостачання обумовлена високим рівнем енергозалежності економіки України (держава споживає щороку приблизно 60 млрд. кубометрів природного газу – це рівень споживання США, Японії, Росії та Німеччини, які виробляють при цьому товарів та послуг у десятки разів більше). Інший аспект – складна екологічна ситуація (у т.ч., збільшення шкідливих викидів в атмосферу від спалювання викопного палива) та проблеми підприємств ЖКГ (підприємства теплопостачання використовують майже 70% природного газу, що йде на потреби ЖКГ).

Мета і завдання дослідження. Мета і завдання дослідження несуть в собі:

  • дослідження питання економного використання та збереження теплової енергії;
  • звернути увагу на раціональне використання теплової енергії з метою зменшення негативного впливу на довкілля;
  • розкриття цінності тепла як ресурсу;
  • дослідити питання тісного зв’язку між проблемами теплоспоживання та теплопостачання;
  • провести аналіз проблем теплопостачання, визначення причини їх виникнення та шляхів вирішення цих проблем;
  • визначити прийомам раціонального і економного використання теплових ресурсів.

Об’єкт дослідження. За об’єкт дослідження були взяті модельні ділянки вулиць міста Тернівка Дніпропетровської області різних категорій Та результати соціального опитування:

  1. Об`єкт № 1 «Соціальне опитування»»
  2. Ділянка № 2 «Вул. Шахтарська»
  3. Ділянка № 3 «Вул. Миру»
  4. Ділянка № 4 «Вул. Героїв Космосу»
  5. Ділянка №5 «Вул. Харківська»

 Предмет дослідження: теплоспоживання та теплозбереження споживачів модельних ділянок вулиць міста Тернівка Дніпропетровської області.

 Методи дослідження: моніторинг, статистичний метод, метод підрахунків.

 Наукова новизна дослідження полягає в тому, екологічний проєкт поглиблює теорико-методологічні та прикладні засади теплозбереження та раціонального використовування теплової енергії. Це є особливо актуальним в умовах високої енергозалежності України від імпорту енергоносіїв, а також – складної екологічної ситуації в державі.

 Практичне значення одержаних результатів:        

  • підвищення зацікавленості споживачів тепла проблемами, пов’язаними з наданням послуг теплопостачання;
  • підвищення рівня поінформованості шляхів теплозбереження;
  • отримання особистого досвіду та вмінь з реалізації конкретних практичних дій, спрямованих на теплозбереження та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище;
  • розуміння ролі енергії, її відношення до довкілля, економії фінансів;
  • висвітлення питання заощадливого використовування тепла.

 

РОЗДІЛ 1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ

1.1. Тепло та температура

Тепло або Теплова енергія – енергія руху атомів, молекул або інших частинок, з яких складається тіло. Теплова енергія може виділятися завдяки хімічним реакціям (горіння), ядерним реакціям (ядерний розпад і синтез), механічним взаємодіям (тертя). Тепло може передаватися між тілами за допомогою теплопровідності, конвекції або випромінювання. Теплові явища вивчаються розділом фізики, який називається термодинамікою. Теплова енергія не є чітко визначеною кількісною характеристикою термодинамічної системи. Для кількісного аналізу стану системи й передачі теплової енергії між тілами використовуються різноманітні термодинамічні потенціали.

Температура (від лат. Temperatura – належне змішування, нормальний стан) – фізична величина, яка описує стан термодинамічної системи.

Для однозначного визначення температури різними методами й на основі зміни різних властивостей термометричних тіл, термометри необхідно градуювати. Для цього використовуються температурні шкали. В основі температурних шкал – особливі реперні точки, яким присвоюється певне значення температури. Історично склалися різні температурні шкали, що використовують різні реперні точки, які пов’язані з певними фізичними явищами, що відбуваються за певних температур. У Міжнародній системі одиниць (СІ) для вимірювання температури застосовується шкала Кельвіна і символ , широкий вжиток також мають системи Цельсія і Фаренгейта. Існували також інші системи вимірювання температури, які тепер вийшли з ужитку, такі як: шкала Ранкіна, шкала Деліля, шкала Ньютона,шкала Реомюра, шкала Ромера.

Табл.1.1.1. Особливі точки температурних шкал

Особливі точки температурних шкал

Шкали

Точки замерзання води

Точки кипіння води

Інтервал

Реомюра (R)

0

80

80

Фаренгейта (F)

32

212

180

Цельсія (C)

0

100

100

1.2. Теплопостачання

 Теплопостачання (постачання теплової енергії) – сфера діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії споживачам.

 Подача теплової енергії у приміщення для забезпечення в них комфортних параметрів внутрішнього повітря, приготування гарячої води для санітарно-гігієнічних потреб і для виконання технологічних процесів на промислових підприємствах потребує організації та функціювання спеціальних систем теплопостачання, які бувають місцевими, якщо вироблення теплоти відбувається в місці його споживання, або централізованими, якщо вироблення теплоти здійснюється спеціальними підприємствами.

 В існуючому господарському механізмі України теплопостачання будівель здійснюється в основному від централізованих систем. Цьому сприяло краще використання палива, більші можливості впровадження заходів з боротьби з забрудненням атмосфери продуктами спалювання палива, зменшення питомих витрат на експлуатацію. Централізовані системи теплопостачання складаються з трьох основних елементів: джерело теплоти, теплові мережі, системи використання теплоти у споживачів.

 Джерела теплопостачання призначені для перетворення в теплоту енергію, що міститься в органічному чи ядерному паливі і нагрівання теплоносія (вода, водяна пара), який транспортує теплоту до споживачів.

Джерелом теплопостачання в містах є теплоелектроцентралі (ТЕЦ) і котельні, а сільській місцевості – невеликі котельні й опалювальні печі. На відміну від ТЕЦ і великих котелень централізованого теплопостачання, вироблення теплоти в невеликих котельнях і опалювальних печах потребує значних витрат некваліфікованої праці й сприяє суттєвому забрудненню навколишнього середовища.

Систему трубопроводів і спеціального обладнання, призначених для організації руху теплоносія від джерела до споживача і повернення охолодженого теплоносія до джерела теплопостачання, називають тепловими мережами.

Системи використання теплоти у споживачів призначені для прийому теплоносія з теплових мереж для його розподілу, підтримання потрібних параметрів у абонентів, для обліку споживання теплоти.

1.3. Джерело теплопостачання

Котельні є основним джерелом теплопостачання для середніх (з чисельністю населення близько 100 тис.) і малих (до 50 тис.) міст. Залежно від величини теплового навантаження комунальні котельні, що призначені в основному для відпускання теплоти житловим і громадським будинкам, класифікують відповідно до структурних одиниць території міст: будинкові, групові, мікрорайонні, районні.

Домові котельні мають теплову потужність до 2 МВт і відпускають теплоту системам теплоспоживання окремої будівлі. Такі котельні розміщують, як правило, в межах будинку, який вони обслуговують. Групові котельні здійснюють теплопостачання групи будинків із загальною кількістю населення до 3000 і сумарною витратою теплової енергії 2-9 МВт. Мікрорайонні котельні забезпечують теплотою всі житлові й громадські будівлі мікрорайону з чисельністю населення 6-20 тис. і сумарною витратою теплоти 10-70 МВт. Такі котельні, як і групові, розміщують в окремій споруді. Районні котельні можуть забезпечити теплотою житловий район (або невелике місто) з кількістю населення 25-80 тис. і тепловим навантаженням 50-300 МВт.

Котельні класифікують також за видом теплоносія (парові, водяні), за видом палива (газові, газомазутні, вугільні). Суттєво впливає на теплову схему й номенклатуру обладнання котельні, спосіб подачі води на гаряче водопостачання. За цією ознакою розрізняють відкриті й закриті системи. Внаслідок збільшення відбору води з мереж котельні, що обслуговують відкриті системи теплопостачання, мають більшу потужність апаратів підготовки води для котлоустановок.

1.4. Технічні проблеми теплопостачання

Надаючи споживачам послуги опалення та гарячого водопостачання, підприємства теплопостачання стикаються з низкою технічних проблем:

  1. Фізичний та моральний знос споруд та обладнання, що призводить до неефективної роботи підприємства.

Системи теплопостачання у містах існують багато років, тому частина споруд та обладнання теплових підприємств є старими та зношеними – фізичний знос. Кожна споруда, технічне обладнання чи устаткування має певний термін експлуатації. Коли цей термін закінчується, їх потрібно замінити на нові. Крім того, деякі з елементів системи теплопостачання спрацьовані й морально. Це означає, що вони працюють менш ефективно, ніж сучасні, більш досконалі, виготовлені за новими технологіями. Споруди та обладнання підприємств – основні фонди. Таким чином, першою важливою технічною проблемою підприємств теплопостачання є фізичний та моральний знос основних фондів.

  1. Високе енергоспоживання під час процесу вироблення тепла.

Високе енергоспоживання означає, що для вироблення тепла підприємству потрібно використати дуже багато енергетичного ресурсу. Чим більше підприємство виробляє тепла, тим більше газу воно використовує для цього, тобто тим більше його енергоспоживання. А внаслідок неефективної роботи фізично та морально застарілого теплового обладнання енергоспоживання зростає.

  1. Втрати тепла.

Втрати відбуваються через зношеність тепломереж. Якщо знос трубопровідної мережі значний, то втрати тепла можуть бути досить великими. Ще однією причиною втрат тепла є погана теплоізоляція труб. Теплоізоляція зменшує передачу тепла від мережі до іншого об`єкту.

1.5. Проблеми споживачів тепла

 До пріоритетних проблем споживачів у теплопостачанні відносять:

  • Досить часто споживачі незадоволені тим, що в помешканнях холодно. За правилами надання житлово-комунальних послуг комфортна температура усередині приміщень має бути не нижчою 18 градусів за Цельсієм. Багато хто скаржиться, що температура у кімнатах не піднімається вище 14-15 за Цельсієм
  • Несвоєчасний початок опалювального сезону.
  • Відсутність централізованого гарячого водопостачання.

1.6. Теплозбереження

Тепло в оселях залежить не лише від якості центрального опалення або потужних обігрівачів, а й від правильної теплоізоляції приміщення. Адже утримати тепло в помешканні досить важко. Тож в першу чергу фахівці радять утеплити стіни та встановити теплоізоляцію, аби не обігрівати повітря на вулиці. Третину тепла (33 %) будинки втрачають саме через неправильно теплоізольовані стіни. Утеплюючи стіни, стелю та підлогу, більшість забуває, що 15-25% тепла втрачається саме через вікна.

У приміщеннях тепло втрачається двома способами:

1) протяг (інфільтрація через щілини), внаслідок чого тепле повітря видувається з приміщення, а натомість надходить холодне (ексфільтрація);

2) передача тепла у довкілля від внутрішнього повітря приміщення

до зовнішнього повітря.

Основні рекомендації щодо збереження та раціонального теплокористування у оселі: утеплення вікон, вхідних дверей, лоджій та оселі в цілому, доцільне провітрювання, розповітрення системи опалення.

1.7. Забруднення навколишнього середовища

Головними вадами існуючих систем теплопостачання населених пунктів є виробництво енергії з викопного органічного палива, викиди парникових газів, забруднення довкілля, віддаленість від споживачів, високі втрати теплової енергії при транспортуванні, висока вартість виробництва теплової енергії, низька енергоефективність виробництва теплової енергії.

Пріоритетними завданнями в тепловій енергетиці, до якої належать електростанції та котельні на органічному паливі, є зменшення викидів забруднювальних речовин (твердих частинок, двоокису сірки, оксидів азоту) та парникових газів в атмосферне повітря, запобігання забрудненню поверхневих і підземних вод, у тому числі і теплового, зменшення забруднення земель, угідь, що відводяться під енергооб’єкти, склади та відвали, рекультивація земель, зайнятих об’єктами, що вичерпали свій ресурс, для їх подальшого використання.

Державна політика по мінімізації впливу технологій виробництва, транспортування і споживання теплової енергії на населення та навколишнє середовище урегульована законами України «Про теплопостачання» та «Про енергозбереження». Вона базується на наступних принципах:

  • забезпечення енергетичної безпеки держави;
  • оптимального поєднання систем централізованого, помірно-централізованого, децентралізованого та автономного теплопостачання;
  • державної підтримки та стимулювання у сфері теплопостачання; використання нетрадиційних і поновлювальних джерел енергії;
  • підвищення екологічної безпеки систем теплопостачання; створення умов для впровадження енергозберігаючих технологій;
  • сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку теплової енергії.

Системи виробництва теплової енергії є актуальним напрямком розвитку відновлюваної енергетики. При раціональному підході відновлювані джерела енергії (сонячне випромінювання, вітер, теплова енергія довкілля, енергія термальних вод) можуть бути використані в теплопостачанні набагато ефективніше, ніж в електропостачанні, так як виробництво теплової енергії, у порівнянні з виробництвом електричної енергії, хоча і потребує проміжного подвійного перетворення енергії, проте вимоги до якості отриманої електричної енергії, що використовується для отримання тепла не такі жорсткі. як при спрямуванні її в об’єднану електричну мережу. А з урахуванням екологічних факторів теплогенеруючі системи відновлюваної енергетики є, навіть, більш ефективними, ніж їх аналоги, які працюють на згоранні органічного палива.

1.8. Енергетичний аудит

Енергетичний аудит — це перевірка й дослідження потоків енергії, задля збереження її у будівлі, процесі або системі та зменшення кількості енергії, що надходить до системи, без негативного впливу на її витік.

Домашній енергетичний аудит — це послуга, за якої енергоефективність будинку оцінюється людиною, котра використовує професійне обладнання (наприклад, інфрачервоні камери), задля пропозиції найкращих способів підвищення енергозбереження під час обігріву чи охолодження будинку.

Енергоаудит будинку, може поєднувати запис різних характеристик оболонки будівлі, у тому числі: стін, стелі, підлоги, дверей, вікон та інше. Для кожної з цих складових, вимірюється або оцінюється площа й опір тепловому потоку (R-значення). Ступінь витоку або проникнення повітря крізь оболонку будівлі, повинен викликати занепокоєння – на це дуже впливають конструкція вікна й якість дверних ущільнень, таких як прокладка. Метою цього завдання, є кількісне визначення загальної теплової ефективності будівлі. Аудит також, може оцінювати продуктивність, фізичний стан і правильність програмування (застосування) механічних систем, таких як: опалення, вентиляція, обладнання для кондиціонування повітря чи термостат.

Внутрішній енергетичний аудит, може мати вигляд письмового звіту, в якому оцінюється використання енергії з урахуванням місцевих кліматичних умов, налаштувань термостата, схилу даху та положення щодо сонця, тощо. Він може показувати споживання енергії за певний період часу, скажімо, рік, а також вплив будь-яких запропонованих удосконалень впродовж року. Точність оцінки споживання енергії значно поліпшується, коли доступна історія рахунків виставлених домовласникам, що показує кількість електроенергії, природного газу, мазуту, гасу або інших джерел енергії, споживаних протягом одного або двох років.

Одними з найбільших впливів на використання енергії є: поведінка користувачів, місцевий клімат і вік будинку. Таким чином, енергоаудит може містити співбесіду з домовласниками, щоби зрозуміти їх звички використання обладнання у часі. Історію виставлення рахунків за енергію від місцевої комунальної компанії, можна дослідити з використанням даних щодо тривалості опалювального періоду та даних про зниження температури у холодні місяці, отримані згідно місцевих погодних прогнозів, у поєднанні зі способом опалення будівлі. Успішне комп’ютерне теплове моделювання, може враховувати багато змінних, які впливають на використання енергії.

Останнім часом (2010 роки) вдосконалення технології смартфонів, дозволило домовласникам виконувати складні енергетичні перевірки щодо власних будинків. Цей метод було визначено як спосіб прискорення підвищення енергоефективності.

РОЗДІЛ 2. МАТЕРІАЛИ Й МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ

2.1. Об’єкти та матеріали досліджень

Предмет дослідження: теплоспоживання та теплозбереження споживачів модельних ділянок вулиць міста Тернівка Дніпропетровської області. За об’єкт дослідження були взяті модельні ділянки вулиць міста Тернівка Дніпропетровської області різних категорій Та результати соціального опитування:

  1. Об`єкт № 1 «Соціальне опитування»»
  2. Ділянка № 2 «Вул. Шахтарська»
  3. Ділянка № 3 «Вул. Миру»
  4. Ділянка № 4 «Вул. Героїв Космосу»
  5. Ділянка №5 «Вул. Харківська»

2.2 Методика оцінки та дослідження

Методи дослідження: моніторинг, статистичний метод, метод підрахунків.

2.3. Теплопостачання в м. Тернівка

Теплопостачальною організацією в м. Тернівка Дніпропетровської області (станом на 05.07.2019) визначене Комунальне підприємство «Тернівське житлово-комунальне підприємство».

Таблиця 2.3.1. Дільниці КП «Тернівське житлово-комунальне підприємство»

Відділи/дільниці
ФІО начальника

Загальна кількість робітників

Адреса

Телефон керівника

Телефон для довідок

Керівництво та апарат при керівництві (Мамедов Г.Г.)

13

м. Тернівка, КП «ТЖКП», вул. Маяковського, 29

7-38-15

7-38-17

Виробничо-технічний та планово-економічний відділ (Носова Н.В.)

8

7-38-19

Бухгалтерія (Шубодьорова Т.М.)

8

7-50-61

Юридичний відділ (Жданова А.С.)

2

7-38-17

Відділ кадрів (Власова Л.В.)

1

7-38-17

Відділ матеріально – технічного забезпечення (Вагнер Т.М.)

4

7-38-17

Абонентський відділ (Морозова С.П.)

29

вул. .Лермонтова, 11

   

ЖРЕК (Судоплатова Т.Д.)

47

вул. Лермонтова, 11

7-10-72

7-10-72

Ремонтно – будівельна дільниця (Раков М.О.)

30

вул. Лермонтова, 11

7-38-17

 

Дільниця з утримання водопровідно – каналізаційних мереж (Савінов В.А.)

26

вул. Маяковського, 29

7-38-17

 

Дільниця з ремонту та технічного обслуговування енергетичного обладнання (Аксьонов В.В.)

19

вул. Маяковського, 29

7-38-17

 

Дільниця «Зелене господарство» (Гайдар Г.В.)

47/39

вул. Лермонтова, 11

7-38-17

 

Автотранспортний цех (Рудницький А.О.)

45

вул. Маяковського, 29

7-38-17

 

Дільниця з утримання тепломереж міста (Савінов В.А.)

18

7-38-17

 

Клуб, спортзал (Богданова Л.С.)

6

7-38-17

 

Парк культури та відпочинку (Корнілова Т.С.)

23,5/9

вул. І. Петрова, 12

 

7-38-17

Дільниця з обслуговування водопровідних мереж приватного сектору (Савінов В.А.)

9

вул. Маяковського, 29

7-38-17

 

Котельня ¾ мкр (Вожжов С.В.)

78/92

вул. Перемоги, 6

 

7-38-17

ЦРП м. Тернівка (Романова Т.В.)

17

вул. Лермонтова, 35

7-38-17

 

Тернівські очисні споруди (Шкут С.П.)

86

с. Тельман, вул. Садова, 105

7-38-17

 

Дільниця з утримання міського цвинтаря та надання ритуальних послуг (Онопченко О.Г.)

14,5

вул. Дніпровська, 11

 

7-38-17

Міська лазня (Плещева В.О.)

4,5

вул. С. Маркова, 8а

 

7-38-17

 

2.4 Соціальне опитування

В рамках дослідницької роботи було проведено соціальне опитування людей даної ділянки різної вікової категорії. Отриманні результати були зведені статистичним методом.

Таблиця 2.4.1 Соціальне опитування

В рамках дослідницької учнівської роботи, запрошуємо взяти участь в опитуванні. Дослідження стосується вивчення питання економного використання та збереження теплової енергії в м. Тернівка Дніпропетровської області та оптимізації шляхів теплозбереження.

Дослідження проводить:

 учень 10-А класу Воропаєв В.

Педагогічний керівник:

вчитель біології

Разінкова О.А.

РОЗДІЛ 3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

3.1 Дослідження модельних ділянок

3.1.1. Об`єкт № 1 «Соціальне опитування»

В рамках дослідницької роботи було проведено соціальне опитування людей даної ділянки різної вікової категорії. Отриманні результати були зведені статистичним методом.

Рис 3.1.1.1 Питання опитування №1 «Чи маєте ви в оселі паркетне покриття підлоги чи дощату підлогу?»

 

Рис 3.1.1.4 Питання опитування №2 «Чи маєте ви килимове покриття в оселі?»

 

Рис. 3.1.1.5 Питання опитування №3 «Чи маєте ви килим на холодній зовнішній стіні оселі?»

 

Рис 3.1.1.6 Питання опитування №4 «Чи встановлений в оселі тепловідбивний екран біля радіаторів?»

 

Рис 3.1.1.7 Питання опитування №5 «Чи встановлені в отворах вентиляційних каналів спеціальні регульовані решітки?»

 

Рис 3.1.1.8 Питання опитування № 6«Чи маєте ви дерев`яні віконні рами?»

 

Рис 3.1.1.9 Питання опитування №7 «Чи встановлений доводчик у під`здних дверях вашого дому?»

Висновки: серед опитуваних ділянки заходи теплозбереження не виконуються повною мірою.

3.1.2. Ділянка № 2 «Вул. Шахтарська»

На зазначеній ділянці визначена кількість квартир з монтованим зовнішнім утеплення споруди та енергозаощадними вікнами.

Рис. 3.1.2.1 Ділянка № 2 «Вул. Шахтарська»

Таблиця 3.1.2.1 Ділянка № 2 «Вул. Шахтарська»

Вулиця

Загальна кількість квартир

Зовнішнє утеплення споруди

Енергозаощадні вікна

Шахтарська 1

90

5

76

Шахтарська 1а

90

2

75

Шахтарська 2

90

4

71

Шахтарська 3

90

5

67

Шахтарська 4

60

2

48

Шахтарська 5

90

7

67

Шахтарська 5а

60

6

46

Шахтарська 7

60

5

49

Шахтарська 9

120

17

98

Разом :

690

53

597

Рис. 3.1.2.2 Ділянка № 2 «Вул. Шахтарська»

Висновки: Середній показник щодо кількості квартир з квартир з монтованим зовнішнім утеплення споруди становить 8%, квартир із енергозаощадними вікнами – 92%.

3.1.3. Ділянка № 3 «Вул. Миру»

На зазначеній ділянці визначена кількість квартир з монтованим зовнішнім утеплення споруди та енергозаощадними вікнами.

Рис. 3.1.3.1 Ділянка № 3 «Вул. Миру»

Таблиця 3.1.3.1 Ділянка № 3 «Вул. Миру»

Вулиця

Загальна кількість квартир

Зовнішнє утеплення споруди

Енергозаощадні вікна

Миру 2

90

14

61

Миру 4

60

11

48

Миру 8

90

4

57

Миру 9

30

1

19

Миру 10

60

6

45

Миру 10а

60

0

20

Миру 11

60

17

40

Миру 12

90

5

65

Миру 13

90

7

62

Миру 15

90

7

68

Миру 15а

60

8

47

Миру 15б

60

9

45

Миру 16

60

1

39

Миру 17

60

7

33

Миру 18

90

3

41

Миру 20

60

4

74

Разом :

1110

104

737

Рис. 3.1.3.2 Ділянка № 3 «Вул. Миру»

Висновки: Середній показник щодо кількості квартир з квартир з монтованим зовнішнім утеплення споруди становить 12%, квартир із енергозаощадними вікнами – 88%.

3.1.4. Ділянка № 4 «Вул. Героїв Космосу»

На зазначеній ділянці визначена кількість квартир з монтованим зовнішнім утеплення споруди та енергозаощадними вікнами.

Рис. 3.1.4.1 Ділянка №4 «Вул. Вул. Героїв Космосу»

Таблиця 3.1.4.1 Ділянка № 4 «Вул. Героїв Космосу у»

Вулиця

Загальна кількість квартир

Зовнішнє утеплення споруди

Енергозаощадні вікна

Героїв Космосу 1

90

13

87

Героїв Космосу 3

90

8

72

Героїв Космосу 3а

60

14

33

Героїв Космосу 5

60

3

19

Разом :

300

38

211

Рис. 3.1.4.2 Ділянка № 4 «Вул. Героїв Космосу»

Висновки: Середній показник щодо кількості квартир з квартир з монтованим зовнішнім утеплення споруди становить 15%, квартир із енергозаощадними вікнами – 85%.

3.1.5. Ділянка № 5 «Вул. Харківська»

На зазначеній ділянці визначена кількість квартир з монтованим зовнішнім утеплення споруди та енергозаощадними вікнами.

Рис. 3.1.5.1 Ділянка №5 «Вул. Харківська»

Таблиця 3.1.5.1 Ділянка № 5 «Вул. Харківська»

Вулиця

Загальна кількість квартир

Зовнішнє утеплення споруди

Енергозаощадні вікна

Харківська 7

30

2

20

Харківська 9

60

1

43

Харківська 11

60

9

49

Харківська 13

90

9

71

Харківська 17

90

8

75

Харківська 21

90

7

74

Харківська 23

60

1

46

Разом :

450

37

378

Рис. 3.1.5.2 Ділянка № 5 «Вул. Харківська»

Висновки: Середній показник щодо кількості квартир з квартир з монтованим зовнішнім утеплення споруди становить 9%, квартир із енергозаощадними вікнами – 91%. 

ВИСНОВКИ

В ході дослідницької роботи вивчене питання економного використання та збереження теплової енергії м. Тернівка Дніпропетровської обл.

Відповідно до теми дослідницької роботи, мети, об’єкта і предмета дослідження були сформовані наступні висновки:

  • питання дослідження економного використання та збереження теплової енергії гостро стоять сьогодні перед житлово-комунальним господарством (ЖКГ) України;
  • головними вадами існуючих систем теплопостачання населених пунктів є виробництво енергії з викопного органічного палива, викиди парникових газів, забруднення довкілля, віддаленість від споживачів, високі втрати теплової енергії при транспортуванні, висока вартість виробництва теплової енергії, низька енергоефективність виробництва теплової енергії. звернути увагу на раціональне використання теплової енергії з метою зменшення негативного впливу на довкілля;
  • питання тісного зв’язку між проблемами теплоспоживання та теплопостачання пов`язане з фізичним та моральним зносом споруд та обладнання, що призводить до неефективної роботи підприємства, високим енергоспоживанням під час процесу вироблення тепла, втратами тепла;
  • проведений аналіз проблем теплопостачання, визначення причини їх виникнення та шляхів вирішення цих проблем;
  • визначені прийомам раціонального і економного використання теплових ресурсів.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Літературні джерела:
  • Сафіуліна К. Р. Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього С21 споживача [Текст] : підручник до факультативного курсу для учнів 6-8 класів /К. Р. Сафіуліна. – К. : ТОВ “Поліграф плюс”, 2010. – 152 с.
  • М. О. Шульга, І. Л. Деркач, О. О. Алексахін. Інженерне обладнання населених місць: Підручник. — Харків: ХНАМГ, 2007. — 259 с.
  • А. О. Клімов, І. Л. Деркач, Д. О. Ковальов. Конспект лекцій з дисципліни «Експлуатація інженерних мереж». — Харків: ХНАМГ, 2012. — 180 с.
  • Теплогазопостачання та вентиляція : навч. посіб. / О. Т. Возняк, О. О. Савченко, Х. В. Миронюк та ін. ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т “Львів. політехніка”. – Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2013. – 276 с. : іл. – Бібліогр. в кінці розділів. – ISBN 978-617-607-436-6
  • Сидоров В. І. Вітротурбінні технології та системи теплопостачання / у кн. Технології гідро- та вітроенергетики. — Черкаси: Вертикаль, видавець Кандич С. Г., 2016. — 166 с.
  • Сидоров В. І. Вітрові теплоелектростанції // Промислова електроенергетика та електротехніка. – 2018. – №1. – С. 28–36.
  • Соколов Е.Я. Теплофикация и тепловые сети. – М.: Издательство МЭИ, 2001. – 472с.
  • Федорченко А. М. Квантова механіка, термодинаміка і статистична фізика // Теоретична фізика. — К. : Вища школа, 1993. — Т. 2. — 415 с.
  1. Електронні джерела:

Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності активного гіперпосилання на e-kolosok.org, а також на сам матеріал!

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonfutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbetbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩaAG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88
Поширити
0