Очистити
Більше

Фільтр:

Автор:

Проблема. Чи можуть гриби вирости не в лісі? Чи можна все ж таки вживати дітям гриби? Чи можуть гриби приносити прибуток?

Трейлер до проєкту (реклама): Часто на підвіконні можна побачити квіти, але вирощувати на вікнах можна ще зелень, овочі і навіть тропічні фрукти. Ми пішли далі і виростили на підвіконні печериці. Це дуже цікаво! А ще смачно! Так! Якщо вас хвилює питання: «чи Можна печериці дітям?», то відповідь буде позитивною. З печериць можна приготувати безліч смачних і корисних страв. А ще можна розвинути свій бізнес, який буде рости, як гриби після дощу (і не лише бізнес).

Інтегративно-асоціативна складова: природознавство (5 клас), біологія (6 клас), трудове навчання (5 клас), основи здоров’я, географія, фінансова грамотність.

Джерела інформації: Інтернет-сайти, інші джерела.

Цифрові ресурси: додатки Google, Microsoft Power Point.

Навички ХХІ століття +:

 

Робота з інформацією. Медіаграмотність.

 

Комунікативність. Робота в команді.

 

Критичне мислення.

 

ІКТ.

 

Креативність.

 

Підприємливість та фінансова грамотність.

 

Дослідження і спостереження.

 

Інші навички (виготовлення вимірювальних приладів і користування ними)

 

Представлення результатів проекту

 

Із глибини століть про гриби

 

 

Спершу люди спостерігали за цими своїми сусідами як за квітами або іншими рослинами. Кому на думку спало скуштувати їх на смак, достеменно невідомо. Ми можемо тільки припускати, що першовідкривачеві трапився їстівний гриб, тому він і розповів одноплемінникам про його смакові якості. Ацтеки називали гриби їжею богів, ескімоси їли їхню золу, апачі спалювали гриби, щоб вигнати злого духа, прадавні арії та аборигени Амазонки готували з них напій. В ацтеків один з різновидів гриба вважався офіційним засобом ясновидіння.

Якщо говорити про європейський погляд на гриби, то Пліній Старший у «Природничій історії» зробив спробу першої класифікації, розділивши гриби на дві групи: їстівні та неїстівні.

Знайомтеся їстівний гриб – печериця!

 

 

В полі, в лісі, в магазині, 

В білій чи рудій шапчині – 

У пошані ПЕЧЕРИЦЯ, 

Бо на всі смаки годиться. 

 

 

Печериця звичайна, печериця степова (Agaricus campestris L. ex Fr. Psalliota campestris (L. ex Fr.) Quél.) – вид грибів із родини агарикових (Agaricaceae). Місцеві назви – стернівка, печірка. Поширена назва «шампіньйон» походить від фр. champignon, що означає просто «гриб».

Шапка 4-8 (12) см у діаметрі, товстоніжном’ясиста, куляста, згодом опукло- або плоскорозпростерта, біла, брудно-біла, іноді з легким рожевуватим або коричнюватим відтінком, гола або з малопомітними притиснутими лусочками, блискуча, шовковиста. Пластинки вільні, рожевуваті, брудно-рожеві, пізніше темно-коричневі. Спорова маса пурпурово-коричнева. Спори 7-9(10)×5-6(7) мкм, гладенькі. Ніжка 3-6(8)×0,8-2 см, щільна, кольору шапки, з тонким нестійким кільцем. М’якуш ніжний, білий, при розрізуванні рожевіє, з приємним смаком і запахом.

Використовують вареними, смаженими; про запас сушать, засолюють, маринують.

Географія печериць

 

 

 

Щодо історії використання шампіньйонів в їжу дослідники до цих пір не прийшли до єдиної думки. Більшість з них вважають, що перші культивовані шампіньйони з’явилися в Італії близько тисячі років тому, а потім ці гриби потрапили в інші країни. Інші дослідники вважають, що першими в Європі шампіньйони стали вирощувати французи в XVII столітті. Існує також думка, що ще в Стародавній Греції і Римі, а також в деяких країнах Південно-Східної Азії люди займалися вирощуванням шампіньйонів в домашніх умовах.

Паризькі садівники, які вирощували шампіньйони на галявинах, називали їх «паризькими грибами». З кінця XVII століття було помічено, що шампіньйони непогано також ростуть і в підвалах. Деякі європейські монархи з того часу мали спеціальні підвали для вирощування шампіньйонів; цей гриб в ті часи вважався делікатесом і був дуже дорогим і рідкісним.

Насьогодні зустріти ці гриби можна практично на всій території земної кулі, виключаючи райони крайньої півночі і пустелі. Найбільше видове різноманіття печериць спостерігається в степах і лісостепах Євразії. Представників цього сімейства можна знайти навіть на просторах Австралії і спекотної Африки.

Де в Україні можна знайти печериці?

 

 

 

 

 

 

В Україні шампіньйонами зацікавилися досить пізно, лише в XIX столітті, так як численні ліси служили головним джерелом різних грибів.

Зараз печериці або шампіньйони зустрічаються по всій Україні: на мурашниках, поблизу свиноферм, на луках, полях, у цілинних степах. Також печериці ростуть в лісі на корі гниючих дерев і поблизу місць проживання людини. Тут вони часто утворюють великі кільцеподібні колонії. Збирають урожай у червні-жовтні. Дуже смачний їстівний гриб!

Біологія печериць

 

 

 

Міколо́гія (грец. μύκης — гриб і …логія) – наука, яка досліджує гриби як особливу групу організмів, що становлять самостійне царство живої природи.

Печериця – гетеротрофний сапрофітний гриб. Він живиться готовими органічними й мінеральними речовинами, які засвоює з напівперепрілих рослинних і тваринних решток. Має два основних органи: підземний – міцелій (грибниця), який представляє собою переплетення численних гіф; надземний – плодове тіло, яке є продуктивним органом гриба. Плодове тіло складається з шапинки і ніжки. Шапинка може мати гладку, волокнисту або лускату поверхню білого чи білуватого кольору, рідше темнозабарвлену. Залежно від цього розрізняють дві різновидності печериці двоспорової: білу і коричневу. Деякі вчені виділяють ще проміжну, або кремову, різновидність.

Цікаві факти про печериці

 

 

 

  • Печериці можна їсти навіть в сирому вигляді;
  • Сирі білі печериці за смаковими якостями схожі на горіхи;
  • Батьківщиною культурного розведення цих грибів є Італія.
  • Вже з XVII століття для монархів Європи гриби печериці вирощували в підвальних приміщеннях, що нагадували печери. Мабуть і назва гриба «печериця» пішла від того, що її вирощували у печерах (підвалах).
  • Існує більше 60 видів шампіньйонів, але в сільськогосподарському виробництві вирощують зазвичай садові або культурні шампіньйони.
  • У багатьох країнах печериці є звичним продуктом харчування, причому їх із задоволенням їдять навіть в тих країнах, де до грибів традиційно ставляться з недовірою, наприклад, у Великобританії.
  • Шампіньйони можна зберігати не більше п’яти діб, так як при тривалому зберіганні вони починають темніти і псуватися. Заморожені печериці готують без розморожування, щоб вони не потемніли. Для кращого збереження шампіньйони не слід мити. Найкраще загорнути їх в папір або покласти в контейнер з дірочками в нижню частину холодильника. Довго зберігати шампіньйони не рекомендується, так як вони втрачають всі свої корисні властивості, а виробляється при цьому речовина холін у великих кількостях дуже шкідлива для людини!

Як вирощують печериці на «грибних фермах»?

 

 

 

 

 

«Шампіньйони треба доглядати як малих дітей» – говорять фермери, які займаються вирощуванням печериць.

Щоб виростити ідеальні печериці, необхідно чітко дотримуватися певних умов (вологість повітря 95%, температура 17-18 градусів і вдосталь вуглекислого газу) – інакше вибагливі гриби рости не будуть.

Печериці ростуть в темряві, їм світло практично не потрібне. На кожному етапі грибу потрібна різна температура і вологість. При наявності відповідного холодильного обладнання, на виробництві печериці можна вирощувати протягом всього року. Якщо його немає, то вирощування починається в серпні і закінчується в травні

Чи можуть вирости гриби на підвіконні?

 

 

 

Як виявилося – можуть! І ми в цьому переконалися! Головне – створити для них необхідні умови і вирощувати з любов’ю!

Умови для вирощування печериць?

 

 

 

Ми придбали готовий набір для вирощування печериць в домашніх умовах і … вирощували їх на підвіконні у класі.

Грибний компост (коров’ячий перегній і суха солома) вже підготовлений і засіяний на грибній фермі грибним міцелієм печериці білої.

Ми дочекалися поки компост став білим. Це означає, що він готовий до використання.

Покривну суміш рівномірно розподілили рівним шаром по всій поверхні компосту.

Зволожили 50 мл води з розбризкувача поверх покривного шару.

Щоб зручно було орошати грунт, ми виготовили власноруч маркований розбризкувач з ціною поділки 50 мл, щоб орієнтуватися на кількість води, яку використовуємо щодня.

Потім набір помістили на підвіконня, де він проростав при температурі 22° С. Протягом 10 днів після нанесення покривного шару білий грибний міцелій почав проростати в покривний шар.

Ми йому робили тепличку з поліетилену, щоб було тепліше і не випаровувалася швидко волога. Вдень відкривали, щоб компост насичувався киснем, а на ніч накривали, щоб краще виділявся вуглекислий газ, який покращує ріст грибів. Також вночі гриби ростуть швидше.

Ще використовували психрометр, щоб з точністю виміряти вологість повітря на підвіконні, яка становила  95-99%.

Вокористовували додаток Google «Lux Meter». Тому що гриби росли на підвіконні і не можна, щоб потрапляли на них прямі сонячні промені. Для цього скло ми прикрили фольгою для вікон. І освітленість у нас не перевищувала 10 Лк.

Ще один фактор, який може вплинути на якість грибів – це забрудненість повітря, тому що гриби повинні рости у чистих приміщеннях, бо вони як губки можуть впитувати в себе шкідливі часточки. Щоб впевнитися, що повітря в класі є чистим, ми знову звернулися до додатків Google, а саме «Air Quality | AirVisual», «Якість повітря» та «Чисте повітря» (для порівняння). Якість повітря виявилася доброю.

На 14 день, коли ми прийшли поливати наш набір, сталося чудо! З’явилися перші гриби!

Ми прибрали їх трохи далі від батареї опалювання, щоб температура стала 16-18° С і продовжували спостерігати за ними і піклуватися.

Так ми зібрали перший урожай у 237 г, а через п’ять днів ще 193 г.

З першого врожаю ми приготували піцу для всіх учнів класу, а нас 22. Гриби дійсно смачні! Навіть кращі за куповані в магазині.  

Реалізація печериць

 

 

 

Тепер ми чекаємо на новий врожай. Гриби ми скуштували самі і пригостили вчителів. Наступний урожай можна продати на шкільній ярмарці, яка буде відбуватися у лютому, а гроші, які вторгуємо, ми витратимо на корм і придбання акваріуму для равликів ахатин, яких ми також вирощуємо у класі (але це вже наступний STEM-проєкт…).

А можна також ще приготувати піцу і її продати, але для цього необхідні додаткові кошти (витрати на сир, тісто і випікання). Хоча, якщо підрахувати, то вигода буде! Та ще підключемо рекламу, бо вона «двигун торгівлі»!

Що маємо «по грошах»?

 

 

Грибний набір ми придбали за 140 грн. У магазині і на ринку печериці коштують 60-70 грн. На даний момент урожай склав 430 г, а відповідно 26-30 грн. Звичайно на прибуток ми ще не вийшли, але родючість одного набору становить 3-6 місяців і врожай до 3 кг. А це означає, що до 200 грн можна отримати. З цього ми маємо: 140 грн витратили, 200 грн отримаємо, а отже прибуток може скласти приблизно 60 грн. А до того ж смачно, корисно, цікаво і з мінімумом затрат.

Страви з печериць

 

 

 

 

Печериці – одні з найбільш широко поширених грибів у всьому світі. Вони відомі своєю ніжною текстурою і чудово підходять для бульйонів, супів, других страв, начинок, фаршу і випічки.

Печериці на 90% складаються з води і практично не містять важких металів, тому нешкідливі для людського організму. Багаті білками, клітковиною і вітаміном D, який рідко зустрічається в зелених рослинах.

Гриби печериці мають витончений смак, дуже прості в приготуванні та головне – можуть цілком замінити для організму людини м’ясо. Гриби користуються великою популярністю у вірян під час посту, адже страви з печериць пісні. Важливо також зазначити, що вони не дуже калорійні.

Гриби дуже смачні в смаженому або тушкованому вигляді. Їх можна додавати до курки або овочів. Дуже підходять до даних грибів різні соуси, наприклад, вершковий соус.

Ми знайши сайт відомого кухаря Євгена Клопотенка. Такі страви він пропонує приготувати з печериць:

  • Жульєн із куркою і грибами
  • Закуска з картоплі з грибами і сиром
  • Сандвіч з грибами і беконом
  • Запечені печериці з сиром дорблю і часником
  • Піци на будь-який смак
  • Яєчні мафіни з овочами
  • Крем-суп з печериць та цибулею порей
  • Крем-суп з печериць: простий рецепт
  • Смажені гриби з яйцем пашот та лососем
  • Млинці з куркою та грибами

З печерицями можна приготувати безліч страв української кухні і кухні народів світу. Перша наша страва з грибів була піца. По-перше, це смачна класика, а по-друге, батьківщина культурного розведення печериць, як і батьківщина піци, Італія.

Чим корисні печериці?

 

 

 

  • Шампіньйони корисні для здоров’я нервової і серцево-судинної системи, вони покращують стан шкіри і сприяють зміцненню м’язової маси, будучи відмінним джерелом білка.
  • Шампіньйони, що складаються приблизно на 90% з води, містять цінні білки, вуглеводи, органічні кислоти, мінеральні речовини і вітаміни: PP (нікотинова кислота), біотин,  E, ​​D, вітаміни групи B, залізо, фосфор, калій і цинк, корисний для імунної системи організму. Нікотинова і пантотенова кислота сприяють зниженню рівня холестерину в крові. Без теплової обробки гриби зберегіють набагато більше корисних речовин. У печериці звичайної виявлено антибіотики з широким спектром дії.
  • Якщо шампіньйон висушити, то 20-30% ваги становить білок; причому 70% цього білка засвоюється організмом людини.
  • За вмістом фосфору шампіньйони можуть скласти конкуренцію рибопродуктам. Калорійність шампіньйонів становить 27 ккал на 100 г, що дозволяє використовувати в різноманітних дієтах, отримуючи при цьому достатню кількість необхідних білків, мікроелементів і вітамінів.
  • Печериці виводять з організму  людини радіонукліди в 3-4 рази швидше, ніж будь-які інші продукти.

Чи можна дітям вживати печериці?

 

 

 

Харчування – це один з найважливіших елементів правильного розвитку і росту дитини. Воно має бути корисним і збалансованим. Проте останнім часом з’явилося багато міфів щодо деяких продуктів. Наприклад, гриби шкідливі.

Якщо вас хвилює питання: «чи Можна печериці дітям?», то відповідь буде позитивною. Печериці та гливи рекомендується вводити в раціон дітей першими. Їх можна їсти з півтора року маленькими порціями. Оптимальним варіантом для маленьких дітей буде грибний суп. А якщо підліток у приготованих стравах з’їсть пару грибочків, то це піде йому тільки на користь.

Деякі педіатри, серед яких і відомий доктор Комаровський, допускають вводити печериці та гливи вже з двох років. При цьому він не рекомендує їсти продукт частіше одного разу в тиждень і радить віддавати перевагу плодам, вирощених у штучних умовах.

Що робити з компостом, який перестав родити

 

 

 

Для вирощування печериць як ґрунт використовується живильний субстрат, що складається з соломи і гною. Після зняття декількох урожаїв відпрацьований матеріал можна використовувати як добриво для клумби.

У нас у класі багато квітів. Ми плануємо, коли гриби перестануть давати урожой, їхній субстрат додати до ґрунту кімнатних квітів у класі і в школі.

 

Візуалізація STEM-проєкта знаходиться за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1ep6fAyWoZ9d-xQ9DnjAo0oezzD5KxKDm/view?usp=sharing 

Переглянути презентацію.

Кулик Світлана Олександрівна
учителька фізики
Лиманської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3
Лиманської міської ради Донецької області,
лауреатка V Всеукраїнського Інтернет конкурсу
„УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2020”
за версією науково-популярного
природничого журналу „КОЛОСОК”
у номінації „Фізика”

Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності активного гіперпосилання на e-kolosok.org, а також на сам матеріал!

 

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonfutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbetbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩaAG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88
Поширити
0