У грудні 2007 року стартував проект „Сім нових чудес природи”, організований швейцарською „Корпорацією Нового Відкритого Світу”. Всенародне голосування завершилося у грудні 2011 року. Корпорація планує організувати світове турне для презентації фіналістів конкурсу. Нашим читачам, які не зможуть вирушити у цю подорож, ми пропонуємо нову рубрику.

Краєвид зі Столової гори

Столова гора – це візитна картка міста Кейптаун, вона зображена на прапорі міста. Її вершина плоска, наче стіл (звідси й назва). Важко повірити, що час і вітер відполірували глибу піщаника і кварциту. Висота гірського плато 1 087 метрів над рівнем моря.

Як правило, Столова гора вкрита хмарами, бо тут cтикаються теплі і холодні повітряні маси Індійського і Атлантичного океанів. Жителі Кейптауна жартують, що на горі лежить скатертина. Схили гори вкриті вічнозеленими лісами і чагарниками рідкісних видів.

Прудкі дамани швидко бігають, стрибають, вправно лазять по скелях і деревах і не бояться людей

Гора здається похмурою, мертвою, безмовною масою, але насправді тут буяє життя: в лісах гніздяться павіани, кишать змії, бігають шакали і дикі кози. Флора гори нараховує приблизно 1 470 видів рослин, в тому числі знамениту протею, символ Південної Африки. Тут знайшли притулок маленькі мохнаті звірки – дамани, які зовсім не бояться людей.

Столова гора внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ У ФОРМАТІ PDF

Поширити
0