Національний парк „Комодо” розташований на трьох великих островах вулканічного походження: Комодо, Ринка і Падар. Він знаходиться в центрі індонезійського архіпелагу і є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Парк створений 1980 року з метою збереження найбільшої ящірки сучасної світової фауни – комодського варана. Вони живуть лише на цих островах і належать до реліктових видів фауни. Предками комодських варанів були змії, від яких величезні ящірки успадкували отруйну залозу. Місцеві жителі називають комодського варана „ора”, драконом Комодо, сухопутним крокодилом, гігантським вараном, але найчастіше – просто „комодо”. Найбільший із зареєстрованих комодських варанів  мав розміри 3,13 м та масу 166 кг.  Тварина опинилася під загрозою зникнення внаслідок господарської діяльності людини. Комодський варан занесений до Червоної книги МСОП і додатку I Конвенції про міжнародну торгівлю видами CITES.

На острові у невеличких будиночках живуть лише єгері. Місцеві дракони під їхньою опікою і охороною почувають себе чудово. На свободі комодо живуть приблизно п’ятдесят років.

Комодський варан

ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ У ФОРМАТІ PDF

Поширити
0